Sport PZC Petacchi komt naar Delta Tour Roda verhaalt schade op fans 31 Ut 32 33 Profronde krijgt in juni veel sprinters aan het vertrek. Laatste Masters voor 73-jarige Gary Player Katanec stapt per direct op Tijdens en na duel met Ajax sneuvelen bijna 430 stoeltjes in stadion. Ex-wereldkampioen biatlon gebruikte dope Palestina speelt eerste wedstrijd in Europa Arsenal vanavond zonder Van Persie PSV kan gaan praten met Fred Rutten Zware knieblessure voor juichende Garcia EP Dennis de Nooijer is nieuwe koploper in topscorersklassement Dinsdag 7 april 2009 Opgevangen duifje bezorgt combinatie uit Arnemuiden titel Tip? sport@pzc.nl door Frits Bakker MIDDELBURG - De Italiaanse top- sprinter Alessandro Petacchi komt met zijn ploeg naar de Delta Tour Zeeland. Tien dagen na de slotetap- am pe in de Ronde van Italië reist de f; kopman met zeven van zijn ploeg maats af naar de Zeeuwse profron de; die op 12, 13 en 14 juni wordt gereden. De 35-jarige Petacchi is één van de kopstukken die de organisatie van de driedaagse koers inmiddels heeft vastgelegd. Twee jaar geleden reed hij ook in Zeeland, demarreer de hij in de laatste kilometers, maar liet hij zich in de eindsprint niet meer zien. Met vier ProTourploegen in het voorlopige startveld is Ronald Apers, verantwoordelijk voor de kwaliteit van de koers, nog niet he lemaal tevreden. „De onderhande lingen met ploegen lopen nog", zei hij gisteravond, nadat hij de komst van Petacchi definitief had rondgemaakt. Rabobank, Silence Lotto, Katyusha en Garmin Slip stream zijn de meest aanspreken de ploegen die zich al hebben ge meld. Met Milram wordt nog ge praat. „Die kans lijkt ook groot." De Delta Tour, die begint met een proloog in Hulst (2,7 kilometer) en daarna bestaat uit de etappes Mid- delburg-Goes (186,5) en Terneu- zen-Terneuzen (180) lijkt een ge vecht te worden tussen de sprint kanonnen uit het profpeloton. Skil-Shimano komt met de Duit ser Robert Wagner, die vorig jaar in Goes won, en Vacansoleil met de Sloveense kampioen Borut Bo- zic, winnaar van de sprint in Ter- neuzen. De eindwinnaar van vorig jaar, Christopher Sutton uit de ploeg van Garmin, is ook dit jaar van de partij. Johnny Hoogerland krijgt een pro- De organisatie van de Delta Tour Zeeland heeft Alessandro Petac chi vastgelegd. De Italiaanse top- sprinter (35) staat op 12 juni aan de start bij de proloog in Hulst. minente rol bij Vacansoleil als man uit de streek. Andere beken de namen zijn Robert Hunter, Hans Dekkers, Denis Flahaud, Bob bie Traksel, Theo Bos, Jens Mou- ris, Gerben Löwik en Niels Albert. Apers: „De ProTourploegen wach ten tot het laatst met het doorge ven van de namen. Dat wil zeggen dat er nog veel bekende renners bij komen." David Luteyn, voorzitter van de or ganisatie, ziet de combinatie van de profronde en de toertocht, die op zaterdag wordt gereden, als een mooie uitdaging. „We denken dat er zo'n tweeduizend toerrijders aan de start komen. Daar blijven er veel van hangen, zodat we ook meer publiek krijgen. AUGUSTA - Gary Player (midden) is in gesprek met zijn landgenoot Louis Oosthuizen (links) en zijn caddie Zacharia Rasego. De 73-jarige Zuid- Afrikaan begint deze week voor de 52e en laat ste keer aan de Masters in Amerika. „Ik heb be sloten dat het mijn laatste Masters is. Het is te vens mijn laatste major op de gewone Tour", zei de legende. Hij won de Masters in 1961, 1974 en 1978. Naast de Masters was hij ook de sterkste in de British Open (1959, 1968, 1974), de US Open (1965) en