PZCI.7 Bittere discussie om Molenwater Excursies bij kustwerk WALCHEREN 28 18 en 19 Gebouwen op voormalig Miniatuur tegen de vlakte. Hoogste punt nieuwbouw ROC Zeeland Aanrijding op rotonde bij Ritthem Linkedln Het landschap van vroeger komt weer terug Eten doe je eerst met je ogen, je neus en dan pas je mond Dinsdag 7 april 2009Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - De coalitiepartijen in de Middelburgse raad zijn niet gezwicht voor de druk om een van de grotere gebouwen in voor malig Miniatuur Walcheren te la ten staan. De oppositie gebruikte na afloop van de discussie woor den als 'schaamte' en 'schijndemo- cratie' over de gang van zaken. In een felle discussie over de tijde lijke invulling van het terrein ver weet de oppositie het college niet naar de wens van bewoners te heb ben geluisterd. Het laten staan van alleen het kassagebouwtje en het toiletgebouw, zoals de coalitiepar tijen PvdA, CDA, SGP en WD voorstelden, werd door de opposi tie afgedaan als een 'loos gebaar', in de woorden van Peter van Hek ken (SP). De Vereniging Stadspark Molenwa ter wil van het park een 'groen so ciaal hart' in de wijk maken. En daar hoort een gebouw bij. Het voorstel van de coalitiepartijen noemt VSM 'feitelijk een beledi ging van de leden en donateurs'. Evert Heringa (CU) vond het 'ronduit verbijsterend' dat de coali tiepartijen tegen het laten staan van een groter gebouw zijn, alleen maar uit angst voor een hernieuw de discussie over de schouwburg op het Molenwater. Piet Kraan (PPM Kraan) wees erop dat de De grotere gebouwen op voorma lig Miniatuur Walcheren gaan te gen de vlakte. Een meerderheid in de raad steunde gisteravond het college van B en W. klankbordgroep bijna eensluidend adviseerde om ten minste één ge bouw te laten staan. In de klank bordgroep zaten omwonenden die hun mening over de toekomst van het park gaven. Johan Aalberts (CDA) zette echter vraagtekens bij de samenstelling van de klankbordgroep door te stellen dat de VSM er met een 'on evenredig groot' aantal mensen in vertegenwoordigd was. Een poging van de CU om de coali tiepartijen te bewegen tot enige uitstel van sloop mislukte. Dan duurt het alleen nog langer voor dat het park echt opengaat, aldus de coalitiepartijen. Volgens de Pv dA zijn er in de buurt andere ge bouwen van waaruit VSM activitei ten kan ontplooien. Wethouder Albert de Vries (Pv dA) zei dat het ook een misvatting is dat het nog zeker vijf jaar duurt voordat aan de definitieve invul ling van het park begonnen kan worden. Als eenmaal de exacte plaats van de nieuwe schouwburg bekend is, kan al met de aanleg van het park begonnen worden. De Vries sprak over een periode van anderhalf tot twee jaar. MIDDELBURG - De nieuwbouw van het ROC zijn. In het gebouw komen de opleidingen van biedt plaats aan 1800 studenten en 150 leer- mbo-onderwijs gecombineerd met de overige Zeeland op de Mortiere in Middelburg heeft de cluster Economie en de cluster Horeca, Toe- krachten en andere personeelsleden. Het is de bedrijven op de Mortiere. Zo zullen studen- gisteren het hoogste punt bereikt. Aan het risme en Voeding die nu aan de Ravensteijn- bedoeling dat in de kerstvakantie verhuisd ten stage kunnen lopen bij de evenementen einde van dit jaar moet de nieuwbouw klaar weg in Middelburg zitten. De nieuwe school wordt. Op de nieuwe locatie wordt het hal of in de horeca. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Wie meer wil weten over de kustversterking bij Vlissin- gen kan mee op excursie langs het werk. Waterschap Zeeuwse Eilanden be gint donderdag met excursies bij de Nolle en Westduin langs het project Zwakke Schakels. De tocht gaat van start bij de bouwkeet aan het einde van de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Het begint in de bouwkeet met een uitleg over de noodzaak van het kustwerk. De wandelingen zelf duren anderhalf uur. Per keer kunnen maximaal 25 mensen mee. Het waterschap geeft in de maan den april, mei en juni in en rond vakanties tien rondleidingen. Aanmelden kan via de website www.wze.nl op de pagina Zwakke Schakels Walcheren. RITTHEM - Bij een aanrijding op de rotonde Sloeweg Noord/N254 bij Ritthem raakte gisterochtend om streeks negen uur een auto totaal vernield. Een 25-jarige Vlissingse automobiliste reed met haar auto de rotonde op zonder voorrang te verlenen aan een 62-jarige automo bilist uit Zierikzee. Bij de aanrij ding die volgde, raakte de auto van de Vlissingse totaal vernield. Beide bestuurders bleven ongedeerd. mVk ALMANAK Tipredactie@pzc.nl Na omzwervingen langs een aan tal steden woont de veertiger sinds enkele jaren in Middelburg. Om contact te houden of weer aan te knopen met vrienden en kennissen van weleer zit hij sinds kort op het sociaal netwerk Linkedln. Daar trof hij ook een studiegenoot van de Universiteit Groningen. Na het nodige heen-en-weer-mailen stelde deze voor om elkaar toch een keer echt te ontmoeten. Maar dat zou wel moeilijk zijn want hij woont nu wel heel ver van Groningen vandaan, in Middelburg, mailde hij. Ze bleken hemelsbreed nog geen vierhonderd meter van elkaar te wonen. Sinds dat bekend is, ont moeten ze elkaar om de twee we ken in een Middelburgs café.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1