parkeren is weer begonnen y r. TUIN caramB wl» 'Geef De Meie een eigen positie' s mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Coemanszorg opent in Museumweekend Zeeuwse Koorschool zingt Kruisweg Liszt Analoog én digitaal dingen mee in strijd eten en/of bowlen, buffetten of stijlvol dineren Ook voor uw evenementen tot 120 personen o E PZC Vrijdag 3 april 2009 23 De Duitse toerist Lais Blietschaer uit Wuppertal betaalt voor zijn parkeerplaats bij strandovergang Kijkduin in Renesse. foto Ronald den Dekker DREISCHOR - Ook Streek- en Land bouwmuseum Goemanszorg in Dreischor doet morgen mee aan het Museumweekend, de landelij ke start van het museumseizoen. Het museum gaat om 10.00 uur open, waarna om 10.30 uur een woordje wordt gesproken door museumvoorzitter Louis Verburg en wethouder Ad Verseput. Vervolgens kan iedereen het mu seum bekijken. Daar is dit seizoen opnieuw de wisseltentoonstelling Van graan tot brood te zien. Die wordt wegens succes geprolon geerd. De meekraphoek is op nieuw ingericht en er zijn een aan tal pas gerestaureerde objecten te GOES - Zondag, palmzondag, be gint de belangrijkste periode in het kerkelijk jaar. De Zeeuwse Koorschool en het mannenkoor Sint Caecilia grijpen de opmaat naar Pasen aan met een uitvoering van de Via Crucis van Franz Liszt. Dat gebeurt om 15.30 uur in de Rooms-Katholieke kerk in Goes. De koren staan onder leiding van Evert Wagter. Marcel van Westen begeleidt de uitvoering op het on langs gerestaureerde koorschool harmonium. Miriam Viergever zal in hét Frans het gedicht De Weg van Het Kruis van Paul Claudel voordragen. De toegang is gratis. ZIERIKZEE - Bij de fotowedstrijd Verwondering op Schouwen-Duive- land dingen zowel analoog als digi taal gemaakte foto's mee. Mits ze wel worden aangeleverd als afdruk op fotopapier, op het formaat 13x18 centimeter. Digitale bestan den zijn namelijk niet welkom. De inzendingen moeten voor 16 mei binnen zijn, bij Bob Noomen aan de Korte Sint Janstraat in Zierik- zee. De fotowedstrijd maakt deel uit van de zomertentoonstelling 2009, die wordt gewijd aan de ge schiedenis van de fotografie. Titel van de tentoonstelling is Schrijven met licht. Er zijn onder meer antie ke camera's te zien. Bruisend centrum voor bowling, biljart en brasserijen -Q co CO O Da Vinciplein 14 I 4462 GX Goes 10113-227373 I Naast de Zeelandhallen Open 7 dagen per week vanaf 14.00 uur (weekend vanaf 12.00 uur) door Melita Lanting BRUINISSE - De Meie, de school voor speciaal onderwijs op Schou- wen-Duiveland, moet een eigen positie krijgen. Dat vindt Wout van den Berg, raadslid voor de WD. „De Meie is er voor ieder een. Of je nu katholiek, christelijk of niets bent. Dat maakt niet uit." Dat alleen al maakt de positie van de school bijzonder. Daarnaast wordt de school aangestuurd door een werkverband waarin alle direc teuren van scholen uit alle richtin gen zitten. Organisatorisch is De Meie echter ondergebracht bij stichting Obase, de koepelorganisa tie voor openbaar onderwijs. Daar door wordt de 'overschrijdingsrege ling' van kracht. Dat is een wettelij ke regeling dat iedere cent die bo ven het onderwijsbudget wordt uitgegeven aan een openbare school ook naar het speciaal (chris telijk) onderwijs moet gaan. De Meie is een 'overschrijdingsgevoeli- ge' school. Van den Berg vindt het raar dat eventueel extra geld dat al ten goe de komt aan kinderen van alle ge zindten ook nog eens doorgesluisd moeten worden naar alle 'gewone' bijzondere scholen. „En dat wil ik oplossen", zegt Van den Berg. „Binnen Obase of op een andere manier." Het gaat er Van den Berg niet om dat de organisatie van de school op de schop moet. „Abso luut niet. De school wordt gerund door een enthousiast team." De vreemde constructie kwam aan het licht tijdens het onderzoek naar de bruidsschatperikelen. Die kwestie is (mede op zijn initiatief) tot een oplossing gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59