Zeeland PZC Comité: laat kreek met rust' ■m dra il Koopzondag 5 april V Na de zomer gaat doek over de Timmerfabriek Intratuin Koudekerke MORE. 21 TJ JJ WALCHEREN 22 31 Westkapelle komt in actie tegen duikstek voor gehandicapten. Esdoorns fleuren station op U heeft nog 6 een Staatslot Roken Examenkandidaten vmbo maken hapklare tekeningen Delta biedt grote kansen die nog te weinig worden benut Zaterdag 4 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Selma Osman westkapelle - Ze willen geen duikstek, kano- of speelvijver. Nee, de Westkappelse Kreek moet blij ven zoals hij is. Een rustige plek waar met een hengeltje mag wor den gevist. Dat vinden de leden van het pas opgerichte Comité Westkappelse Kreek. Zes betrokken burgers hebben zich verenigd om plannenmakers en overheden van repliek te die nen. Het comité verzet zich tegen faciliteiten voor recreatief duiken in het water van de kreek, zoals de Nederlandse Onderwatersport Bond pas heeft voorgesteld. Im mers voor je het weet, wordt er niet alleen gedoken maar wordt de kreek ook kano- en speelvijver. „Wij vinden dat je dit oorlogsmo nument met rust moet laten. De kreek moet een stille buffer blij ven tussen Westkapelle en Zoute- lande. Anders wordt het van Vlis- singen tot aan Domburg één groot recreatiegebied", waarschuwt Hans Plasse. Half februari uitte dorpsgenote Ans Dingemanse in de PZC al ern stige zorgen over het plan om in de kreek gehandicapten te laten duiken. Zij wees op het gevaar dat straks meer mensen zich in het kwetsbare natuurgebied willen ver maken. „Want wat de één mag, mag de ander ook." Plasse stelde Dingemanse voor om samen een comité op te richten met als doel de kreek als natuurgebied te be houden en er geen recreatie toe te staan. „We zullen ons fel opstel len", belooft hij. „Als dat nodig is zelfs via juridische weg." Het comité heeft de betrokken par tijen inmiddels per brief laten we ten dat de plannen van de onder watersportbond in Westkapelle niet goed gevallen zijn. De volgen de stap is overleg. „Daarbij haken we in op het door provincie en ge meente Veere gevolgde beleid om evenwicht te bewaren tussen re creëren en wonen", zegt Plasse. Recreatievrije zones zijn niet al leen voor de inwoners van Westka pelle van belang, hamert het comi té. „Heel Walcheren en ook toeris- Het Comité Westkappelse Kreek verzet zich tegen recreatief ge bruik van de kreek. Aanleiding is een plan om een duikstek aan te leggen voor rolstoelgebruikers. P$®#|BÉS8i middelburg - Voor het NS-station van Middelburg zijn gisteren zes esdoorns neergezet. Het gaat om twintig jaar oude bomen die door de Bo- menbank zijn geleverd. Trekking 1 U bent van harte welkom in ons nieuw geopend hotel restaurant t?$e Hotel - Restaurant Het Verschil Willibrordusplein 18, Zoutelande www.hotelhetverschil.nl ten zijn hierbij gebaat. De regio wordt er aantrekkelijker door." Het duikplan roept in het dorp be hoorlijk wat onrust op. Plasse: Oudere Westkappelaars zeggen dat er nog dode mensen op de bo dem van de Kreek kunnen wor den gevonden. Zelf geloof ik dat niet. Maar we hebben het hier na tuurlijk wel over een unieke histo rische plek, die door het bombar dement in 1944 is ontstaan." Het Veerse college van B en W be raadt zich nog op een standpunt over het duikplan. „Ons is nog niks gevraagd", benadrukt wethou der Wim van Tatenhove. „Maar ik neem aan dat ze vroeg of laat een vergunning nodig hebben. Dan komt er ongetwijfeld een verzoek. Het kan zijn dat we eerst kennis nemen van het plan en wachten op verdere stappen." mode interieur i accessoires servies and more door Wendy van den Hurk vlissingen - De restauratie van het casco van de Timmerfabriek start naar' alle waarschijnlijkheid vlak na de zomer. Op dit moment is herbestemmer Boei - de Nationale Maatschappij tot Behoud, Ontwikkeling en Ex ploitatie van Industrieel Erfgoed - bezig een opnamerapport met alle vormen van schade op te maken voor de aannemer. „Scheuren, zet ting, roest", verduidelijkt ontwik kelingsmanager Sylvia Pijnenborg. „Welke maatregelen daartegen ge nomen moeten worden, wat dat kost. Het komt er allemaal in te staan. Pas dan kan de klus worden aanbesteed." Het is een mooi project voor Boei. „Het is een prachtig pand, op een prachtig plekje. En het zegt veel over haar eigen geschiedenis, dat betongeraamte met al dat glas. De gebruikerssporen maken het ge bouw alleen maar mooier." Pijnenborg zegt ook al in gesprek te zijn met partijen voor de invul ling. „Eén is heel concreet. Maar ik kan niet zeggen wie dat is." De esdoorns hebben een piramidevormige kroon, zo laat de gemeente weten. Het stationsplein wordt verder nog aangekleed met bankjes tussen de bomen. foto Lex de Meester van 12.00 tot 17.00 uur Koudekerke Provinciaatseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl intratuin Het rookverbod vergt veel creativi teit van de cafébaas. Verwarmde terrassen, schuifwanden en rook- plekken op plaatsen, waar je an ders je stofzuiger zou opbergen... En, er is de ongeschreven code dat horecaondernemers elkaar waar schuwen als 'de controleur' in de buurt rondstruint. Dat werkt feil loos. Laatst kreeg de cafébaas in Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen een telefonische waar schuwing van een collega: de con troleur was gesignaleerd. Snel som meerde hij zijn stamgasten, die -vijf op een rij- een glas bier combi neerden met een sigaret, hun rook- sel uit te maken. Daarna serveerde hij de man aan één van de tafeltjes zijn kommetje soep. Die zei slechts: 'Te laat! Ik ben die controleur.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23