Maquette houdt historie in ere Oosterlander krijgt alsnog jeugddetentie Woordvoerder eeterij/viswinkel: machtsmisbruik in Reimerswaal Bram Boogert bouwde landbouwschuren Van den Hoek op schaal na. Man (19) krijgt ook werkstraf voor stelen van benzine uit jacht. TE HUUR: s PZC Zaterdag 4 april 2009 2 5 door Ali Pankow DREISCHOR - Bram Boogert (86) uit Schuddebeurs is er ruim een jaar mee bezig geweest: de maquette waarop hij landbouwbedrijf Van den Hoek aan de Zuidlangeweg in Dreischor in oude glorie heeft na gebouwd op schaal 187. Henk van den Hoek die het minu tieus verzorgde bouwwerk giste ren in ontvangst mocht nemen, is er bijzonder blij mee. Met deze ma quette wordt voor hem een belang rijk brokje historie in ere gehou den. Die oude landbouwschuren hebben hem jarenlang zware hoofdbrekens gekost. Gesteggel met de gemeente over sloop en nieuwbouw met historisch aan zien ligt daaraan ten grondslag. Van den Hoek toonde begrip voor bezwaren tegen het afbreken van oude schuren en wagenhuis. Zelf immers koestert hij ook de histo rie van het familiebedrijf die terug voert tot 1872. Zijn zoon Coen van den Hoek, de huidige bedrijfsvoer der, vertegenwoordigt hier nu de vijfde generatie van de familie. Henk van den Hoek had echter ook te maken met moderne be drijfsvoering binnen een akker bouwbedrijf Daar zijn onder meer ruime opslagloodsen bij no dig. Extra naar werd de situatie toen de oudste schuur door brand werd verwoest. Die commotie is inmiddels allemaal voorbij. Aan de Zuidlangeweg verrezen vorig jaar twee nieuwe loodsen, waar de be voegde instanties vrede mee heb ben. Maar de teloorgang van de oude panden ging Henk van den Hoek wel aan het hart. „Jij zou daar eens een maquette van moe ten maken", daagde hij Bram Boo gert daarom uit. Het klonk als grapje, maar met serieuze bedoe ling. Boogert ging de uitdaging aan. De mannen kenden elkaar al jaren. Boogert was 41 jaar direc teur van de Rabobank Zierikzee, waarvan Van den Hoek bestuurs lid was. Beiden kunnen gedetail leerd vertellen over de ontwikke ling van Boerenleenbank naar Ra bobank en alle verdere fusies. „Eigenlijk had ik timmerman wil len worden, maar mijn vader vond dat ik maar naar de HBS moest gaan. Dan had ik meer toe komst, dacht hij. Dat was in de cri- 'Eigenlijk had ik timmerman willen worden, maar van vader moest ik naar de HBS' sis van de jaren dertig en mijn va der was metselaar, maar daarnaast ook kassier voor de boerenleen bank", schetst Boogert treffend hoe zaken soms van invloed kun nen zijn op de loop der dingen. De 'jongensdroom' van timmer man bleef ongemerkt sluimeren tij dens zijn loopbaan bij de bank. Sinds zijn pensionering vertoeft Boogert vele uren in zijn werk plaats. Het begon met molens voor in de tuin. Daarna stelde zijn trouwe hulp 'in de huishouding, Nel Uil, voor een poppenhuis te maken. Dan zorgde zij voor de in richting met kleine details, zoals zij nu ook de Van den Hoek-ma- quette de finishing touch heeft gege ven. „Vanochtend he'eft ze daar zelfs de vlag nog ingezet." Boogert kan inmiddels bogen op een grote collectie werkstukken: het schip De Bounty (van 'De Mui terij'), een serie houten speelgoed voor zijn neven in Oosterland, een Noord-Hollandse stolpboerderij, een Friese boerderij en een Lim burgs agrarisch bedrijf in car ré-vorm. Voor het op schaal bou wen van het bedrijf van Van den Hoek had Boogert veel steun aan een luchtfoto die de oude situatie weergeeft. En van de adviezen van Henk van den Hoek zelf natuur lijk, want die heeft de bouw mét grote belangstelling gevolgd. