Zonder bonnen kun Geweld tegen conductrice bestraft KNVB wil de vingers er niet meer aan branden PZC Graf De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Zaterdag 4 april 2009 PZC MAIKEL HARTE Mijn vrouw vraagt het wel eens: „Wil je begraven wor den of gecremeerd?" Ik kaats de bal altijd terug: „Wat wil jie? Wil je op een lapje grond met een steen een bloemetje leggen of sta je liever voor een pot met as?" Het zijn niet de meest aangename gesprekken, maar je moet het nu eenmaal wel van elkaar weten, want het kan elk moment ge daan zijn. En als het gedaan is, merk ik waarschijnlijk weinig van wat er met me gebeurt en is het dus vooral aan de nabe staanden wat ze willen, althans zo denk ik erover. Dat wordt vooral ook ingegeven doer het feit dat ik slecht kan kiezen tus sen begraven of cremeren. Ik vind het zo benauwend met z'n allen op een rijtje of in zo'n rek met urnen, misschien kan ik wel totaal niet overweg met degene die naast me ligt. Maar voor mensen zoals mij is er nu iets nieuws in Nederland, en wel een zogenaamd natuurgraf. Je wordt dan midden in een bos begraven of uitgestrooid. Dat kon al in het buitenland, maar Staatsbosbeheer staat er nu ook voor open. Ik vind het wel wat. Leg mij maar in een bos of laat me cremeren bij een boer die 's avonds aan het stoken is. Dat ruikt zo lekker. Diep in mijn hart lijkt me echter een zee mansgraf het mooist. Het punt is natuurlijk dat ik geen zee man ben en daar op de bodem vierkant wordt uitgelachen door mijn lotgenoten die alle wereldzeeën hebben bevaren, die in de oorlog misschien wel getorpedeerd zijn, die armen vol getatoeëerd hebben met ankers en liefdes in alle uithoeken van de wereld hebben gehad. En dan komt er iemand tussen liggen die niet meer heeft gedaan dan kroketten gegeten op het veer tussen Breskens en Vlissingen. Misschien dat ik mag blijven als ik vertel dat ik eigenlijk Kapitein Rooibos ben en voor hen het gelijknamige lied inzet. Alleen dan wel aangepast aan de omstandigheden: Onder de Schelde. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Diep in mijn hart lijkt me een zeemansgraf het mooist COLOFON «list. 2&1* HHK tel: PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De Zeeuwse voetbalclubs Hoek, Kloetinge en SSV'65 hebben zich de afgelopen jaren met name vertild aan de loonbelasting. door Frits Bakker en Rudy Boogert Het draait allemaal om bonnen, constateert Ian van der Weele, voorzitter van voetbal club Kloetinge. En daar schortte het bij zijn club aan. „We hadden gewoonweg te weinig bonnen. En als die er niet zijn, kun je moeilijk iets bewijzen." De voormalige hoofdklasser kreeg daardoor, even als Hoek en SSV'65, een uiteindelij ke nahefïing van de Belasting dienst van enkele tienduizenden euro's. De drie Zeeuwse clubs bekennen zich de afgelopen jaren met name te hebben vertild aan de loonbelas ting. Het gaat om geldbedragen die de clubs aan spelers van hun eerste selectie hebben verstrekt. De clubs schaarden die bedragen onder de noemer onkostenvergoe ding, maar de Belastingdienst vond onvoldoende bewijs om alle onkosten te dekken. Het niet te verklaren bedrag wordt door de fis cus gekwalificeerd als loon en daar over hadden de clubs loonbelas ting moeten betalen. Van der Weele schetst een fictief voorbeeld. „Een speler ontvangt per maand 500 euro. Met reiskos ten en andere onkosten, eten bij voorbeeld, konden we 200 euro verantwoorden, maar die overige 300 euro niet. Daarover moesten we loonbelasting betalen en dat is niet gebeurd. Met name spelers die dichtbij woonden, leverden problemen op. Zij maakten niet veel kilometers, waardoor het gat groot was." Nico Boussen, voorzitter van de sponsorstichting van Hoek, vertelt dat hij hierover een stevig robber tje heeft gevochten met de Belas tingdienst. De belasting beweerde ten tijde van het onderzoek: de se lectie bestaat uit zo veel man, dat kost dan zo veel per speler. Bous sen: „Dat kun je natuurlijk nooit zeggen. Er zijn jaren geweest dat Hoek voor zeventig procent be stond uit Belgische spelers. Je kunt toch een speler uit Axel in vergoe dingen niet vergelijken met een speler die over de Franse grens woont?" De Zeeuws-Vlaamse club, als eni ge van de drie nog hoofdklasser, heeft zich strijdbaarder opgesteld dan Kloetinge en SSV'65, blijkt uit de afzonderlijke verhalen. Bous sen: „Ik heb op een gegeven mo ment gezegd: als jullie vinden dat het loon is, toon dan maar eens aan dat de