Johnny kan prachtige atleet worden McLaren schorst directeur-sportief Zeeuwse topskeeleraars schrijven weblog Zeeuwse profrenner volgens kenners niet ver van doorbraak. Björn Langeveld gaat, Tim Faassen komt Federer onderuit tegen Djokovic in Miami VVV-Venlo houdt RKC Waalwijk van het lijf Twente behaalt in Nijmegen punt bij NEC Diego Biseswar blijft Feyenoord toch trouw Tweede dagsucces voor Petacchi in Lombardije V-/ www.pzc.nl/blog PZC Zaterdag 4 april 2009 I 39 door Frits Bakker MIDDELBURG - De 25-jarige Johnny Hoogerland uit Yerseke rijdt zijn eerste jaar in het profpeloton en heeft zijn eerste overwinning al binnen. In de Driedaagse van West-Vlaanderen won hij de eer ste etappe en werd hij eindwin naar. Morgen staat hij voor de gro te vuurdoop in de Ronde van Vlaanderen. Hij wil zelf al zo veel mogelijk gro te klassiekers rijden om snel te h wennen aan het hoge tempo van de profs, de manier van koersen en om zijn vorm te testen temid den van gelouterde renners. Aan de vooravond van één van de mooiste klassiekers vroegen we de kenners uit zijn omgeving: is John ny klaar voor het grote werk, hoe heeft hij zich ontwikkeld en tot wat voor renner kan hij uit groeien? Gert-Jan Theunisse (46, Mallorca, voormalig winnaar bergtrui in de Tour): „Ik heb vanaf het begin dat hij bij mij op Mallorca kwam trai nen een zwak voor hem gehad. Hij barst van het talent, heeft er jammer genoeg een paar jaar niet veel mee gedaan, maar is nu aan het uitgroeien tot een prachtige at- „Hij heeft me gevraagd om hem een beetje wegwijs te maken. Ik m heb gezegd: dat wil ik wel, maar dan moet je er ook voor de volle honderd procent voor gaan. Dat doet-ie nu. Johnny weet zelf wel dat hij te speels is geweest, in zijn jongere jaren te veel de geneugten van het levens heeft gezocht. Wat dat betreft was hij een tegenpool van mij." „De Johnny van nu en die van toen zijn totaal anders. Het heeft te maken met zijn verleden, met de verdenkingen die op niets geba seerd waren. Dat stempel, van een te hoog testosteron, waarvan later bleek dat hij het zelf had aange- P! maakt, is hem blijven achtervol gen. Ik heb naar een ploeg gezocht voor hem, maar dan komen ze alle ge maal op dat geval terug. Toen heeft Rabo hem als een baksteen laten vallen." „Hij heeft vanaf vorig jaar een Johnny Hoogerland bekroonde een sterk voorjaar met een overwinning in de Driedaagse van West Vlaanderen en is klaar voor zijn debuut in de Ronde van Vlaanderen. foto Bart Vandebroecke prachtige ontwikkeling doorge maakt, is scherper, meer met zijn lichaam bezig geweest en zijn zelf vertrouwen is daardoor gegroeid. Waar dat naartoe gaat? Hij kan zo maar ineens toptien rijden in een grote klassieker en er later mis schien wel een winnen." Bennie Lambregts (46, Den Bosch, trainer, ploegleider Van Vliet): „De omslag in zijn carrière is in de Ron de van Slowakije gekomen. Hij wil de er met de ploeg vorig jaar graag naartoe. Maar ik ben nogal een fel baasje en heb gezegd: je gaat bij mij op de kamer slapen en komt er geen avond vanaf. Hij heeft daar in dienst van Joost van Leijen, die de koers won, fantastisch gere den." „Dat heeft zijn ogen geo pend, denk ik. Hij kan met al zijn talenten natuurlijk veel meer dan we al hebben gezien. Maar Johnny kon in de winter niet leven als een prof Hij kwam veertien kilo aan 'Het is prachtig dat we weer een Zeeuwse profrenner met toekomst hebben' en wilde wel topsporter zijn, maar zonder er iets voor te doen. Ik heb hem gezegd: kom nou eens gedisci plineerd de winter door, man. Het resultaat was dat hij het jaar daar op zeventien koersen won." „Hoe hij zich verder gaat ontwik kelen, ligt aan hem. Ik zet hem in het rijtje Martijn Maaskant, Sebas tian Langeveld, de grote talenten van het Nederlandse fietsen. Maar Johnny is er nog niet. Hij kan een grote meneer worden, als hij maar met twee benen op de grond blijft staan." Aart Vierhouten (39, ploegmaat bij Vacansoleil): „Het talent is er, de ambitie ook, ik denk dat hij kan uitgroeien tot een typische renner voor de klassiekers. En daar in moet hij nog veel leren. Hij moet vooral rustiger worden, zich niet overal mee bemoeien in de koers, heb ik hem gezegd. Johnny heeft overal wat over: de ene ren ner rijdt vervelend, die snijdt te veel af, die komt niet op kop. John ny heeft altijd wel commentaar, want hij ziet alles om hem heen. Ik zeg vaak tegen hem: ga nou eens koersen man, gebruik je ener gie voor andere dingen." „Dat gaat nu al veel beter, omdat het ook veel harder koersen is bij de profs. Hij heeft nu minder tijd om te kijken. Johnny kan heel veel hoor, hij is ongelooflijk gedreven. We moeten er alleen af en toe de handrem opzetten. De Ronde van Vlaanderen is zo'n koers waarin hij rustig moet blijven, want hij be hoort nu al tot de renners die zich op de