In fusie ruimte URSIER|222 zit Sl en (p Machinefabriek Accu-auto Paspoort Skihal Molenwater 6 DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL PZC Zaterdag 4 april 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Dé verrassing van de avond was het geniale reddingsplan van Slemmer/Monfils voor de machin efabriek in het Scheldekwartier in Vlissingen. Waar Middelburg schreeuwt om een A-theater, krijgt Vlissingen op een gouden presenteerblaadje een XXL-A-thea- ter aangeboden, maar dan één waar het dagelijkse leven mis schien wel 24 uur per dag vorm kan krijgen op drie keer driedui zend vierkante meter. Het geniale zit in de dwarsdoorbraak door het gebouw, die één lange zichtlijn geeft, dwars door het Scheldekwar tier vanaf het Groenewoud over het Perrydok tot aan het Schel- de-hoofdkantoor aan de Aagje De kenstraat. Vlissingen heeft behoefte aan men sen met een avontuurlijke, levendi ge fantasie in plaats van bekrom pen boekhouders. Gemeenteraad, laat je deze unieke kans niet ont glippen en gun Vlissingen dit schit terende stadsbeeld, dat in heel Zee land nergens maar dan ook ner gens anders is te realiseren. Durf het avontuur aan en geloof er in, zoals de ontwerpers en de toekom stige bouwers. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen De elektrische auto heeft de toe komst. Zo luidt althans de stelling van de krant. Het antwoord is ver moedelijk neen. Onze stichting, TE GAST Jaap van der Doef is voorzitter van de Stichting Behoud Volwaardig Ziekenhuis Walcheren. De afscheidsinterviews met de scheidende ziekenhuis directeuren geven het beeld dat nagenoeg altijd wordt ge boden als leidinggevenden onvrij willig het veld moeten ruimen: de heren zijn zich van geen kwaad be wust; hebben geen fouten ge maakt en zouden het morgen weer precies zo doen. Met opgehe ven hoofd verlaten zij de directie kamers. Toch is het ergerlijk dat Hans Sim ons uitdrukkelijk de Stichting Be houd Volwaardig Ziekenhuis Wal cheren er van beschuldigt eigen be lang na te streven. Wat eigenbe lang? Onze Stichting streeft geen ander belang na dan het behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren. Volwaardig, ja, maar niet gelijk aan wat we nu hebben en ook niet noodzakelijk gelijk aan het ziekenhuis in Goes. Maar wel volwaardig, dat wil zeggen met al le voorzieningen voor spoedeisen de hulp, inclusief een intensive ca re op het huidige kwaliteitsniveau, inclusief een stroke unit. Wij me nen nog steeds dat verloskunde te rug moet naar het ziekenhuis Wal cheren. De binding met het hoog die tien jaar geleden een reeks ex perimenten met (vier) accu-auto's, waaronder een personenbusje, heeft ondernomen, kwam tot de volgende conclusies. Ten eerste; als het een auto moet zijn van staal met het gewicht en de luxe van de huidige auto's en we met niet al te dure, gevaarlijke en nog recyclebare accu's (lees: loodaccu's) willen werken, zal de snelheid niet hoger kunnen zijn dan 50 kilometer per uur, met een actieradius van maximaal 150 kilo meter bij niet te lage buitentempe raturen. Ten tweede; alleen veel kleinere en veel lichtere en dus met gevaar lijke nano-köolstofcarosserieën (lees: het nieuwe asbest) gebouw- - de wagentjes met zeer dure, niet ongevaarlijke lithium-ion accu's kunnen sneller en verder komen. Het zal dus voor de meesten van ons te langzaam zijn of te duur worden. Sietz Leeflang Dorpsstraat 99, Breskens In het Jaar Onzes Heren 1609 ging Henry Hudson in opdracht van de VOC met zijn mensen aan land op de plaats die nu New York Bay wordt genoemd. Paspoort overbo dig. In 1625 deed ene Peter Minuit, za ken met de Indianen door voor zestig guldens Manhattan te ko pen (krant, 2 april). Paspoort niet nodig. Nu vierhonderd jaar later, mag het Indiaanse opperhoofd Oren Lyons op zijn Onandango-paspoort Ne derland niet in. Dit in tegenstel ling tot Engeland, Zweden en Ja pan, die wel toestemming gaven; wat reeël is, want deze Indiaan is immers een van de oorspronkelij