Twente neemt voorschot op toekomst De Nooijer achterhaalt Le Comte Limiet VOOr Jansen T®PSC®I Met Luuk de Jong haalt Enschedese club weer een jong talent binnen. Sanchez wint eerste etappe in Baskenland 32 I Dinsdag 7 april 2009 PZC W ATAUN - Luis Leon Sanchez (midden) sprint met zijn mond de Fransman Jérome Pineau. Tijdens de laatste beklimming Cunego en Antonio Colom kwamen uiteindelijk samen als eer open naar de zege in de openingsetappe van de Ronde van van de dag, naar de Alto de Lazkaomendi, kwamen de favorie- ste aan op de top. Op ruim twee kilometer van de finish ont- Baskenland. De Spanjaard was na een rit over 142,5 kilometer ten naar voren. Eerst vormde zich een kopgroep van zes, met stond een kopgroep van ongeveer twintig renners, waarna de de sterkste. Landgenoot Samuel Sanchez werd tweede, voor onder anderen Robert Cesink en Alberto Contador. Damiano sprint uitkomst moest bieden. foto Javier Etxezarreta/EPA ENSCHEDE - Het is de laatste jaren een beetje de filosofie van FC Twente geworden: jonge, talentvol le spelers ophalen als ze nog betaal baar zijn. Als dan alles volgens plan verloopt, heeft de club er een prima speler bij, die later even tueel met winst doorverkocht kan worden. Bljero Elia is daar een mooi voor beeld van. Hij kwam vorig jaar als bankzitter van ADO Den Haag naar Enschede en heeft zich inmid dels dusdanig ontwikkeld dat naast Ajax en PSV ook buitenland se clubs als HSV, Manchester City en Tottenham regelmatig hun scouts naar Nederland sturen. Of Luuk de Jong ook zo snel groeit, valt te bezien. Feit is wel dat Twente met de achttienjarige speler uit Doetinchem opnieuw een beloftevolle aanvaller in huis heeft gehaald. Een aanvaller van wie niet meteen wordt verwacht dat hij er staat op de eerste compe titiedag van het nieuwe seizoen. „Het eerste seizoen wordt vooral een leerjaar, zo reëel ben ik wel", aldus het jongere broertje van Aja- cied Siem de Jong. „Aan de andere kant zal ik er alles aan doen om het de trainers zo lastig mogelijk te maken." Met het binnenhalen van De Jong heeft Twente een voorschot op de toekomst genomen, want de kans dat de huidige voorhoede Marko Arnautovic, Blaise N'Kufo en Elia nog jaren intact blijft, is te ver waarlozen. Vandaar ook dat de club verregaande interesse heeft in Ricky van Wolfswinkel, nog zo'n Luuk de Jong tekent bij FC Twen- te een driejarig contract. De jon ge aanvaller (18) van De Graaf schap is vooral een aankoop met het oog op de toekomst. jonge, talentvolle aanvaller. De spits van Vitesse wordt ook be geerd door AZ, maar zijn voorkeur lijkt uit te gaan naar TWente. Pro bleem is alleen dat Vitesse veel geld voor Van Wolfswinkel vraagt. Dat voetballers tegenwoordig graag naar Twente komen heeft niet alleen te maken met de huidi ge successen. „Bij Twente hebben veel jonge spelers zich doorontwik keld, dat wil ik ook bereiken", legt De Jong uit. Hij kon ook naar Heerenveen en FC Utrecht. „Maar ik wilde alleen maar naar Twente. Het eerste ge sprek met de club gaf me al direct een heel goed gevoel. Daar komt nog bij dat het in de buurt is en dat ik het altijd al een heel mooie club heb gevonden." De Jong heeft bij Twente een drie jarig contract getekend met een op tie voor nog een seizoen. Hij had bij De Graafschap nog een tweeja rig contract. De Jong debuteerde dit seizoen in de hoofdmacht en is al maanden basisspeler. Hij speel de tot dusverre dertien duels en wist daarin twee keer te scoren. De Jong staat bekend als een bal vaste spits met een prima mentali- teit, die in de jeugdelftallen van De Graafschap regelmatig scoorde. Zijn startsnelheid is zijn grootste minpunt MIDDELBURG - Dennis de Nooijer (RCS) heeft Dennie le Comte (Duiveland) achterhaald in het PZC-topscorersklassement. De aan vallers scoorden dit weekeinde bei den weliswaar één keer, maar de ^goal van De Nooijer telt zwaarder omdat deze op een hoger niveau is gemaakt. De Nooijer, Le Comte of nummer drie Hoessein Bouzam- bou (ook RCS) zal waarschijnlijk met de hoofdprijs aan de haal gaan. Het gaat met de nummers vier bedraagt negen punten. Wil fred van den Dries en René-Mi- chel Gerritsen klommen naar die vierde plaats, mede door hun mid- weekse goals. Zij zullen echter mi nimaal zes doelpunten moeten ma ken om De Nooijer en Le Comte te achterhalen. Het leidende twee tal mag dan niet meer scoren. 1 4 Dennis de Nooijer (RCS) - Dennie le Comte (Duiveland) 3 - Hoessein Bouzambou (RCS) 4 f Wilfred van den Dries (Wolfaartsdijk) René Michel Gerritsen (Veere) - Danny Weber (Krabbendijke) - John Sommeijer (Volharding) 8 4 Marinus Baas (Kloetinge) - Mark Minderhoud (Noormannen) - Dominique Verlinde (Koewacht) 11 4 Niek van Sprundel (Aardenburg) 12 4 Maarten Brasser (Arnemuid^j|j| f Wesley Goud (SKNWK) 14 4 Thomas Vos (Mevo) 4 Willem Bevelander (SPS) 4 Mariusz Mosiej (Kwadendamme) 4 Adrivan Hanegem (IJzendijke) TERNEUZEN/KAPELLE - De districts- competitie zwemmen beleefde in Terneuzen en Kapelle de slotron- de. De Bevelanders behaalde in de eerste klasse een totaalscore van 3991.20 seconden. De reserves van De Stormvogel ha- den het zwaar. Door flink wat af meldingen hielden zij het hoofd net boven water. Of de 4172.69 se conden genoeg zijn om te overle ven in de eerste klasse wordt ko mende week duidelijk als alle bere keningen binnen zijn. De Schelde deed het in de tweede klasse goed, al was De Honte in Kapelle 20 se conden sneller met 2767.22 pun ten. Larissa Jansen was in Terneuzen goed op dreef Ze pakte twee keer goud en de NJK-limiet op de 200 meter vrije slag (2.19,20) was van grote klasse. De ploeg van De Be velanders deed het prima: er werd 15 keer goud behaald. De Kapelse club kon bouwen op zwemmers als Ilse van Noorden, Dennis Boonman, Josephien en Larissa Jansen, Jacqueline Boonman en Manon Kloosterman. Voor De Stormvogel was Tom van Eisen goed op dreef met twee keer goud. Kevin Dickie deed hetzelfde voor zijn ploeg De Schelde. De Honte was de sterkste club in Kapelle. De tweedeklasser kruipt langzaam aan naar boven in de rankings. Iris Erpelinck was op dreef met drie overwinningen. De Ganze haalde fors uit in de derde klasse en promoveert naar de twee de klasse. cG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14