Tholen bouwt ijverig verder ad APK Café mag kinderopvang worden i i v P1PSliP*m2iPIIPilPP1liP**IPHlP v W tl*' 'c- tèfeMfrs# *w Spoorviaduct op zijn plaats Inwoner Sint-Maartensdijk krijgt taakstraf van tweehonderd uur Inbrekersduo aangehouden Bosch Car Service Twee plannen voor nieuwbouw staan in de startblokken. INTER BORG Sliemai Hotel Bayview Qawra Dolmen Resort Malta KEURIG OP TIJD BOSCH Service B PZC Zaterdag 4 april 2009 27 door Rob Paardekam THOLEN - De stagnatie van de hui zenmarkt is voor de gemeente Tholen geen reden om gas terug te nemen als het om de bouw van nieuwe woningen gaat. Integen deel. Binnenkort wordt begonnen met de zeer omvangrijke tweede fase van de wijk Stadszicht in Tho- len-stad. Na de zomer krijgt ook Waterfront er heel wat nieuwe wo ningen bij. In Stadszicht komen ongeveer 290 nieuwe huizen. De meeste wor den gebouwd door projectontwik kelaars. „De verwachting is dat de bouw van de eerste woningen al over een paar maanden begint", zegt een woordvoerder van de ge meente. Overigens ligt er ook nog een plan van woningcorporatie Castria om in Stadszicht een groot woonzorgcentrum te realiseren. Iets bescheidener zijn de plannen om de wijk Waterfront aan de Thoolse haven uit te breiden. Ten zuiden van de huidige bebouwing komen twintig zogeheten grondge bonden woningen. Ze vormen de afronding van de wijk. Langs de Slikkenburg en de Schelde-Rijn- weg komen geschakelde wonin gen. Op het meest zuidelijke punt je, tussen de Schelde-Rijnweg en de jachthaven, worden vrijstaande woningen gebouwd. Gezien het bijzondere karakter van de omge ving denkt de gemeente dat alle huizen ruim drie ton gaan kosten. !vf Tussen de geschakelde en de vrij staande huizen komt een plein dat toegang verschaft tot de meest zui delijk gelegen oesterput. Vanaf daar lopen voetgangersverbindin gen richting de steigers en het be staande appartementengebouw in de eerste fase van Waterfront. De gemeenteraad moet aan het eind van deze maand overigens nog akkoord gaan met de uitbrei ding van de wijk, maar niets wijst erop dat dat niet gebeurt. „In dat geval kunnen de bouwwerkzaam heden in de tweede helft van dit jaar beginnen", zegt de gemeente woordvoerder. Zoals het er nu naar uitziet, is Tho- pn De uitbreiding van de wijk Stads- zicht in Tholen met bijna driehon derd woningen staat op het punt van beginnen. Waterfront, aan de haven, volgt later dit jaar. Aan de zuidkant van de wijk Waterfront, aan de Thoolse haven, komen twintig nieuwe woningen. Als die er staan, is de wijk voltooid. De bouw begint vermoedelijk in het najaar. foto Willem Mieras len na de groei van Stadszicht en Waterfront nog niet uitgegroeid. De planninglijst voor de woning bouw meldt dat er tot 2016 liefst 695 nieuwe huizen worden ge bouwd in het stadje. Zo staan op het om te vormen bedrijventer rein Noord 185 woningen gepland. Verder wordt de bestaande wijk buitenzorg wellicht uitgebreid en liggen er plannen voor een wijk aan de Molenvlietsedijk. MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. BIJZONDER IN VORM Klarinetweg14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MIDDELBURG - Vanavond rond mid dernacht begint een betonnen ko los van .1,3 miljoen kilo aan zijn eerste en tevens laatste tocht. Het spoorviaduct van de nieuwe N57 wordt dan in het spoortracé gere den. Eind 2010 raast het verkeer met een vaartje van honderd per uur onder het viaduct door richting de tunnel onder het Kanaal door Wal cheren. Het is het eerste grote kunstwerk van het project dat af is. De N57 moet Middelburg bevrij den van het doorgaande verkeer van en naar het noorden van Wal cheren en de Dammeroute over Noord-Beveland, Schouwen en Goeree. Vier 'kruiwagens' met elk twaalf •vierwielige assen, 196 wielen in to taal, rijden de kolos op zijn plaats. Slechts één