plan om recreatie beter te scheiden 'Lastig het iedereen naar de zin te maken' Bouw kazerne 'Zo'n beest moet toch ook eens lekker vrijuit rond kunnen crossen in 'Het is geen plezierige ervaring als er zo'n groot beest op je komt het bos', zegt een hondenbezitster uit De Klinge. afgestormd in het bos', vindt een echtpaar uit Sint Jansteen. 'Vooral in het voorjaar, als de brem in bloei dómhet bosd'6 staat, is het hier fantastisch om te wandelen' maakt, wij ko- NILSSON FELICITEERT VEILIGHEIDSREGIO Breskens moet wachten op fontein Jurry Terneuzen b.v. nm PZC Zaterdag 4 april 2009 I 23 Gebruikers van de bossen in het waterwingebied van Clinge, Sint Jansteen en Heikant zijn blij dat de beheerder een padenplan maakt om het iedereen beter naar de zin te maken. Wandelaars, moun- tainbikers, recreatie ve fietsers en men sen die de hond juit- laten buitelen nu soms letterlijk over elkaar heen in de waterwin- bossen. Het 180 hectare grote bos tussen Sint Jansteen en Clinge is met voorsprong het meest be zocht. Een van de klachte n luidt, dat er zoveel mensen hun hond los laten lopen. Marco Craamer is er elke dag een aantal keren te vinden om zijn honden uit te laten. Hij houdt de shelties Finn en Floyd steevast aan gelijnd en vindt ook dat andere hondenbezitters dat behoren te doen. Craamer verhuisde een jaar tje geleden uit Noord-Holland, waar hij onder meer een honden- uitlaatcentrale had, naar Clinge. De woning aan de Molenstraat ligt pal tegenover de ingang van het bos, maar het is toch vooral de rui me tuin bij het huis die bij de aan koop de doorslag gaf Craamer heeft horen vertellen in het bos, dat daar een tijdje geleden een vrouw een vingertopje is kwijtge raakt nadat ze was aangevallen door de laatste tijd heel veel paden in het bos compleet zijn afgesloten. „Minder paden en evenveel fiet sers en wandelaars. Dat kan niet anders dan elkaar last bezorgen." Ook de Spaanse waterhond Sita is dagelijks twee keer per dag in de bossen met haar baasje te vinden. Deze vrouw uit De Klinge toont begrip voor het aanlijngebod, maar geeft ruiterlijk toe dat ze wel eens tegen die regel zondigt. „Zo'n Een echtpaar uit Sint Jansteen maakt elke dag een boswandeling door de Clingse bossen en is er bij zonder over te spreken dat Het Zeeuwse Landschap routes voor de verschillende gebruikers wil ma ken. „Alles zo maar door elkaar heen laten lopen dat kan niet. Die loslopende honden kunnen levens gevaarlijk zijn. Het is geen plezieri ge ervaring als er zo'n groot beest op je afkomt gestormd terwijl je voor je ontspan- een loslopende vechthond. Daar om is hij er voor stander van hon den aangelijnd te laten in het bos. „Honderd procent zekerheid dat ze niets doen, heb je immers nooit. Het blijven roofdieren. Los lopende honden kunnen altijd ach ter een fietser aangaan, of op een klein kind afgaan", zegt Craamer. De Clingenaar vindt het een pri ma zaak dat stichting Het Zeeuwse Landschap een padenplan laat ma ken om de diverse groepen recre anten, uit elkaar te houden.