I? ule kan rol in beeld lopen [ND-MARATHON Gemene overtreding of mooi doelpunt? M cB stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto PZC Zaterdag 4 april 2009 I 41 -A* i J, - r *-■.» süiaU m Vijf oudste Zeeuwse records Hinkstapsprong vrouwen 10-07-1965 400 m horden mannen 01-07-1968 200 m horden vrouwen 01-07-1969 50 m horden vrouwen 21-02-1970 4x200 meter vrouwen 12-07-1972 H. Hage Harrie Dost Ella Deurloo Ella Deurloo Els Celok Jannie Kodde Trijnie Smeenge Gonnie Streng 12.02 meter 45,8 sec 30,6 sec 8,1 sec 1.48,3 min [jk record op de marathon. K:; Donja Odijk bron Zeelandatletiek.nl, Roeland van Vliet pen. En dus meldde ik me aan voor' Maassluis, waar ze beloofden de wedstrijd om 'me heen te bou wen." De Walchenaar ging weg op het schema van het parkoersrecord van Cor Vriend, iets boven de 2.11. „Ze hadden me gezegd, dat ik in de eerste helft van de wedstrijd wind tegen zou hebben en in de tweede helft wind mee. Of ze had den het verkeerd óf de wind was gedraaid, maar in de laatste vijf ki lometer blies die vol in m'n ge zicht. De tijd van 2.12.22 was het maximaal haalbare." Tussen 1968 en 1998 liep Ver- meule vele marathons, onder meer op twee EK's en één WK. Op die eindtoernooien zat het steeds tegen. Daarom beleeft hij nog altijd de mooiste herinnerin gen aan die ene marathon in Maas sluis, \yaar bijna alles meezat. Ook over de marathon van Rotterdam in 1993 is hij nog altijd goed te spreken: Met 2.13.22, de zevende tijd, kwalificeerde hij zich voor het WK in Stuttgart. „Het regende vanaf de start, maar ik liep super. Mijn begeleider op de motor hield me tot de 25 kilometer goed aan de teugels, maar liet me daarna d3 Aan de marathon van Rotterdam doen zoals elk jaar vele Zeeuwen mee. De meesten van hen zijn al boven de veer tig. We stellen u er hier vier voor: Janneke van der Linde uit Zierikzee, Jan de Wilde uit Nisse, Rudy Neve uit Sint Jan steen en Wim Linkens uit Middelburg. Janneke van der Linde zierikzee - Voor janneke van der l.inde wordt de marathon van Rot terdam een tussendoortje. De 43-jarige inwoonster van Zierikzee gaat mee met haar clubgenote Dig- na de Boer, die een goede tijd wil neerzetten zodat ze in de herfst mag meedoen aan de marathon van Boston. „Ik loop lekker met haar mee, als training en voor de gezelligheid. Als ik na 35 kilometer denk dat het mooi is, stap ik er misschien wel uit. Ik concentreer me op de marathon van Zeeuws- Vlaanderen, op 16 mei. Daar wil ik goed presteren." Van der Linde loopt haar zesde marathon, in Rotterdam haar an- derhalfste, zoals ze zelf zegt. „Twee jaar geleden mochten we na 35 kilometer niet verder, vanwe ge de hitte. Dat bleek achteraf hele maal niet nodig. Het was een enor me tegenvaller. Vorig jaar keek ik naar de marathon op tv, maar toen de lopers langs het punt kwa men waar ik moest stoppen, heb ik hem uitgezet. Ik kon er niet naar kijken." Jan de Wilde NISSE - Jan de Wilde heeft al zo'n vijftig marathons gelopen, maar toch is die van morgen een behoor lijke uitdaging. De inwoner van Nisse (51) wil het Zeeuws record voor vijftigplussers scherper stel len. Vorig jaar verbeterde hij dat zelf naar 2.52 maar het moet vol gens de Bevelander onder de 2.50 kunnen. Jan de Wilde is trainer bij atletiekclub AV'56 en weet dus waarover hij praat. „Ik heb er se rieus voor getraind. Ik heb vooral meer lange duurlopen dan vorig jaar gedaan. Als de omstandighe den meezitten moet het goed te doen zijn." De Wilde is deze week veel bezig met zijn voeding. Tot donderdag werkte hij vooral eiwit ten naar binnen. Daarna stapte hij over op koolhydraten. „Op deze manier kan je lichaam meer brand stoffen opnemen dan als je alleen maar koolhydraten eet", weet hij. Of het zijn 50e marathon wordt of z'n 55e, weet De Wilde niet pre cies. „Ik ben niet zo'n man van cij fertjes. 