Qm 635,- 639,- 1275,- Minister akkoord met branche: duizend euro voor sloopauto m m Vastgoedmoord: vrijspraak REIZEN Thailand Bangkok Florida Miami Malediven |Meeru 4 Zaterdag 4 april 2009 PZC Sloopregeling geldt ook voor dieselwagens die voor 2000 zijn gemaakt. Militair verdacht van stelen legerwagen Sportvliegtuigjes niet welkom bij Schiphol Kort geding omroep LLiNK van de baan Oad Reizen rolt de gele loper voor u uit! International enveiiigheidstoeslagen. In de rij voor een handtekening van James Last DEN HAAG - De sloopregeling voor oude auto's is rond. Voor benzine auto's van de bouwjaren 1990-1995 bedraagt de premie dui zend euro, voor oudere benzi- ne-auto's 750 euro. Ook voor die selwagens van vóór 2000 is een premie van duizend euro beschik baar. Eigenaren van bestelwagens zwaar der dan 1.800 kilo krijgen 1.750 eu ro. Op de AutoRai tekende minis ter Jacqueline Cramer (Milieu) gis termiddag een akkoord met de au tobranche. Voorwaarde voor het ontvangen van de premie is dat au tomobilisten of een diesel met roetfilter terugkopen óf een benzi neauto van bouwjaar 2001 of later. Mensen die geen vervangende au to kopen, maar voor het openbaar vervoer kiezen, komen niet in aan merking voor de premie. De oude auto moet eerder dan maart 2008 op naam gezet zijn en de apk-keu- ring moet nog drie maanden gel dig zijn. De regeling maakt deel uit van het stimuleringsplan voor de economie en wordt in mei of juni ingevoerd. Het kabinet trekt hier 65 miljoen euro voor uit. De autobranche legt er nog eens twin tig miljoen bij uit de pot met ver wijderingsbijdragen, het ARN-fonds. Minister Cramer denkt dat met deze regeling zo'n honderdduizend oude auto's en bestelwagens van de weg kunnen worden gehaald. Er rijden nog ruim 1,2 miljoen auto's rond die zijn gemaakt tussen 1985 en 1995. Cramer heeft de premie vooral ge richt op dieselauto's omdat die veel meer fijnstof (roet) en giftige stikstofoxiden uitstoten dan benzi neauto's. In de strijd tegen het broeikaseffect (COz-uitstoot) helpt de slooppremie niet, omdat nieuwe auto's niet zuiniger zijn dan oudere. De autobranche heeft lang gelobbyd voor een slooprege ling, om de autoverkopen een duwtje in de rug te geven. De dealers hebben het moeilijk door de crisis. DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren de hoofdver dachte van de moord op vastgoed handelaar Victor 't Hooft vrijge sproken. Het Openbaar Ministerie (OM) eiste eerder twintig jaar te gen de man uit Voorburg. Ook een Hagenaar die het OM zag als handlanger van de hoofdver dachte werd vrijgesproken door de rechtbank. Het OM eiste tegen hem twaalf jaar. De 47-jarige vastgoedhandelaar werd in november 2007 in zijn PETER huis aan de Bezuidenhoutseweg in Den Haag doodgeschoten. Vol gens de rechtbank zijn er onvol doende bewijzen dat de hoofdver dachte op de plaats van het mis drijf aanwezig was. Het OM bracht DNA-materiaal van de Voorburger op de jas van het slachtoffer en op een wapen dat bij het huis werd gevonden in als bewijs. Een woord voerster van het OM liet weten zeer teleurgesteld te zijn over de vrijspraak. Het OM gaat dan ook in hoger beroep. ZUTPHEN - Een militair (29) uit Zut- phen wordt ervan verdacht de afge lopen vijf jaar radio's en andere uitrustingsstukken te hebben ge stolen. Ook wordt hij verantwoor delijk gehouden voor diefstal van een militaire terreinwagen. De ter reinwagen en de radio's kosten 250.000 euro. De buit is spoorloos. AMSTERDAM - Sportvliegtuigjes zijn tijdelijk niet welkom in het luchtruim rond Schiphol. Doordat nu ook kleine vliegtuigen een transponder voeren staan er veel meer stipjes op de radar van de luchtverkeersleiders dan eerst. De verkeersleiding heeft de appara tuur hier nog niet op aangepast. ROTTERDAM - Het kort geding van omroep LLiNK tegen het Commis sariaat voor de Media en de Neder landse Publieke Omroep (NPO) is van de baan. De programmafinan ciering wordt niet stopgezet. LLiNK wilde een rechtszaak om dat het commissariaat de NPO had opgedragen de betaling te staken. U bent welkom voor een heerlijke vakantie. Oad Reizen is: de beste in prijs en kwaliteit de grootste met aanbod in meer dan 60 landen het meest betrouwbaar door 85 jaar reiservaring Startpakket Vlucht en 2 overnachtingen 2-persoonskamer Fly drive Vlucht en 7 dagen autohuur Meeru Island Resort 2-persoonskamer 9 dagen o.b.v. volpension Prijs is een vanafprijs p.p. ob.v. X-klasse bij 2 pers., incl. luchthavenbelasting en brandstof- DiKCplrinrf Ga naar uw ANVR-reisadviseur of oad.nl/dusseldorf voor de voorwaarden heid van zijn tachtigste verjaardag maakt de bandleider binnenkort een tournee door Europa. Hij geeft LISSE - Een James Last-fan staat vrij- (r) de pers te woord staat. James dag in de Keukenhof in de rij voor Last opende gisteren de Walk of Fa- een handtekening, terwijl zijn idool me in de Keukenhof. Ter gelegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4