man bedient met een joystick de hele operatie. door Ad Roos SINT-MAARTENSDIJK - De politie rechter in Middelburg heeft een 50-jarige inwoner van Sint-Maar tensdijk veroordeeld tot een taak straf van tweehonderd uur. De man had financiële problemen en dacht, door een hennepkweke rij te beginnen, uit die problemen te komen. Het liep echter anders. Een meisje dat voor de paarden zorgde, zag in zijn loods een lucht drukpistool en een kruisboog lig gen. Ze vertelde dat aan haar moe der die vervolgens de politie in schakelde. Omdat het hier om mo gelijk verboden wapenbezit ging, stormde op twee augustus een ar restatieteam zijn woning aan de Vierde Dijk binnen. Hij kreeg, zo als hij gisteren vertelde, 'de schrik van zijn leven'. Bij de inval ontdek te de politie zijn hennepkwekerij met 325 planten en naast de wa pens nog eens 3,3 gram cocaïne. Overigens zijn de schulden van de man alleen maar toegenomen, om dat zijn investering van 16.000 eu ro in de kwekerij nu de mist is in gegaan. 2-persoonskamer 8 dagen A F o.b.v. logies en ontbijt vroegboekvoordeel bij boeking voor 30/4/09 2-persoonskamer j 8 dagen A 4? Q o.b.v. logies en ontbijt jsesT- vroegboekvoordeel bij boeking voor 30/4/09 JV fa Vroegboekvoordeel is nog niet in de prijs verwerkt. Vertrek dagelijks in april/mei naar Sliema en in mêjfuoi naar Qawra. Prijs is. een vanafprijs p.p. bij 2 pers., ind. luchthavenbelasnng, brandstof- en veiligheidsheffingen en exc!. vertrektoeslagen. *Vliégtax-korting is in de prijs vèrwërkt. REIZEN Ga naar oad.nl/malta of uw ANVR-reisadviseur. HEINKENSZAND - In de Dorpsstraat in Heinkenszand zijn donderdag ochtend rond half vijf twee inbre kers tegen de lamp gelopen. Twee 19-jarige mannen uit de gemeente Borsele hadden inbrekersspullen bij zich en in de kofferbak van hun auto vond de politie gestolen goederen. Het duo is opgepakt op verdenking van diefstal, verhoord en vervolgens gevangen gezet. Doe nu de APK-check op www.boschcarservice.nl en maak direct uw afspraak. AXEL Autocenter Snoodijk Drieschouwen-Zuid 18 <"0115 - 56 20 45 BORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 <"0113 - 35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15a <"0113 - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 <"0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 <"0118 - 55 1991 MIDDELBURG Auto Service Van Liere Vottaweg 33 0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 0115 - 64 92 80 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <"0118 - 59 15 24 door Rob Paardekam THOLEN - Voormalig café De Tol in Tholen-stad kan vrijwel zeker in gebruik worden genomen als kin derdagverblijf. Het college heeft de bezwaren van drie omwonenden ongegrond verklaard. De gemeen teraad moet daar nog wel mee in stemmen, maar dat lijkt een forma liteit. De verbouwing van het voormali ge café aan de Postweg is inmid dels begonnen. Kinderopvangorga nisatie Toerdeloo uit Steenbergen wil er in de nabije toekomst 36 kin deren opvangen. TXvee inwoners van de Voorerf ma ken daar bezwaar tegen, omdat ze een kinderdagverblijf niet vinden passen in de omgeving. Ze vrezen ernstige geluidsoverlast van spelen de kinderen. Burgemeester en wet houder stellen dat kinderopvang juist zeer goed past in een jonge wijk als Stadszicht. Een derde bezwaarmaker, uit de Zo ziet voormalig café De Tol in Tholen er over een paar maanden uit. Er worden straks ruim dertig kinderen opgevangen, artist impression Toerdeloo Windsingel, wil niet dat het pand de bestemming maatschappelijke doeleinden krijgt. Als de kinderop vang ooit vertrekt, kan er van alles in het gebouw komen, vreest hij. Die angst te volgens het college on gegrond, omdat het perceel de sub bestemming kinderopvang krijgt. Compleet, goed, betaalbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79