je moeilijk iets bewijzen ergoedin kilometeri «kleding Eenzijdig verbod op handel in levende aal Debat over toerisme in Zeeland Leuker kunnen ze het niet maken, makkelijker ook niet TOERISME Naïef e dakkape www. hogazon.nl Wat zoekt de Belastingdienst bij voetbalverenigingen? i-l'irlhlliIHhlI Kamperen en natuur in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern E PZC Zaterdag 4 april 2009 I 3 De Belastingdienst onderwierp alle voetbalclubs in de hoofdklasse aan een onderzoek over de periode 2001-2008. De drie Zeeuwse hoofdklassers bleken niet alles correct te hebben opgegeven. Inmiddels is een schikking van tienduizenden euro's getroffen. POSTBUS 5001 4460 KA GOES Aan de voetbalverenigingen Hoek Kloetinge SSV'65 TPC Post port betaald Wat onderzoekt de fiscus? Loonbelasting SpelersstichtingJ Omzetbelasting] Voor betaalde vergoedin gen aan vrijwilligers en mensen in dienst. Via een spelersstichting is het mogelijk spelers meer te betalen dan alleen een onkostenvergoeding. De club is daarbij echter niet van de verantwoordelijk heid af. Er moet belasting betaald worden. Voor inkomsten uit bijvoorbeeld kantine- omzet, kaartverkoop, fan-artikelen en reclame. Hoek Opgericht: 15 januari 1950 Ledenaantal: 333 Huidige niveau: hoofdklasse B zaterdag Hoofdklasseperiode: 1989/1990 én 1992-heden SSV'65 Opgericht: 20 april 1965 Ledenaantal: 397 Huidige niveau: tweede klasse E zaterdag Hoofdklasseperiode: 2006/2007 Kloetinge Opgericht: 18 november 1931 Ledenaantal: 742 Huidige niveau: eerste klasse C zaterdag Hoofd klasse periode: 1995-1997, 1998-2004 en 2005-2008 Rolant Quist bron: Kennisgroep Coördinatie Betaalde Sport door Rudy Boogert De Belastingdienst heeft twee weken nodig gehad om te beslissen geen toe lichting te geven op de schikkin gen van de Zeeuwse voetbalclubs Hoek, Kloetinge en SSV'65. Het was een periode van bellen, mai len, doorverwijzen, niet terugbel len en weer bellen. Leuker kun nen ze het niet maken, makkelij ker ook niet. Dinsdag 17 maart: Persvoorlichter van ministerie van Financiën ge beld om vragen voor te leggen over de schikkingen van Hoek, De afgelopen jaren zijn regelmatig namen van voetbalclubs naar buiten gekomen die forse naheffingen hebben gekregen van de Belastingdienst. Kloetinge en SSV'65. Specifieke vragen over de clubs (waarop geen antwoord wordt verwacht), maar ook algemene vragen over werk wijze. In overleg besloten de vra gen te mailen. Vrijdag 20 maart: Nog niets ge hoord. Persvoorlichter weer ge beld, verwijst door naar colle ga-persvoorlichter. „Het is nogal druk met de aangiftes." Dinsdag 24 maart: Weer gebeld naar persvoorlichter 2. „We mo gen niet op individuele gevallen in gaan." Snappen we, maar op de al gemene vragen toch wel? „Eind de- Türkiyemspor: eind februari sprak de rechtbank het faillisse ment van de Amsterdamse zon dag-hoofdklasser uit. Volgens de Belastingdienst had de club tus sen 2000 en 2005 nog meer dan een miljoen euro aan toonheffin gen openstaan. De club meent dat de achterstand bij de fiscus 'slechts' 85.000 euro is. (bron ATs) ze week, begin volgende week bel len we terug." Donderdag 26 maart: Voorzitter van Kennisgroep van 'coördinatie Betaalde Sport bij Belastingdienst gebeld. Geeft indruk wel iets te wil len vertellen, maar moet via pers voorlichter gespeeld worden. Vrijdag 27 maart: Weer gebeld naar persvoorlichter 2. Voicemail: „Van donderdag tot en met dins dag afwezig." Persvoorlichter 1 ge beld. Voicemail, ingesproken, niet teruggebeld. Dinsdag 31 maart: Persvoorlichter 1 gebeld. Gevraagd om afspraak sv Huizen: Eind 2006 kwam Hui zen een schikking overeen met de Belastingdienst van 150.000 eu ro, nadat in een eerder stadium ook hogere bedragen genoemd werden. De nahefflng is volgens een bestuurslid opgelegd 'wegens een interpretatieverschil tussen de KNVB-richtlijnen en die van de