Hoek is super gemotiveerd Vermeule wilde John Vermc I Hz^ OVERWINNING JiV WESfUi A Een tweedegraads onderwijsbevoegdheid behalen? i 40 Zaterdag 4 april 2009 PZC Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser op bezoek bi) IJsselmeervogels. Kaderteam mazzelt ondanks nederlaag NK driebanden klein extra klasse in Hulst Wedstrijden op de minitramp in Goes www.hz.nl a Toptijd uit 1989 is nog steeds Zeeuws record op marathon. 1 B85* W door Jan Dagevos HOEK - Voor Hoek was er tot dus verre niet zoveel te halen bij IJssel meervogels. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser speelde aan de boor den van het IJsselmeer één keer ge lijk en won eenmaal. De andere vier duels gingen verloren. Evenals vorig seizoen (2-4-zege) wil Hoek ook nu voor de winst gaan in Spakenburg. „We hebben niks te verliezen", meent oefen- meester Gaby Demanet van Hoek. „Ik heb begrepen dat IJsselmeervo gels het moeilijk heeft met ploe gen, die zich terugtrekken op ei gen helft en een muur van verdedi gers optrekken, maar dat zal niet onze bedoeling zijn. We gaan niet kamperen op eigen helft. Het is on ze bedoeling om zo goed mogelijk mee te doen en aan te vallen." „We gaan het onderste uit de kan halen", stelt Demanet. „Het is een fantastische motivatie om tegen de toekomstig kampioen te spe len." IJsselmeervogels is koploper in de hoofdklasse B en heeft een voor sprong van negen, tien en elf pun ten op respectievelijk Bennekom, Sparta Nijkerk en Hoek. Van alle clubs in het zaterdagvoetbal kun nen de Spakenburgers de beste cij fers voorleggen met vijftien klasse kampioenschappen, tien zaterdag- titels en vijf algehele landstitels. „IJsselmeervogels heeft na de 1-0-zege op Sparta Nijkerk van vo rige week alle twijfels weggeno men", meent Demanet. „Dat was een enorme opluchting voor de ploeg. Ze staan nu al een heel sei zoen bovenaan en dat is niet voor niks. Het is een ploeg met heel veel kwaliteit." Hoek moet het vandaag nog altijd doen zonder Gideon Imagbudu. Hij kampt met een knieblessure. Verder raakte Arnold Nguekam de ze week op de training geblesseerd en is het onzeker of hij kan spelen. WJHoek reist vandaag met de nodi- ge aspiraties af naar Spakenburg. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser wil stunten tegen toekomstig kampioen IJsselmeervogels. MAASDAM - Ondanks een 6-2-ne- derlaag in het uitduel met De Posthoorn/RBS 1 houdt het kader team van 's Lands Welvaren zicht op de play-offs. Dit komt omdat naaste concurrent 't Wapen van Vink 1 ook verloor. In Maasdam bleef de schade tegen De Posthoorn/RBS 1 aldus be perkt. Peter de Bree, Sjaak Wal- hout en Jaap Hameling verloren. Alleen Jan Goudzwaard won zijn partij, maar dat was te weinig om zijn team aan een punt te helpen. HULST - In eetcafé de Herleving in Hulst wordt dit weekeinde het Ne derlands kampioenschap drieban den klein extra klasse gehouden. Berry Dallinga verdedigt de Zeeuwse kleuren. Het kampioenschap wordt georga niseerd door biljartvereniging Rey- naert en maakte onderdeel uit van een reeks festiviteiten ter gelegen heid van het 25 jarig bestaan van de club. Zaterdag en zondag is de aanvang 11.00 uur. De finale is zon dag om 14.30 uur. GOES - Forza Gymnastica organi seert vandaag de eerste plaatsings wedstrijd voor het NK springen op de dubbele minitramp. Het NK wordt op 20 en 21 juni gehouden Ahoy Rotterdam. Eén van de deelnemende vereni gingen aan de plaatsingswedstrijd in Goes is Forza zelf, maar ook Turn'87 uit Oostburg is vertegen woordigd. De ochtendwedstrijd in sportpunt Zeeland begint om 10.30 uur. 