spectrum De concurrent zit één muisklik verder In eigen er in trek dan i die de stemmen, i? En waar goedkope luxe heeft :amperen.' jn best etalen. Als g krijgen/ 'Ik ken alle gasten die hier staan. Niet van dat onpersoonlijke.' PZC Zaterdag 4 april 2009 gen?ai. .r ortieve vakantie. Veel mogelijkheden om in Zee land een camping te begin nen, zijn er niet meer. De kust zit vol en dus waken ge meenten voor nog meer van hetzelfde. Zowel nationaal als wereldwijd zit de concurrent slechts één muisklik ver der, houdt Marc Ruijtenberg van strand park De Zeeuwse Kust zich helder voor ogen. „Je moet als camping vindbaar zijn. Verreweg de meeste boekingen tegen woordig gebeuren thuis achter de compu ter." Het strandpark bij Renesse is fonkelnieuw, vorig jaar geopend. Een 'compensatieloca tie', in de plaats gekomen van de Prinsen hoeve in het duingebied verderop. Op 250 meter van het Noordzeestrand liet Ruijten berg 165 chalets neerzetten. Daarnaast heeft het park 168 toeristische plaatsen voor toercaravans en tenten, waarvan 48 plekken met privé-sanitair. Ruijtenberg is ervan overtuigd dat zijn con cept iets toevoegt aan het bestaande aan bod. „We hebben de duinen doorgetrok ken tot op het park, waardoor de hele uit straling meteen anders is. Ook zul je bij óns geen rechtoe-rechtaan-stacaravans vin den. We hebben heel bewust gekozen voor chalets volgens een eigen ontwerp, passend bij de omgeving. Die staan alleen hier en niet ook op de Vekiwe." En natuurlijk is De Zeeuwse Kust voorbe reid op slecht weer. Met een bioscoopje, binnenspeeltuin en overdekt zwembad kunnen zonzoekers op mindere weermo- menten hun tijd doden. „Wij hebben ook een echt restaurant, geen simpele kantine. Ik denk dat kamperen in Nederland nog wel toekomst heeft, maar dan moet je het luxe maken. Of helemaal back to basic. Door je te onderscheiden, kun je ook een redelijke prijs vragen. De meeste mensen zijn best bereid te betalen. Als ze er in alle omstandigheden maar écht iets voor terug krijgen." Ruijtenberg is optimistisch over het nieu we seizoen. „Als ik kijk wat er aan boekin gen binnen is, dan zit ik nu al op een om zet van 75 procent van het hele vorige jaar. Dat mag je best bemoedigend noemen." Back to basic is het bij de Helenahoe- ve ook al niet meer. Jos en Moni que Mangnus begonnen hun boe- rencamping aan de rand van Biervliet ze ventien jaar geleden 'omdat we de ruimte hadden en het financieel goed konden ge bruiken'. Tien plaatsen gold als het maxi mum toegestane aantal. Sinds kort zijn dat er 25, nog steeds aangemerkt als nevenacti viteit van het agrarisch bedrijf. Dat aantal is nog te overzien, vertelt Monique Mang nus. „Ik ken alle gasten die hier staan. Niet van dat onpersoonlijke." Het accent bij de Helenahoeve ligt op ver tier voor jongere kinderen. Vooral trampo line, fietsen en speelgoedtractoren worden veel gebruikt. Douches en we's zijn onder gebracht in een voormalige koeienstal. „We hebben in 2006 verbouwd, want dat hele. oude willen de mensen niet meer. Een beetje luxe wordt toch wel op prijs ge steld. Sindsdien merken we dat het wat drukker is geworden." Mangnus durft niet te gokken wat komen de zomer brengt. „Het voorseizoen loopt wel. Maar verder zit ik nog maar een kwart volgeboekt. Het weer is daarin sterk leidend." Grote recreatiebedrijven werken meer en meer met speciale week- arrangementen en variabele prij zen. Piet Hamelink van Roompot Vakan ties in Kamperland, grootgrutter onder de parken in binnen- en buitenland, denkt dat vaste prijzen over een jaar uit de bro chures zijn verdwenen. Hij vergelijkt het met een vliegreis. „Je stapt allemaal in het zelfde vliegtuig, maar je zal zien dat bijna niemand voor diezelfde stoel dezelfde prijs heeft betaald. De prijs is sterk afhankelijk van het moment van boeken en eventuele aanbiedingen. In de hotelsector zie je dat en wij gaan daar óók steeds meer naar toe." Roompot ervaart een sterk groeiende vraag naar vakanties in stacaravans. Het aandeel van rondtrekkende kampeerders slinkt volgens Hamelink zienderogen. „Mensen willen zo snel mogelijk naar hun vakantieadres. Dan moet je geen caravan achter je auto hangen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95