tweede helft van de koers moeten concentreren." René Zweedijk (48, Kapelle, osteo- paat): „Het lichaam van Johnny is zo veranderd, dat hij nu met veel meer balans op de fiets zit. Hij zat altijd met zijn heupen te trekken, nu zit hij onbeweeglijk. En hij is fysiek en mentaal sterker gewor den. We zijn vorig jaar heel veel op corestability gaan trainen. Dat wil zeggen: zorgen dat je energie optimaal wordt benut. Renners zijn zo sterk in hun benen, dat ze het bekken en de wervelkolom scheef trekken. Daar hebben we met trainingen stabiliteit in ge bracht. Dat heeft zich vertaald in mooie resultaten. Johnny is een heel andere renner dan twee jaar geleden." Peter Hoondert (47, oud-prof 's-Heer Arendskerke): „Ik heb bijna dagelijks contact met John ny, als een soort begeleider en ik heb hem zien veranderen. Hij is vriendelijk nu tegen iedereen, een heel andere jongen dan een paar jaar geleden. En hij heeft de zin in het koersen teruggekregen. Daar heb ik ook wel een rol in mogen spelen, denk ik. Hij kwam ooit bij me werken en van dat moment houd ik me met hem bezig. Dat ta lent mag niet verloren gaan en het is prachtig dat we weer een Zeeuw se prof met toekomst hebben." „Ik ben heel benieuwd naar hoe hij er nu al voorstaat. De Ronde van Vlaanderen wordt een graad meter. Ik heb gezegd: je moet ren ners van het kaliber Boonen en Pozzato in de gaten houden en je verder niet druk maken. Als hij daar de finale mee in kan gaan, dat zou echt geweldig zijn. Ik ver wacht nu al dat hij dat kan." TERNEUZEN - Björn Langeveld ver laat aan het eind van het seizoen zaterdag-hoofdklasser Hoek. Het is nog onbekend naar welke club de verdediger, die november vorig jaar tegen een disciplinaire straf op- liep, vertrekt.. Deze week bereikte Hoek wel overeenstemming over de komst van verdediger Tim Faas sen van Terneuzense Boys. MIAMI - Het tennistoernooi van Miami krijgt een finale zonder de absolute favorieten. Na Rafael Na- dal, de nummer een van de wereld- ranglijst, werd gisteren ook Roger Federer uitgeschakeld.. De Serviër Novak Djokovic schakelde de Zwit- ser in de halve eindstrijd in drie sets uit: 3-6 6-2 6-3. VENLO - De topper in de eerste di visie tussen WV-Venlo en RKC Waalwijk is gisteravond geëindigd in 0-0. Daardoor zijn de Limbur gers weer een stap dichter bij de ti tel gekomen. VVV heeft na 33 wed strijden 68 punten, zes meer dan de directe achtervolger uit Waal wijk. Cambuur bezet de derde plaats met 57 punten uit 33 duels. NIJMEGEN - FC Twente is er gistera vond niet in geslaagd een overwin ning te boeken op NEC. In Nijme gen werd het 1-1. Marko Arnauto- vic bracht de bezoekers in de 23e minuut op voorsprong. De gelijk maker was in de 79e minuut van John Goossen. El-Akchaoui van NEC kreeg vlak voor tijd rood. ROTTERDAM - Diego Biseswar (21) blijft nog drie jaar bij Feyenoord. De aanvaller kon deze zomer trans fervrij vertrekken en had diverse aanbiedingen op zak. Biseswar, die na zijn debuut in de hoofdmacht in het seizoen 2004-2005 lange tijd geen basisplaats wist af te dwingen, twijfelde geruime tijd over een langer verblijf in de Kuip. VERTOVA - Alessandro Petacchi heeft gisteren de vierde etappe van de Wielerweek van Lombar dije gewonnen. De Italiaanse ren ner klopte na een rit over 183,6 ki lometer in Vertova Luca Paolini en Fratjcisco Ventoso. Petacchi blijft na zijn tweede ritze- ge leider in het klassement. DEN HAAG/KUALA LUMPUR - De Brit se Formule i-renstal McLaren heeft gisteren directeur-sportief Dave Ryan voor onbepaalde tijd geschorst. Het is een gevolg van de affaire rond wereldkampioen Le wis Hamilton na de GP van Mel bourne van afgelopen zondag. Ha milton werd uit de uitslag gehaald omdat hij en het team de waar heid verzwegen in een hoorzitting na die GP. Als gevolg daarvan kreeg Jarno Trulli aanvankelijk een straftijd van 25 seconden, hetgeen Hamilton de derde plaats oplever de. De FIA besloot echter tot een nader onderzoek nadat radiover keer tussen Hamilton en de team leiding van McLaren was gehoord. De conclusie van de FIA was dat Hamilton en de leiding van McLa ren de waarheid bewust hadden verzwegen. Kimi Raikkönen zette gisteren de snelste tijd neer bij de vrije trainin gen voor de Grote Prijs van Malei sië. Op het circuit van Sepang ging de Fin met zijn Ferrari rond in 1-35.707. Zijn Braziliaanse teamge noot Felipe Massa eindigde als tweede in 1.35,832 voor de Duitser Sebastian Vettel in zijn Renault (1-35,954)- De Brit Jenson Button klokte in zijn Brawn de zevende tijd (1.36,254). Hij pakte vorig weekeinde verrassend de zege in Australië. Zijn landgenoot Lewis Hamilton kwam minder goed voor de dag. Die moest het doen met een zevende en elfde plaats. Hij werd bovendien beboet we gens te hard rijden in de pitstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69