het PGA Championship (1962, 1972). foto Rob Carr/AP SKOPJE - Srecko Katanec heeft ont- g| slag genomen als bondscoach van Macedonië. Hij zei dat de aanlei ding een conflict met aanvaller Go ran Pandev was en dus niet de ne derlaag tegen het Nederlands elf tal, afgelopen woensdag in Amster dam. „We hadden een klein me ningsverschil", lichtte Katanec gis- teren zijn besluit toe. „Op de een of andere manier is dat uitgelekt ten heeft het de voorbereiding op de wedstrijd verstoord. Dat is voor mij ontoelaatbaar." KERKRADE - Roda JC hoopt zo snel mogelijk de namen te ontvangen van de supporters die tijdens de ongeregeldheden van afgelopen zondag schade hebben aangericht aan het stadion. Tijdens en na het duel met Ajax werden onder meer bijna 430 stoeltjes (kosten 75 euro per stuk) vernield. „Het onderzoek is in handen van de politie, die nu alle beelden be kijkt", aldus veiligheidscoördinator Jean van Erp van Roda. „Als we van justitie namen krijgen van per sonen die erbij betrokken waren, zullen stadionverboden worden uitgesproken. Daarnaast proberen we de schade op hen te verhalen." Na de wedstrijd bleef het betrekke lijk rustig in de buurt van het sta dion. Vijf personen zijn gearres teerd wegens het beledigen van de politie. Gesloopte stoeltjes in Kerkrade. BERLIJN - Voormalig wereldkampi oen biatlon Frank Luck heeft voor de Duitse televisie bekend tijdens zijn loopbaan verboden middelen te hebben gebruikt. De elfvoudig wereldkampioen uit de voormali ge DDR zei voor de camera van de WDR wel dat hij niet wist dat hij onder de stimulerende middelen zat tijdens een deel van zijn impo sante loopbaan. Luck (41) stopte in 2004. Hij won twee keer goud op de Winterspelen. BRUSSEL - Op 6 mei speelt het na tionaal voetbalelftal van Palestina de eerste wedstrijd in Europa. De tegenstander is FC Brussels. De wedstrijd staat in het teken van de zestigste verjaardag van UNRWA, onderdeel van de Verenigde Naties dat steun biedt aan Palestijnse vluchtelingen. Het duel wordt ge organiseerd rond het thema 'A Goal for Peace' (een doelpunt voor vrede) en wordt gesteund door de Europese Commissie. LONDEN - Arsenal moet het van avond in de kwartfinale van de Champions League tegen Villar- real zonder Robin van Persie stel len. De Nederlandse aanvaller heeft nog steeds last van een bles sure aan de lies. Van Persie liep de kwetsuur vorige week op, toen hij met het Neder lands elftal tegen Schotland (3-0) speelde. De Rotterdammer miste daardoor ook de ontmoeting van Oranje met Macedonië (4-0), afge lopen woensdag. EINDHOVEN - PSV en Fred Rutten zijn nagenoeg klaar om met elkaar in onderhandeling te gaan over een arbeidsovereenkomst. Ruttens zaakwaarnemer Kees Ploegsma hoopt vandaag een definitief ak koord te bereiken over de voor waarden waaronder de 46-jarige trainer zijn contract met Schalke 04 kan laten ontbinden. De club zette Rutten twee weken geleden op non-actief. De trainer claimt een bedrag van ruim een miljoen euro aan gederfde inkomsten. SEVILLA - Een doelpunt uitbundig vieren kan gevaarljk zijn. Dat heeft de Spaanse voetballer Sergio Gar cia van Real Betis ondervonden. De aanvaller scheurde de kruis band van zijn linkerknie door al te enthousiast over het gras te glijden na zijn openingsgoal in de wed strijd tegen Numancia (3-3). De international is volgens de club uit de Primera Division zeker een maand uitgeschakeld. Garda-maak- te dit seizoen voor zijn ploeg al ne gen doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13