PZC Je mooiste dag op de mooiste locatie! Benoeming Navo-baas in impasse Voetbalverenigingen moeten tienduizenden euro's betalen. Zeeuws-VIaamse tulpen maken groeispurt door Bonden woest over verzoek Verbrugge Rechter: roken in kleine zaak mag en Word ook abonnee! PZC-test: Welk bedrijf is 'tóoè Studio Sport viert telefonisch het best bereikbaar vijftigste verjaardag spectrum 2 en 3 10 Zeeland juichte in 1809 voor Lodewijk Napoleon 0<tfion Clubs schikken met fiscus door Frits Bakker en Rudy Boogert MIDDELBURG - De Zeeuwse voetbal verenigingen Hoek, Kloetinge en SSV'65 (Goes) hebben elk voor en kele tienduizenden euro's een schikking getroffen met de Belas tingdienst. Gezamenlijk hebben de Zeeuwse clubs voor meer dan een ton geschikt met de belasting. De clubs hebben in de periode 2001-2008 met name verzuimd loonbelasting af te dragen over be talingen aan spelers uit hun eerste elftal. De clubs hebben naar eigen zeg gen geen boete hoeven te betalen. De fiscus legt boetes op als clubs opzettelijk de belasting hebben ontdoken. De aanvankelijke nahef- fingen waren echter een veelvoud van de uiteindelijke schikkingen. „Als we dat bedrag hadden moe ten betalen, konden we gelijk met alles stoppen", zegt Jan van der Weele, voorzitter van Kloetinge. „Waar we nu op uit zijn gekomen, is nog geen tien procent van de werkelijke aanslagen die we in 2005 hebben gekregen", aldus Nico Boussen van de sponsorstichting van Hoek. De naheffingen komen voort uit controles die de Belastingdienst sinds april 2005 heeft verricht naar loon- en omzetbelasting bij ama teurvoetbalclubs in de hoofdklas se. Hoek, Kloetinge en SSV'65 zijn de enige drie Zeeuwse clubs die sinds die peildatum in de hoofd klasse hebben gespeeld. De Belas tingdienst besloot tot de controles in de hoofdklasse omdat „ook daar grote geldstromen kunnen lopen", zei een woordvoerder bij een tus senrapportage, De clubs willeri geen exacte bedra gen noemen, maar geven toe dat het om bedragen van enkele tien duizenden euro's gaat. Vanuit het oogpunt van privacy wil de fiscus niet ingaan op bedragen. Evenmin wil de Belastingdienst een toelich ting geven op de schikkingen. „Eind mei hopen we de controles bij alle hoofdklassers te hebben af gerond en dan willen we ermee naar buiten komen", zegt persvoor lichter Sharon Bartels. De drie clubs melden elk dat ze de schik king inmiddels hebben betaald. AW) pagina 2 en 3: zonder bonnen kunnen je moeilijk iets bewijzen pagina 3: commentaar "MfWIiff'Ir KOEWACHT - Om er voor te zorgen dat ze sneller groeien, bedekt tulpen kweker Henk van Damme uit Koewacht een deel van zijn tulpen elk jaar met plastic. Cisteren haalde Van Damme het plastic eraf - dat gebeurt altijd eind maart, begin april - en ontdekte dat deze tulpen een ware groeispurt hebben doorgemaakt: de voorsprong die ze onder plastic toch al ontwikke len op hun soortgenoten die onder de blote hemel groeien, is aanmerkelijk groter dan in andere jaren. Een verklaring heeft Van Damme er niet voor. „Het is de natuur", zegt hij. foto Wim Kooyman BADEN-BADEN - De Navo-leiders zijn er gisteravond niet in geslaagd een nieuwe secretaris-generaal te kiezen. De onderhandelingen wor den vandaag voortgezet. Turkije blijft dwarsliggen over de beoogd" opvolger, de Deense premier Ras mussen. Die verdedigde Deense VLISSINGEN - Havenbedrijf Verbrug ge Terminals heeft het personeel gevraagd vakantiegeld in te leve ren, omdat het bedrijf het moeilijk heeft. De vakbonden zijn woest over dat verzoek. Het bedrijf zag de omzet dit jaar met ruim 20 pro cent dalen en verwacht een verlies van 2,5 miljoen euro. ALk) pagina 15: vakantiegeld kwijt door de crisis BREDA - De rechtbank in Breda haalt een streep door het rookver bod voor horecabedrijven zonder personeel. De rechters vinden dat de minister kleine zaken discrimi neert door hen een algeheel rook verbod op te leggen. Zij zijn niet in staat aparte rookruimten in te richten. Rokers blijven dan weg, met omzetverlies als gevolg. pagina 5: gat in rookverbod spotprenten van de profeet Mo hammed als vrijheid van menings uiting. Rasmussen geniet wel de steijn van de andere 27 lidstaten, pagina 8-9: Obama wil af van al le kernwapens Bijlage Spectrum: jarige Navo dubt over de toekomst Zeeland: 2, 3, 21 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Me ningen: 12, 13; Beurs: 14; Econo mie: 15; Buitengebied: 16, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 35; Sport: 37 t/m 43. Bijlagen: Spec trum, Reizen, Wonen/Media met daarin Televisie: 44 t/m 47, Special EPZ. Zaandam Sliedrecht open 10.00 17.30 www.loDds5.nl tel 0900-23558537 t m Vakantiegeld is niet heilig in deze tijd reageer op www.pzc.nl |reacties: 368 Ik pak nu vaker de fiets 51% 49% Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688 555547 Wisselend bewolkt ZATERDAG 4 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 81 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 ISSN 06ENBUK' \&ePULP ALSTUBLIEFT j WALCHEREN Kom alvast voorgenieten! Bel:. 0118-410 502 HOTELS k RESTAURANTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1