ke, autochtone bewoners, van wie de geschiedenis verder terug reikt dan die van welke Amerikaan ook. gekwalificeerde ZRTI moet ge handhaafd blijven, en dus ook de afdeling oncologie in dit zieken huis. In dit standpunt zit alle ruimte voor een fusie, mits die kwaliteits voordelen oplevert, en alle ruimte voor het verdelen van de specialis men over de twee ziekenhuizen. Dat heeft niets te maken met ei genbelang, maar alles met de be langen van de honderdtiendui zend inwoners van Walcheren en 'Geen ander belang dan het behoud van een volwaardig ziekenhuis op Walcheren' de tienduizenden toeristen. Over onze uitgangspunten en doelstel ling hebben we overleg met de nieuwe raad van bestuur, in de per soon van de heer Vierhout. Professor Vierhout heeft een goe de start gemaakt door er direct voor te kiezen dat het ziekenhuis Walcheren een intensive care op het huidige kwaliteitsniveau zal be houden. Dat is een wezenlijk on derdeel van wat wij een volwaar dig ziekenhuis noemen. Het wach ten is nu op het nieuwe plan, waar dit onderdeel van uitmaakt. Voor alsnog geven wij de heer Vierhout zoals dat heet 'het voordeel van de twijfel'. Wij blijven het 'eigenbe lang' van de inwoners van Walche ren nastreven. Alleen al uit respect voor deze man, zijn stamgenoten, zijn rasge noten, zijn voorouders en de niet altijd even fraaie geschiedenis, zou zijn originele paspoort welwillend geaccepteerd moeten worden. Met verontschuldigingen. Wim van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene De krant bericht vrijwel dagelijks over de skihal. Onterecht wordt de provincie de zwartepiet toege speeld. Het is de onkunde en het gebrek aan visie van Terneuzen. Eerder heeft men gewaarschuwd en ook de gemeenteraad begint zijn vraagtekens te plaatsen bij de verantwoordelijke wethouder. Ook andere projecten komen niet van de grond: de markt, de kop van de Noordstraat, Kennedylaan et cetera. Een gemeente met de omvang van Terneuzen kan niet meer worden bestuurd door goedwillende dorps politici. Hier zijn mensen nodig met gedegen kennis en zo nodig van buitenaf Het beleid van de afgelopen jaren is samen te vatten als amateuris me. Jammer, de stad verdient be ter. Kees de Fouw Waterfront 603, Terneuzen Ef is al veel over gezegd. Toch ver geet men, waarschijnlijk met op zet, enkele zaken. Ten eerste: de amfibieën, weliswaar zijn ze gered, maar dat schijnt tijdelijk te zijn. Ten tweede: het afbreken van ac commodatie is kapitaalvernieti ging. Ten derde: de al vaak door omwonenden aangehaalde ver keersproblemen. Ten vierde: last but not least: de te verwachten problemen met het onderliggende puin en de vuilstort. De bodem la ten rusten voor wat hij is en maak er een mooi stadspark van. C. Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg \i/ Bexnl Goed verzorgde excursiereizen tegen aantrekkelijke prijzen? Ook dat kan wél... bij Bex.nl! Een greep uit ons aanbod: Romantische Moezel 5-daagse excursiereis naar het Duitse Löf incl. halfpension Reis mee naar de wijngaarden, kastelen en romantische vakwerkstadjes aan de Moezel. We bezoeken o.a. Koblenz, de sprookjesachtige Burg Eltz, Trier, Cochöm en maken een tocht over de rivier. Meer info op www.bex.nl/moezel. Lieflijke Lüneburger Heide 5-daagse excursiereis naar het Duitse Königsiutter incl. volpension Zachtglooiende heuvels en pittoreske stadjes, dat zijn de ingrediënten van onze reis naar de Lüneburger Heide. Ook maken we uitstapjes naar de Harz. Braunschweig en de Hanzestad Hannover. Meer info op www.bex.nl/luneburgerheide. Hartje Tirol 8-daagse excursiereis naar Nassereith incl. halfpension Verken met Bex.nl de majestueuze bergwereldl Naast indrukwekkende natuurtochten langs gletsjers, bossen en alpenweiden bewonderen we stadjes als Lech, Seefeld en het mooie Innsbruck. Meer Info op www.bex.nl/hartjetirol. Nog meer rondreizen en direct boeken op www.bex.nl of bel 0900 - 8098 (€0,15 p.m.) Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13