Zeeland PZC 21 Koopzondag 5 april Wens om susteam uit te breiden Intratuin Koudekerke Proef met fietshelmen SCHOUWEN-DUIVELAND Ondernemersclub kan zelf de meerkosten niet meer opbrengen. Coördinatiepunt Fiets bereidt project op basisscholen voor. Roken Zaterdag 4 april 2009Tip? schouwen-duivelandilipzc.nl Maquette houdt historie van Dreischor in ere Delta biedt grote kansen die nog te weinig worden benut van 12.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin door Melita Lanting renesse - De ondernemersvereni ging Renesse wil de activiteiten van het susteam graag uitbreiden. Niet alleen de rust in het centrum van het dorp moet bewaakt maar de beveiligers zouden ook de rou tes naar de campings in de gaten moeten houden. Daar is nu de mankracht en techniek nog niet voor beschikbaar. Het probleem is echter dat hieraan een kostenplaat je hangt dat niet meer op te breng en is door de ondernemersvereni ging. „We hebben een plan ge maakt en een begroting opgesteld en dan praat je over drie maal zo veel geld als er nu ingestoken wordt", zegt Bruno van der Hoek van de ondernemersvereniging. „En dat geld hebben we niet. Als ondernemersvereniging zitten we nu wel aan het plafond van wat we kunnen betalen en dus zoeken we andere subsidies of sponsoren die ons kunnen helpen. Als ie mand een idee heeft: graag." door Piet Kleemans zierikzee - Het Zeeuws Coördina tiepunt Fiets (ZCF) peilt de animo op Schouwen-Duivelandse basis scholen voor een proefproject met gratis fietshelmen voor de leerlin gen van de groepen één tot en met vier. Uiteindelijk wil het ZCF in heel Zeeland zo'n 35.000 fiets helmen uitdelen aan basisscholen. Geen overbodige luxe volgens Stan Lauret van het ZCF. „Je kunt een heleboel ellende voorkomen met een fietshelm. Volwassenen vangen als ze vallen de klap met hun handen op, kinderen hebben die reflex nog niet en vallen op hun hoofd. Met een helm kun je nare verwondingen voorkomen." Verplicht is de fietshelm niet. „In landen als Canada en Zweden is dat wel het geval, maar dat is hier niet aan de orde", aldus Lauret. Hij zou zelf wel graag veel meer kinde ren met fietshelmen zien. „Op een zeilboot zie je kinderen altijd met een zwemvest, waarom dan geen fietshelm op de fiets." Dat een fietshelm 'niet cool' zou zijn weerspreekt Lauret met klem. „Die barrière willen we absoluut slechten door met heel coole fiets helmen te kómen. Er zijn er al in het model van een baseball-cap." Op Schouwen-Duiveland zijn de eerste reacties volgens Lauret veel belovend. „Het enthousiasme is groot. En er komt nog een grote campagne." PJ*| Op Schouwen-Duiveland wordt mogelijk een proefproject ge richt op promotie van het ge bruik van de fietshelm door kin deren gestart op basisscholen. Het susteam van Renesse bestaat uit professionele beveiligers. De naam zegt het al, deze beveiligers houden de situatie in het dorp in de gaten tijdens de drukke avon den. Het hele jaar door op de zater dag en tijdens de drukke dagen zo als met Pasen en Pinksteren. In de zomer draait het team zeven avon den in de week mee. Zodra zich er Het susteam in Renesse wil graag uitbreiden. Daarmee wordt de beveiliging nog beter. De meerkosten zijn echter te hoog voor de ondernemersvereniging. gens wat rottigheid voordoet of een vechtpartijtje begint, grijpen teamleden in om ellende in de kiem te smoren. Daardoor gebeurt er in het dorp veel minder dan een paar jaar geleden. De leden van het susteam staan met portofoon in contact met el kaar, met de portiers van de hore cabedrijven, met de politie en met het taxibedrijf Zodra zich iets voordoet op straat, in een horeca bedrijf of in een taxi weet ieder een er van en als het nodig is komt de politie. Deze formule uitbreiden naar de wegen naar de campings vraagt niet alleen meer mensen maar ook een andere techniek omdat de portofoonverbinding dan niet meer volstaat. De kosten voor het team worden eerlijk gedeeld door de gemeente en de ondernemers. De gemeente is niet van plan om nog meer geld in het team te steken, zegt beleids ambtenaar Jacques Straver. „Als ge meente hebben we niet die inten tie. We zijn wel in gesprek om de samenwerking te verbeteren. Op die manier kunnen we denk ik een verdiepingsslag maken." zierikzee - Eén keer stuiterde de fles, toen sloeg hij ka pot tegen de zijkant van de nieuwe sleepboot Mustang. Jannie Bouwman-Schot doopte gisteren onder grote be langstelling de nieuwste aanwinst van de firma Bouw man Towing Shipping aan een zonnige Engelse Kade in Zierikzee. Het schip is ruim dertig meter lang en elf meter breed. foto Dirk-Jan Gjeltema Het rookverbod vergt veel creativi teit van de cafébaas. Verwarmde terrassen, schuifwanden en rook- plekken op plaatsen, waar je an ders je stofzuiger zou opbergen... En, er is de ongeschreven code dat horecaondernemers elkaar waar schuwen als 'de controleur' in de buurt rondstruint. Dat werkt feil loos. Laatst kreeg de cafébaas in Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen een telefonische waar schuwing van een collega: de con troleur was gesignaleerd. Snel som meerde hij zijn stamgasten, die - vijf op een rij - een glas bier combi neerden met een sigaret, hun rook- sel uit te maken. Daarna serveerde hij de man aan één van de tafeltjes zijn kommetje soep. Die zei slechts: 'Te laat! Ik ben die controleur.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61