's Middags komen de tur ners vanaf 13.40 in actie. e komende jaren worden er veel vacatures voorzien in het VD en MBO. Wilt u een uitdagende baan in het onderwijs en ongeacht uw leeftijd opgeleid worden tot een tweedegraads leraar in een bepaald vakgebied? Oe volgende hogescholen leiden hiervoor op: Hogeschool Utrecht (lesplaats Utrecht) Fontys hogescholen (lesplaats Tilburg) Hogeschool Rotterdam (lesplaats Rotterdam) Hogeschool Windesheim (afstandsleren) Onder de licentie van Windesheim biedt de HZ, bij voldoende belangstelling, in Zeeland de cursus Pedagogisch Didactische Aantekening (PDA) aan. Voor wie zijn deze trajecten geschikt? Heeft u een HBO- en/of een WO diploma? Dan kunt u hoogstwaarschijnlijk via een kopopleidings- traject van één jaar uw 2e graads onderwijsbevoegdheid behalen. Heeft u een MBO niveau 4 diploma en relevante werkervaring? Dan kunt u een deeltijdtraject van 3 of 4 jaar volgen en met uw relevante werkervaring (EVC's) uw studie verkorten. De opleidingstrajecten starten bij voldoende belangstelling per 1 september 2009 en per 1 februari 2010. Interesse? Bezoek de onderwijsmarkt woensdag 8 april! Van IB.3D - 18.DO uur op Hogeschool Zeeland in Vlissingen. Edisonweg 4. De hogescholen informeren u op deze mar over hun opleidingsaanbod. De VO en MBO scholen uit Zeeland zijn aanwezig en geven op de markt informatie over hen openstaande vacatures, stage- en leerwei: en. Illl HOGESCHOOL llw UTRECHT HOGESCHOOL ROTTERDAM Hogeschool Zeeland ^Fontys Windesheim 17 ÉT\ door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Toen John Vermeu le op 8 april 1989 opstond, wist hij het al: hij zou die dag een persoon lijk record lopen op de marathon. „Ik had zo'n goede voorbereiding gehad en zat zo vol met revanche- gevoelens..." Twintig jaar later is zijn tijd, 2.12.20 uur, nog steeds het Zeeuws record. „Ik vrees dat die nog wel even op mijn naam blijft staan." Er zijn overigens veel oudere proviciale records, bijvoorbeeld bij het hinkstapspringen voor vrou wen (44 jaar) en de 400 meter hor den voor mannen (41 jaar). Maar dat zijn niet al te populaire atletiek- onderdelen. De marathon daaren tegen, de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter, is altijd in trek geweest. En nu nog meer dan twintig jaar geleden. Alleen is het nog geen enkele Zeeuw gelukt om onder de toptijd van Vermeule te duiken. „Ik zie ook niet zo één-twee-drie wie dat op de korte termijn zou moeten doen", zegt de Middelburger. „Tim Pleijte en Kevin de Pagter misschien op den duur, maar ik weet niet of zij zich op de marathon willen toeleggen. Ze zullen dan nog wel een grote sprong voorwaarts moeten maken. Ze zijn begin twintig, maar ik liep op die leeftijd harder dan zij nu doen. Ik maakte ook veel meer ki lometers in een week." Vermeule (47) was begin jaren tachtig een toptalent. De atleet van Dynamo'70 liep overal in de prijzen, op de baan, op de weg en tijdens veldlopen. In 1986 waagde hij zich voor het eerst op de mara thon. In de Westland-marathon in Maassluis liep hij 2.17.50, een ijzer- sterk debuut. Drie jaar later keerde Vermeule er terug, met meer erva ring en nóg gretiger. „Een jaar er voor was ik de Olympische Spelen van Seoel net misgelopen, ik kwam vier seconden tekort in Rot terdam. Ik had verwacht dat ze me wel zouden laten gaan, ik was immers een coming man. Maar niet dus. Een half jaar later was ik uit op revanche. Ik had weer voor Rotterdam, een sneller parkoers, kunnen kiezen, maar wilde een keer meer in beeld lopen en uit de schaduw van Marti ten Kate krui- 7? .v' .i ..iêy y,' S-v< 10 km 15 km 10 Engelse mijl 20 km Halve marathon 25 km Marathon Baan 2000 m 10.000m 3000 m steeple S 29.02 01-04-1992 44.31,7 18-08-1990 47.01 18-09-1988 58.14 11-03-1989 1.01.54 03-04-1993 1.16.01 20-08-1988 2.12.22 08-04-1989 5.10,6 06-07-1983 28.38,01 24-07-1993 8.52,3 17-04-1983 Tv VH John Vermeule tussen de kassen van het Westland op weg naar een persoon- Marathonrecord staat twintig jaar Het Zeeuws record op de marathon staat op 8 april precies twintig jaar. Middelburger John Vermeule deed in Maassluis 2 uur, 12 minuten en 22 seconden over de klassieke afstand. In totaal zijn liefst 57 van de 135 Zeeuwse atletiekrecords ai twintig jaar of ouder. Vermeule is record-recordhouder: hij heeft tien provinciale records achter zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42