beton op 4 x 12 x 4 wielen Peijs weet waar de potjes zijn 1 e paasdag geopend fruits de mer 38,50 euro NILSSON FELICITEERT VEILIGHEIDSREGIO nilsson www.nilsson.nl deGOUDEN I.P.L. Ontharing Veiligheidshuis wordt 8 september geopend in Vlissingen. W PZC Zaterdag 4 april 2009 23 De afgelopen periode hebben we samen met jullie hard gewerkt aan deze nieuwe huisstijl die door de hele organisatie wordt gedragen. Een resultaat waar we trots op zijn! Openingstijden maandag t/m vrijdag 09.00-17.30 uur, 09.00-16.00 uur. Tegels bepalen de Sfeer van uw badkamer, woonkamer en keuken. Tegels geven u de praktische voordelen van onderhoud gecombineerd met een natuurlijk design. Dit in combinatie met onze vloerverwarming systemen geeft u dit een warme uitstraling en een behaaglijke sfeer. Laat u adviseren over onze mogelijkheden. Laat u inspireren en bezoek onze showroom aan de Waldammeweg 2, Middelburg. Een afspraak maken met één van onze medewerkers kan natuurlijk ook, telefoon 0118 625 055. raab karcher www.raabkarcher.nl Burg. Hackstraat 2 Arnemuiden Telefoon 0118 603673 de definitieve oplossing voor overbeharing! De kabelgoot van het viaduct. foto Lex de Meester foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Karla Peijs, commiss- saris van de koningin, gaat kijken in hoeverre de provincie kan bij dragen aan het Veiligheidshuis in Vlissingen. Dat wordt 8 september geopend door minister van justitie Ernst Hirsch Ballin. In het Veiligheidshuis werken part ners in de zogenaamde veiligheids keten structureel samen om over last en criminaliteit in de provin cie tegen te gaan. Preventie, repres sie en nazorg komen daar samen. Het Openbaar Ministerie, dat het Veiligheidshuis aanstuurt, wil er bijvoorbeeld strafzaken van min derjarigen behandelen. Het is geen echt huis, maar een kantoor waar instanties elkaar ontmoeten. Het is de bedoeling dat er eind dit jaar veertig van zijn in Nederland. Noord-Brabant heeft er bijvoor beeld al zeven. De Zeeuwse pilot konjt in Vlissingen. Waar is nog niet bekend, waarschijnlijk ergens vlakbij het centrum. De gemeente bespreekt momenteel opties met woningcorporatie l'Escaut. Als de proef aanslaat, wordt het Veiligheidshuis mogelijk Zeeuws 'uitgerold'. Het kan volgens de Vlis- singse burgemeester Wim Dijkstra bijdragen in de provinciale aanpak van veiligheidsproblemen. De burgemeester bracht met de commissaris een bezoek aan het HKPD en ging vervolgenss op pad in de Vlissingse wijk Bossenburgh, waar nog altijd problemen zijn op het gebied van leefbaarheid. Die problemen werden uitgelegd door actieve buurtbewoners. Peijs was nooit eerder in Bossenburgh ge weest. „Maar het is goed om te we- ten wat in Vlissingen omgaat." Peijs beloofde iets te doen aan de verkeersoverlast in Bossenburgh. „Daar hebben wij op het provincie huis nog wel een potje voor." Draaiboek operatie spoorviaduct zaterdag 01.00 uur: elektriciteit spoor uitgeschakeld; verwijderen rails met 500 tons-kraan, weggraven grint spoorbaan en grond tussen damwan- den; zaterdag 06.00 uur: fundering komt bloot te liggen, rijplaten voor trans port in gat spoordijk; zaterdag: aanbrengen hulpconstructie van staal; zondag 00.00 uur: viaduct op weg naar spoordijk; - zondag 01.00 uur: viaduct op zijn plaats; fixeren viaduct op hulpcon structie; zondag 02:00 uur: kabels en leidingen leggen; portaal monteren; zondagmiddag: rails monteren op viaduct en aansluiten op spoor; zondag 23.00 uur: laatste inspecties uitvoeren maandag 00:00 uur: werk gereed spoordijk. Eenmaal in het gat laat het hydraulisch systeem waarmee de 'kruiwagens' zijn uitgerust het viaduct zachtjes zakken op zijn de finitieve rustplaats. Daarna kan het viaduct vastgezet worden en kan de rails erop. Zo'n vijftig mensen - ProRail, aan nemerscombinatie Kunst 57, Sa- rens en Rijkswaterstaat - zijn dit weekeinde aan het werk. Voor wie het werk met eigen ogen wil zien heeft Rijkswaterstaat een uitkijk post neergezet aan de Kleverskerk- seweg. Het werk is om midder nacht begonnen en zal zondaga vond tegen middernacht klaar zijn. Dat geeft de werkers een uur of vijf speling. Maandagochtend moeten de treinen weer rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25