't Gaat me meer om het ge voel, om de beleving." gaan. Ik vloog over de weg, haalde nog veel lopers in en finishte slechts vijf seconden achter Bert van Vlaanderen. De laatste vijf ki lometer had ik zelfs sneller afge legd dan de winnaar. Tegenwoordig gaat 'mister chrono' - hij kon verbazingwekkend vlak lopen - niet meer zo hard. Vermeu- le probeert zo nu en dan eens aan de start te verschijnen bij een wed strijdje, maar vaker dan hem lief is spelen zijn achillespezen op. „Ik zou graag eens de Kustmarathon lopen, maar dat zit er nu niet in." Oproep De sportredactie van deze krant roept de Zeeuwse deel nemers aan marathon van Rot terdam op hun eindtijd tè mei-, den. Mail uw naam, woonplaats, eventuele club en netto eind tijd vóór zondagavond 21.00 uur naar sport@pzc.nl. Foto's kunt u mailen naar kustmarathon@gmail.com. Zie voor meer informatie www.pzc.nl/blog/kustmarathon Rudy Neve SINT JANSTEEN - Voor Rudy Neve uit Sint Jansteen is de marathon van Rotterdam gesneden koek. De 55-jarige Zeeuws-Vlaming gaat morgen voor de 18e keer van start. Op z'n 39e liep hij er zijn. eerste marathon en sindsdien heeft hij er geen een meer gemist. Wat hem zo aantrekt? De sfeer, de entourage, de vele toeschouwers. Elke keer zorgt dat voor kippenvel. Neve is een goede loper. Ooit kwam hij na 2 uur en 51 minuten over de finish op de Coolsingel en vijf keer kwam hij binnen drie uur over de streep. Die snelle tijden zijn voorbij, alhoewel Neve nog steeds binnen de 3.30 kan eindi gen. Doelen voor dit jaar heeft hij niet. „Gewoon lekker lopen, niet te veel afzien. Een paar minuten meer of minder maakt niet uit", zegt hij. Dat heeft ook te maken met zijn volgende doel: de mara thon van Zeeuws-Vlaanderen op 16 mei. Dat wordt iets bijzonders. Bijna altijd liep hij slechts één ma rathon per jaar. Nu worden dat er twee binnen zes weken. Wim Linskens MIDDELBURG - Doet Wim Linskens mee aan de marathon van Rotter dam? De Middelburger (62) heeft heel goed getraind maar ging tij dens een van de laatste trainingen door zijn rug. „Ik ben naar huis te rug gestrompeld en kan nog steeds geen kant op", sprak hij eerder de ze week. Linskens, in het dagelijks leven leraar Duits, wil in Rotter dam zijn achtste marathon lopen. Al zijn eerdere marathons liep hij ook in de Maasstad; omdat hij het een perfect georganiseerd evene ment vindt en hij zijn prestaties eerlijk wil vergelijken. Op z'n 50e liep Linskens zijn eerste marathon. Zijn tijd: 3.12. Zijn streven om on der de 3.10 te komen, heeft hij nooit gehaald. Zijn pr staat op 3.11. Als hij fit is, wil Linskens morgen zijn beste tijd die hij als 60-plusser liep verbeteren. In 2007 liep hij in een snikheet Rotterdam 3.56, vorig jaar noteerde hij 3.43 en nu streeft hij naar 3.30. „Dat is voor mij een scherpe tijd. Alles moet meezitten. In elk geval moet in geen last van mijn rug hebben." ZAAMSLAG Tegenstander: Rijsoord (thuis) Afwezig: Gerben Schram. Bijzonderheden: Onderzoek in het ziekenhuis heeft uitgewezen dat Ger ben Schram een hernia én artrose in zijn rug heeft. De kans is daardoor aan wezig dat de verdediger een punt ach ter zijn voetbalcarrière moet zetten. Arjan Hamelink (heup) en Tommy Tis- sink (lies) lijken of tijd fit voor het thuisduel met Rijsoord. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: Martin Wilken, Sven Ronde (beiden geschorst). Bijzonderheden: GPC is nog niet vei lig en moet de punten pakken. TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Nivo Sparta (uit). Afwezig: Mevlud Eryürük (geschorst), Ronald Gort en Marco Faassen (gebles seerd). Bijzonderheden: Ronald Gort (kuit) en Marco Faassen (lies) zijn opnieuw geblesseerd geraakt. Terneuzense Boys is nu drie duels op rij ongeslagen. „Als wij met dezelfde instelling het veld ingaan als tegen Zaamslag, kun nen we daar een vierde wedstrijd aan toevoegen", weet Leendert Geelhoed. KLOETINGE Tegenstander: LRC (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Erwin van der Woerdt is hersteld van zijn knieblessu re en maakt zijn rentree in het twee de. RCS Tegenstander: Nuenen (uit) Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS maakt zich op voor de beslissende weken in de eer ste klasse. Morgen speelt de Souburg- se ploeg tegen Nuenen, een week la ter tegen OSS'20. Angelo Martlé topscorer Inde laatste twintig jaar is er geen voetballer die vaker gescoord heeft in de derby tussen Spui en Cadzand dan Angelo Martlé. De topschutter van Cadzand heeft er veertien gemaakt. Ook morgen leidt hij de aanval tegen Spui. speler TtUS: club goals Angelo Martlé Cadzand 14 Martin Kalisvaart Spui 9 Henk Koekkoek Spui 8 Michel Fieret Spui 5 Guido Raynard Cadzand 4 Ludwig Kalisvaart Spui 4 Mark Otterloo Spui 4 Donja Odijk bron Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59