Rechter schiet gat in het rookverbod 't Is mooi weer, de mensen worden blij PIANO'S Scherper toezicht op woningcorporatie ACUSTICA Klink bespaart 1,2 mld in zorg Verdachte sprayincident zit vast Trainingen voor weerbaarheid zwaar ziek kind Zwemster Ingrid van Assche blogt op weg naar de Senior Games 'Anne Frank Huis sterk cultureel merk' Kwik op veel plaatsen boven de 20, Vlissingen had maar zeven graden. waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Inspectie brengt ook bijbaan en familieband bestuurders in kaart. STEiWAUSW j www.pzc.nl/blog PZC Zaterdag 4 april 2009 5 23 concerten, waaronder een op 8 mei in de Heineken Music Hall in Amsterdam. Olaf Kraak/ANP AMSTERDAM - Het Anne Frank Huis is op cultuurgebied het sterk ste merk van Amsterdam. Dit blijkt uit een onderzoek in op dracht van het Uitburo. In de top tien staan verder het Van Gogh Museum, de Uitmarkt, het Con certgebouw, Pathé,Amsterdam Arena en de Heineken Music Hall. BREDA - De rechtbank in Breda haalt een streep door het rookver bod voor horecaondernemingen zonder personeel. De rechters vin den dat minister Klink van Volks gezondheid de kleine horecazaken discrimineert door hen een alge heel rookverbod op te leggen. De rechtbank sprak gisteren rokers café Victoria uit Breda vrij van overtreding van het rookverbod. Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep. De horeacazaken met personeel kunnen volgens de wettelijke regelingen volstaan met maatregelen om hun personeel te vrijwaren van hinder of overlast van rokers. Dat gaat minder ver dan het algehele rookverbod, zoals dat vanaf 1 juli 2008 geldt, stelde de rechtbank vast. „Het is niet uit te sluiten dat de zaken met perso neel op deze manier zelfs kunnen volstaan met de installatie van een ventilatiesysteem. Aldus worden zaken met en zonder personeel niet gelijk behandeld." Dat komt extra hard aan, omdat kleine zaken vaak niet in staat zijn om aparte rookruimten in te rich ten. Rokende klanten zullen dan wegblijven en de kleine zaken kun nen daardoor grote omzetverlie zen lijden, meent de rechtbank. Koninklijke Horeca Nederland is blij met het vonnis. „Eenmansza ken zijn disproportioneel getrof fen door het rookverbod. Dit biedt een oplossing", zegt een woord voerder. „Maar wij adviseren onze leden nog niets. Er komt nog ho ger beroep." Voor 'n advies op maat Korte Huifakkcrstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl DEN HAAG - Minister Klink (Volks gezondheid) wil met meer markt werking en een betere samenwer king tussen zorgverleners 1,2 mil jard euro besparen. Daarnaast wordt 1,2 miljard euro bezuinigd op de zorgtoeslag. De bezuiniging van in totaal 2,4 miljard is onder deel van de maatregelen waarmee het kabinet de crisis te lijf wil. DE BILT - Het was gisteren officieel de eerste warme dag van het jaar. In Twente en in Eindhoven wer den zelfs temperaturen van 23 gra den gehaald. Dat heeft het KNMI gemeld. Het KNMI spreekt officieel van een warme dag wanneer de tempe ratuur boven de 20 graden uit komt. Dat was volgens de woord voerder van het KNMI in het grootste deel van Nederland giste ren het geval. Maar er waren ook grote temperatuurverschillen. In Vlissingen, waar het mistig was, bedroeg de temperatuur gistermid dag slechts 7 graden. De horeca deed goede zaken. De terrassen van strandtenten in Scheveningen en Bloemendaal zaten de hele mid dag vol. „Afgeladen", noemde een medewerker van strandclub Wij in Scheveningen zijn etablisse ment. „Ik sta er zelf ook van te kij ken", voegde hij toe. De warme jas sen en truien gingen definitief uit. „Mensen zitten gewoon in hun hemdje op het terras", constateer de de eigenaresse van Habana Be ach bij Kijkduin. „Korte rokjes en blote benen in overvloed!", zei een terrasganger in Scheveningen. Sommigen noemen een dag als gis teren om die reden de eerste rok jesdag, zoals schrijver Martin Bril het fenomeen een keer poëtisch omschreef Volgens Bril weet iede re man wanneer het zover is. Het is de dag dat vrouwen massaal hun panty of maillot uittrekken en voor het eerst sinds lange tijd met blote benen de deur uitgaan. Rokjesdag betekent ook dat vrou wen massaal hun benen moeten scheren. Volgens ontharingsmidde- Ienproducent Veet schiet de ver koop van ontharingsproducten de eerste warme dagen van het jaar omhoog. „In het voorjaar zien we echt een piek. Nederlandse vrou wen ontharen vaak alleen als de benen daadwerkelijk bloot zijn", al- 'Korte rokjes en blote benen in overvloed', zegt een terrasganger