„Het bos is tenslotte van iedereen." men hier juist om SINT JANSTEEN - Mountainbikers klagen er over dat ze achterna geze ten worden door loslopende hon den. Hondenbezitters vinden dat hun viervoeter de vrijheid moet hebben om zich in het bos eens lekker uit te kunnen leven. Wande laars voelen zich soms opgejaagd door die andere twee groepen ge bruikers. Probeer dat allemaal maar eens in goede banen te lei den, zegt beheerder Alex Wieland van de bossen in het waterwinge bied van Clinge, Sint Jansteen en Heikant. Hij wil er maar mee aan geven, dat het lastig is iedereen die de bossen opzoekt volledig tevre den te stellen. Stichting Het Zeeuwse Landschap is daar momenteel echter serieus mee bezig. De Bree maakt als afstu deeropdracht aan de bos- hond moet toch ook een beetje van de vrijheid kunnen genieten. Dus als het niet druk is in het bos, dan laat ik Sita wel eens van de lijn. Ze moet er toch ook eens van kunnen genieten om lekker rond te crossen in het bos. En ze is zelfs zo goed afgericht, dat ze het zelf al kent. Loopt ze een keer los en komt er dan iemand aan, dan komt ze onmiddellijk naar me toe gelopen om weer te worden aange lijnd." rustig te genieten Van de prachtige natuur hier. Voor al in het voorjaar als de brem in bloei staat is het hier fantastisch om te wandelen." Stichting Het Zeeuwse Landschap zou wat het echtpaar uit Sint Jan steen betreft een voorbeeld moe ten nemen aan de beheerder van het Mastbos in Breda. „Daar is een apart gedeelte ingericht waar men sen hun hond uit kunnen laten. Op die manier hebben andere wandelaars er geen last van." bouwschool in Velp de komende maanden een padenplan. Daarbij bekijkt hij zeker ook de optie om delen van het bos speciaal te be stemmen voor hondenbezitters. Wieland legt uit, dat de strenge controles op het aanlijngebod in de bossen, dat er overigens sinds jaar en dag is, niet bedoeld is om de hond en zijn baas het leven zuur te maken. „Loslopende honden zijn niet al leen een ergernis voor de wande laars. Voor ons heeft het ook een hoge prioriteit om de konijnen, ha zen en reeën een veilig leven te ge ven. En de schaapherder die zijn beesten in de weien in en rond de bossen laat grazen, mag ook geen last hebben van loslopende hon den", legt Wieland de functie van het aanlijngebod uit. Alex Wieland (links) en Elias de Bree maken een plan om ervoor te zorgen dat recreanten in het bos elkaar niet in de weg lopen. foto Camile Schelstraete De afgelopen periode hebben we samen met jullie hard gewerkt aan deze nieuwe huisstijl die door de hele organisatie wordt gedragen. Een resultaat waar we trots op zijn! www.nilsson.nl AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW II VERBOUW ONDERHOUD 1 imoppwe REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM R AMEN-ROLLUIKEN-ZON WERING heroal ^mado' veka ismpitim in Alu zonwering www.haers.net Tel. 0115-491282 TERNEUZEN - Mocht het oefencen- trum van Ricas er onverhoopt niet komen, dan heeft dat geen gevol gen voor de bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Die gaat ge woon door, maar de plannen zul len dan wel iets moeten worden aangepast. Volgens burgemeester Jan Lonink moet aan de kazerne dan een eigen kantine en scholing slokaal worden toegevoegd. Overi gens houdt Lonink vast aan de bouw van het oefencentrum. BRESKENS - Breskens moet nog een paar maanden wachten op de be loofde fonteinen. Aanvankelijk zouden er met Pasen op het plein zo'n twintig fonteinen spuiten, dat wordt nu pas begin juni. „De fonteinen worden aangestuurd door een schakelkast," verontschul digt wethouder Carien Bolijn zich. „Jammer genoeg is deze kast tij dens het transport van de vracht wagen gevallen. Hij is onherstel baar beschadigd." Een nieuwe kast is inmiddels be steld. Alleen is er een levertijÖ van minimaal acht weken. projektinrichting, kantoormeubilair Mr. F.J. Haarmanweg 46, 4538 AS Terneuzen Tel. (0115)69 59 51 Fax (0115)69 59 53 Homepage www.jurry.nl E-mail info@jurry.nl Q foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51