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b- Middelburg www.baderie.nl Hfierlei soorten religieuze beelden en tiiewwe boedaU's Vlasmarfct 12, Middelburg Tel 06-18078400 door Ad Roos MIDDELBURG - De vader van een 19-jarige jongeman uit Oosterland had al van tevoren al naar de recht bank in Middelburg gebeld: „Mijn zoon is weer eens ziek, maar 't is goed met hem. Behandel de zaak maar." En zo werd de vader gisteren bij de politierechter op zijn wenken bediend. De jongeman kreeg bij verstek een taakstraf van veertig uur en een voorwaardelijke cel straf van twee weken opgelegd. Daar komt nog een straf van der tig dagen jeugddetentie bovenop, die de man nog tegoed had van een eerder vonnis. De man had 11 mei vorig jaar ben zine nodig. In plaats van te tanken ging hij naar een jachthaven en stal daar uit een bootje een jerry can met benzine. De eigenaar van de boot zag hem echter de jerrycan uit de boot til len, waardoor de jongen meteen gepakt werd. door Luc Oggel YERSEKE - De gemeente Reimers waal heeft terecht een dwangsom van 50.000 euro opgelegd aan zee-eeterij en viscounter De Vis- kêête in Yerseke. Dat is het oordeel van een onafhankelijke bezwaren- commissie. De gemeente wil het bedrijf aan de Havendijk in Yerseke bewegen om een fysieke scheiding aan te brengen tussen het restaurant en het winkelgedeelte. Het ontbreken daarvan zou in strijd zijn met de Drank- en horecawet. Ook de Win keltijdenwet en Algemene Plaatse lijke Verordening worden volgens de gemeente overtreden. Woordvoerder M. de Koeijer van De Viskêête stelt dat juist wel aan alle regels wordt voldaan en dat de gemeente zelf in strijd met de wet handelt. Het feit dat De Viskêête ook op zondag vis verkoopt, zou de ware reden achter de actie te gen het bedrijf zijn. De Koeijer beticht het college van B en W van machtsmisbruik en dicht het de 'flexibiliteit van een dukdalf toe. Overigens is de gemeente Reimers waal niet van plan de dwangsom daadwerkelijk te innen, maar dient die als een 'pressiemiddel'. De Viskêête wil naar de rechter stappen. VERHUUR I MAKELAARDIJ Middelburg, Henri Dunantlaan 176 2 kmr. appartement in serviceflat Middelburcht Centraal gelegen/Gestoffeerd. Goes, Krukweg 35 Unieke villa op toplocatie. Gemeubileerd met 3 slpkmrs. 1.800 p./m. excl. G/W/E. Middelburg, Kerspel 13 Sfeervolle woning in stadscentrum. Gestoffeerd met 2 slpkmrs. 825,- p./m. excl. G/W/E. Oost Kapelle, M.F. Visserstraat 22 Ruime eengezinswoning met tuin. Gestoffeerd, 4 slpkmrs. 750,- p/m excl. G/W/E. Wemeldinge, Middensluis 19 Eengezinswoning met 5 slaapkamers. Gemeubileerd/ Gestoffeerd. 900,- p/mnd excl. G/W/E Arnemuiden, Pinksterbloemlaan 2 Modern appartement op 2V etage. Gestoffeerd met ruim balkon. 800,- p./m. excl. G/W/E. Vlissingen, Walstraat 50b Nel appartement i/h centrum. Gemeubileerd met 1 slpkmr. 675,- p./m. excl. G/W/E. Uw woning professioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen Henk van den Hoek (I) en Bram Boogert met de maquette. Op de achtergrond het bedrijf met de nieuwe loodsen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65