dus een woordvoerder. Ook de ijs- salons in het hele land hadden de handen vol. Bij sommige salons stonden de rijen 's middags tot op straat. Het mooie weer is niet al leen goed voor de omzet van aller lei ondernemers. Het is ook goed voor het humeur. Volgens Toine Schoutens van de Stichting Onder zoek Licht 8c Gezondheid (SOLG) voelen mensen zich vaak beter bij mooi weer. Dat komt door de toe genomen sociale interactie. „Men sen gaan naar buiten en ontmoe ten andere mensen", aldus Schou tens. Chronobioloog Marijke Gor dijn zoekt de reden van het goede gemoed op zonnige dagen in de hoeveelheid licht. „Een verhoging van de lichtintensiteit maakt ons alerter en fitter", aldus Gordijn. SCHAGEN - De politie heeft giste ren een 27-jarige man uit Anna Paulowna aangehouden op verden king van het spuiten met een bij tende stof in discotheek Kadanz in Schagen. Het incident deed zich woensdag voor tijdens het jaarlijk se Paasvee-evenement. De politie vermoedt dat de man pepperspray in het rond heeft gespoten. In to taal raakten hierdoor dertig men sen lichtgewond. De slachtoffers klaagden over brandende ogen en irritatie van huid en luchtwegen. Een enkeling heeft nog steeds last van hoofdpijn. Vertrekdata: 5 en 12 mei, 9 en 30 juni Extra ingekocht tegen een zeer scherpe prijs! Reis met KRAS.NL vanaf slechts 839 naar de Cycladen, zonder twijfel één van de mooiste gebieden van Griekenland! Een reis voor wat meer avontuurlijk ingestelde mensen, want we reizen met ferryboten van eiland naar eiland. Mykonos, een van de meest fotogenieke Cycladeneilanden, Paros, dit prachtige berg- eiland wordt doorsneden door hoge bergen Naxos, het grootste eiland van de eilandengroep en Santorini, bestaande uit drie eilanden, wachten op uw komst! U heeft ruimschoots de tijd om deze 4 eilanden op eigen gelegen heid te ontdekken. Een aanrader is om het facultatieve excursiepakket, waarbij 4 excur sies inbegrepen, zijn bij te boeken. Boek snel, want we verwachten veel belangstelling voor deze reis en er zijn slechts 4 vertrekdata! Zie www.kras.nl/35764 15cpm DEN HAAG - Chronisch zieke kinde- -ren krijgen speciale weerbaarheids trainingen om te voorkomen dat ze psychische problemen ontwik kelen. Van de 500.000 chronisch zieke kinderen in Nederland heeft tien tot vijftien procent last van psychische klachten. Ze zijn somber, worden gepest en schamen zich voor hun ziekte. De problemen zijn soms zo groot dat de kinderen niet meer naar school gaan. In vijf ziekenhuizen is een groot onderzoek begonnen naar de weerbaarheid van chronisch zie ke kinderen. Ze hebben astma, reu ma, diabetes, kanker of een stof wisselingsziekte. Het is voor het eerst dat voor alle chronisch zieke kinderen één methode wordt ont wikkeld waardoor ze beter leren omgaan met hun ziekte. Het is de bedoeling dat 'Op koers', zoals de weerbaarheidstraining heet, in alle ziekenhuizen in Ne derland wordt ingevoerd. Volgens klinisch psycholoog Bob Last van het Emma Kinderziekenhuis in Amsterdam, projectleider van het onderzoek, worden deze kinderen vaak gepest omdat er veel onwe tendheid bestaat over hun ziekte. Hierdoor raken ze sociaal geïso leerd. Zo komt het voor dat kinderen met reuma worden uitgelachen omdat ze tijdens de gymles niet aan alles meedoen. DEN HAAG - Woningcorporaties ko men onder scherper toezicht te staan. Dat heeft het kabinet beslo ten, onder meer naar aanleiding van de problemen bij de Amster damse woningcorporatie Rochda le. Het verscherpte toezicht moet dui delijk maken of woningcorporaties met integriteitsrisico's kampen. De Vrom-inspectie zal onderzoeken welke corporaties het grootste risi co lopen, bijvoorbeeld omdat de directeuren ruime bevoegdheden hebben om onroerend goed te ko pen of te verkopen. De inspectie dienst zal ook kijken naar de ne venfuncties en familierelaties van bestuurders. Vooral het toezicht van binnenuit moet alerter wor den. „Er moet een sterker bewust zijn komen van wat goed en fout is, zodat het moeilijker wordt voor individuen om op oneigenlijke ma nier vermogen aan de corporaties te onttrekken", aldus minister Eberhard van der Laan (Wonen, wijken en integratie). Hij wil zo een cultuuromslag teweegbrengen. i 1 l IU OP TOPAPPARATUUR h/wELIMEISIER KÜCHEfc/ DAN ANDERE TOPMERKEN! cn,M Wfvit je winst! MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690 Klik voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl. Ontdek nu schitterende eilanden! Pers 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5