belastingwetgeving'. (bron NCSU) met voorzitter kennisgroep. Van middag belt hij terug, Gebeurt niet. Woensdag 1 april, ochtend: pers- voorlithter 2 is terug. Voicemail, in gesproken, niet teruggebeld. Woensdag 1 april, voormiddag: persvoorlichter 2 weer gebeld, ver zoek om interview met voorzitter. Of we nog een mail met vragen willen sturen. Hebben we al ge daan. Belt straks terug. Woensdag 1 april, namiddag: Voor het eerst in twee weken te ruggebeld. Persvoorlichter 2: „We wachten tot eind mei." Tonegido: De Haagse amateur club Tonegido hoeft in plaats van 200.000 euro 'slechts' 60.000 eu ro te betalen, omdat de club niet meer geld zegt te hebben en an ders failliet zou zijn gegaan. Tonegido was niet helemaal eer lijk geweest over betalingen aan spelers en inkomsten uit de kanti ne. (bron Algemeen Dagblad) DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg van Landbouw heeft gisteren eenzijdig een verbod afgekondigd op handel in levende aal met lan den buiten de Europese Unie. Zij wil zo bijdragen aan herstel van de palingstand en een signaal afgeven naar landen die glasaal (zeer jonge paling) exporteren. Glasaalvisserij en -export zijn erg winstgevend. Spanje en Frankrijk schrikken er daarom voor terug de export naar met name Chinese pa lingkwekerijen direct te verbieden. Zij kregen het zelfs voor elkaar dat een groep wetenschappers van de Conventie inzake de Handel in Be dreigde Diersoorten (Cites) be sloot de export nog toe te staan. Verburg vindt dat niet kunnen. Haar verbod geldt voor niet-paairij- pe rode aal en paairijpe schieraal. Glasaalvisserij is al langer niet toe gestaan in Nederland. Elke week in de zaterdagkrant Daar moet je naar toe. COMMENTAAR X arenlang zijn betalingen aan I amateurvoetballers een I publiek geheim geweest. Er werd niet hardop over gesproken; hooguit gefluisterd. De Belastingdienst heeft nu een aanzet gegeven om de betalin gen uit het schemergebied te lichten: Het onderzoek bij de Nederlandse hoofdklassers verschaft enig inzicht in de geldstromen die circuleren in de hoogste voetbalklasse voor 'liefhebbers'. Het zou echter naïef zijn om te denken dat hiermee de vol ledige waarheid aan het licht is gekomen. De Belastingdienst heeft de boeken van clubs en stichtingen doorgespit, ophel dering gevraagd over hiaten en onduidelijkheden en vervolgens zogenoemde correcties in loon- en omzetbelasting doorgevoerd. Doorgaans was hier geen sprake van bewuste belastingont duiking van de clubs, maar eer der van onwetenheid. De voetballer die van een sponsor honderd euro krijgt per gemaakt.doelpunt of de voet baller die op de loonlijst staat bij een sponsor maar daarvoor slechts minimale arbeid ver richt, die worden niet gevonden in het huidige onderzoek. Sterker nog, die voetballers zullen waarschijnlijk nooit worden gevonderl. Met andere woorden: er zal altijd een schemergebied blijven bestaan. Kom naar het PZC-debat over toerisme. Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanmelden: debaWpzc.nl www.pzc.nl/toerismedebat door Edith Ramakers DOMBURG - De PZC houdt donder dag 14 mei een debat over Toeris me in Zeeland. Plaats van hande ling is de theaterzaal van de Parel in Domburg, aanvang 14.00 uur. In de aanloop naar het debat be licht de PZC diverse aspecten van de toeristische sector in Zeeland. De aanleiding voor dit thema is de recente oproep van staatssecretaris Frank Heemskerk (PvdA, Econo mische Zaken) om in deze crisis tijd in eigen land op vakantie te gaan. Zeeland heeft nu de kans om zich op de kaart te zetten als ideale provincie om vakantie te vieren. Na 2003 zakte het aantal va kantiegasten in. Ondernemers stro pen de mouwen op om de gunst van de toerist terug te winnen. Aanmelden voor het debat kan via debat@pzc.nl. AL^j pagina 29: toeristisch Zeeland is niet meer vol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3