vergoedingen en onkos ten bovenmatig zijn. Ik zei: als we naar de rechter stappen, dan heb- door Rudy Boogert SSV'65 uit Goes was ervan overtuigd dat ze de betalin gen aan spelers volgens de re gels had gedaan. „We hadden zelfs een accountantsverklaring dat het goed was", zegt Koos Driessen, voorzitter van sponsorstichting. „Maar de Belastingdienst ging ver der spitten en was niet akkoord met hoe de betalingen gedaan wer den. En volgens ons hebben we al les binnen de richtlijnen van de voetbalbond afgehandeld." In het verleden (in het gulden-tijd perk) gaf de KNVB in haar regle ment richtlijnen voor amateur clubs over betalingen aan spelers. De kilometervergoeding bedroeg bijvoorbeeld vijftig cent per kilo meter, voor een lunch mocht een speler 33 gulden rekenen, voor werkverzuim gold dertig gulden per uur. Binnen deze normen kon ben jullie geen poot om op te staan. Als het moet ga ik tot in Den Haag. Dan zal er één van de twee met rode oortjes naar buiten gaan. En ik zal het niet zijn." De club heeft het echter niet gedaan. Boussen: „We waren er zo zeker -van dat er bij Hoek niets aan de hand was, dat we heel ver zijn ge gaan. Alles is afgehandeld, zonder boete. We hebben even gerekend wat we aan fiscale en juridische kosten kwijt zouden zijn als we nog verder zouden gaan, maar voor de gemoedsrust binnen de club was het beter om te stoppen." De vereniging, sponsorstichting én de supportersclub hebben de schikking gezamenlijk 'afgere kend'. SSV'65 uit Goes beargumenteerde tegenover de Belastingdienst dat de spelers geen werk verrichtten voor de club, daarom geen loon ontvingen en dus geen loonbelas tingen hoefden te betalen. Koos Driessen, voorzitter van de spon sorstichting: „De sponsorstichting betaalde de spelers een onkosten vergoeding, maar de spelers lever den geen werk aan de sponsor stichting. Ze voetbalden namelijk voor de club. Volgens ons zijn de sponsorstichting en de club twee verschillende dingen; de Belasting dienst zag ze als één." een speler vrij eenvoudig tot een verklaard bedrag van tienduizend gulden per seizoen komen. Medio 2003 zijn de amateurbepa lingen echter aangepast. „De KNVB wil de vingers er niet meer aan branden", meldt Kees Ermshaus van de KNVB. Niet de KNVB-regels, maar de regels van de Belastingdienst zijn immers lei dend. Bedragen worden daarom niet meer genoemd in het KNVB- reglement. Clubs kunnen alleen 'werkelijk gemaakte kosten' vergoe den onder afgifte van bonnen en kwitanties. De clubs wordt daarbij geadviseerd de fiscus te raadplegen over consequenties van verkregen vergoedingen. Het enige bedrag dat wordt genoemd door de bond in de vergoedingsnormen is 455 euro. Dat bedrag mag een club per jaar aan een speler geven als hulde blijk. Nico Boussen Jan van der Weele Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15, -. Na deze periode stopt de bezorging vanzelC (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg, Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 "Naam voorletters Straal Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Ad Roos MIDDELBURG - Een 55-jarige Til- burgse was het gisteren eens met de politierechter in Middelburg: haar taalgebruik was op die twee de kerstdag van 2007 niet bepaald fraai. Maar zij had een excuus: de con ductrice die haar in de trein wak ker maakte en naar een legitimatie vroeg omdat zij een kaartje met korting had gekocht, zag er nogal ferm uit. En daarom had zij de con ductrice uitgescholden. Daarvoor kreeg zij van de politie een boete van 250 euro in plaats van de gevraagde 350 euro opge legd. Haar raadsman had voor nog min der gepleit, want mevrouw be vond zich in de schuldsanering en kon het geld moeilijk missen. Haar 47-jarige Rotterdamse vriend bemoeide zich met het kaartjesin cident en spuwde de conductrice in het gezicht. Volgens zijn verklaring had hij in een andere richting gespuwd en waaide het door een open raam in haar gezicht. Daarmee was het incident nog niet klaar. Na de scheldpartij stop te de trein op het station Kruinin- gen-Yerseke en werden zij met zachte dwang de trein uitgezet. De man pikte dat niet, stompte de conductrice in het gezicht, tegen de borst en sloeg haar met een tas. De conductrice verloor daarbij het bewustzijn. De vrouw is nog steeds niet hersteld. De rechter vonniste tegen hem 240 uur taakstraf en 1403 euro schadevergoeding, duidelijk meer dan de eis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2