I i Vmbo-leraar snakt naar erkenning 4 Stefan Knuijt derde op Prinses Christina Con cours 17 r/^jjohnny Hoogerland komt -met de groten mee De Jager wil geldstraf verdrievoudigen en inkeerregeling opheffen. Wereld veroordeelt lancering Noord-Korea Artsen: aanpak nodig van gevaren straling Word ook abonnee! Toptijden in Rotterdam - ËÏHSH MAANDAG 6 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 82 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Bewolkt 15° Zware boete zwartspaarders DEN HAAG - Staatssecretaris Jan Kees de Jager van Financiën wil de boetes voor zwartspaarders flink verhogen. Daarnaast moet de in keerregeling voor Nederlanders met geld op een geheime rekening op den duur verdwijnen. Dat heeft de staatssecretaris gisteren la ten weten. Steeds meer landen doen het bank geheim onder toenemende inter nationale druk in de ban en daar door wordt de regeling voor spijtoptanten overbodig, vindt De Jager. „We krijgen de informatie dan toch wel", zei hij gisteren in tv-programma Buitenhof. De staatssecretaris wil de boetes voor zwartspaarders die tegen de lamp lopen verdrievoudigen tot maximaal driehonderd procent van het gespaarde bedrag. Spaar ders met zwart geld in het buiten land die gepakt worden, riskeren op dit moment een boete van maximaal honderd procent van het gespaarde bedrag. En zij kun nen strafrechtelijk vervolgd wor den. Gezien de hoge kosten van de opsporing heeft De Jager nu beslo ten de boetes te verhogen. De inkeerregeling, die sinds 2001 geldt, kan binnen twee jaar ver dwijnen, verwacht De Jager. Die re geling is bedoeld voor spijtoptan ten met zwart spaargeld in het bui tenland. Zij kunnen hun geld als- Staatssecretaris De Jager wil de boetes voor zwartspaarders die tegen de lamp lopen verdrievou digen tot maximaal 300 procent van het gespaarde bedrag. nog aangeven bij de Belasting dienst en daardoor een boete van de fiscus voorkomen. Wel krijgen zij in dat geval een nahefïïng van de Belastingdienst opgelegd. Nederland gaat de druk op belas tingparadijzen de komende maan den verder opvoeren, zei De Jager gisteren. De leiders van de G20, de grootste economieën ter wereld, hebben afgelopen week op de top in Londen afgesproken de strijd te gen belastingparadijzen te intensi veren. Volgens De lager is het aan tal spijtoptanten dat zich bij de Be lastingdienst meldt de afgelopen tijd 'geëxplodeerd' doordat de jacht op zwart geld heviger is ge worden. Dit jaar hebben al 319 spaarders gebruik gemaakt van de regeling. Het gaat om ruim 70 mil joen euro. Vooral vorige week liep het storm. In totaal gaven 135 men sen hun geld alsnog aan. Zaterdag kwam de SP met een voorstel om Nederlandse bedrij ven die zich vestigen in belasting paradijzen te straffen met een hef fing. Die bedrijven zouden het ver schil tussen het Nederlandse belas tingtarief en het tarief van het 'pa radijs' alsnog moeten afdragen. PRAAG - De VS en zijn bondgeno ten, waaronder Nederland, heb ben de raketlancering gisteren door Noord-Korea betiteld als 'roe keloos en provocatief. Premier Jan Peter Balkenende noemde de situa tie "zorgwekkend'. pagina 9: VN in spoedzitting over raket Noord-Korea DEN HAAG - Er moeten maatrege len komen tegen blootstelling aan elektromagnetische velden, me nen vijftig artsen. Er zou sprake zijn van een toename van chroni sche aandoeningen door stralings belasting in onze leefomgeving. pagina 4: alarm over straling Zeeland: 2, 3, 13 tot en met 17; Binnenland: 4, 5 en 7; Buitenland: 8 en 9; Weer: 10; Strips: 11Cul tuur: 19; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 43 IBemkm IfM Over elektromagnetische velden wordt onnodig paniek gezaaid reageer op www.pzc.nl reacties: 544 Vakantiegeld is niet heilig in deze tijd KMi 23% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 ROTTERDAM - Duizenden lopers voltooiden gisteren de mara thon van Rotterdam. De snelste van allemaal was de Keniaan Duncan Kibet die de derde marathontijd ooit liep: 2.04.27. Al leen Haile Gebrselassie was ooit tweemaal sneller. Kibets trai ningsmaatje en landgenoot James Kwambai noteerde dezelfde tijd, maar legde het op de Coolsingel af in de eindsprint. Meer dan honderd Zeeuwse lopers waren gisteren actief op de Rotterdamse wegen en bruggen. De Middelburger Wim van Sparrentak was de snelste van hen in 2.42.52. foto Ade Johnson Meer over de marathon op www.pzc.nl/weblogkustmarathon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1