Zeeland PZC Veere blijft bij negen ton voor N57 21 WALCHEREN 37 22 en 23 Raad vertrouwt op goede afloop onderhandelingen. 'Mooiste afslag van Nederland' 'Inspectie nog niet Dertien tips over zaak nodig bij ziekenhuizen' verduisterde auto Pensioenbond spreekt over de kredietcrisis Medelijden Joost Posthuma komt seconden tekort in De Panne Vrijdag 3 april 2009 Parochie moet kiezen tussen sloop kerk en peperdure restauratie Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma DOMBURC - De Veerse bijdrage aan de nieuwe Rijksweg N57 blijft hoe dan ook 'beperkt' tot negen ton. En de gemeente legt dat geld pas op tafel als aan een reeks voorwaar den is voldaan. De onderhandelin gen daarover verlopen voorspoe dig, verzekert de eerstverantwoor delijke wethouder Jan Bostelaar (PvdA/GroenLinks). Hij weet zich gesteund door een raadsmeerder- heid van (CDA, SGP/CU en WD). Die veegde donderdaga vond een voorstel van tafel om de handen van de wethouder te bin den aan een gemeentelijke bijdra ge van slechts vijf ton. Dat voorstel was afkomstig van DTV-raadslid Wim Bartels. Die vreest dat de gemeente straks niet alleen wordt gedwongen mee te betalen aan de nieuwe Rijksweg, maar ook nog eens wordt opgeza deld met de kosten van de land schappelijke inpassing van de weg, en voor de beloofde verfraaiing van de dorpswegen bij Seroosker- ke en Vrouwenpolder. Maar de raadsmeerderheid heeft er alle vertrouwen in dat de wet houder, in ruil voor de gemeente lijke bijdrage van negen ton, een goed resultaat uit de onderhande lingen sleept. Bartels kreeg het ver wijt de onderhandelaars voor de voeten te lopen. Diens voorstel Een meerderheid van de Veerse gemeenteraad veegde donder dagavond een voorstel van tafel om de bijdrage aan de N57 te beperken tot 5 ton. om alvast te gaan sparen voor het landschappelijk inpassingsplan Bel védère viel al evenmin in goede aarde. CDA en SGP wezen Bartels er op dat de gemeente juist pro beert daar rijksgeld voor binnen te halen, met een beroep op het Na tionaal Landschap Walcheren. Tot de voorwaarden die Veere stelt behoort de aanleg van een rond weg Serooskerke op kosten van het provinciebestuur. Er wordt ook onderhandeld over een pro vinciale bijdrage voor het beheer van de weg Serooskerke-Oostka- pelle. Volop redenen, zo stelden CDA, SGP/CU en WD om rustig te wachten tot de onderhandelin gen zijn afgerond. Daarna kan be keken worden of het resultaat de gemeentelijke bijdrage van negen ton rechtvaardigt. DTV vond al evenmin steun bij PvdA/GroenLinks. Die fractie is te gen de aanleg van de nieuwe N57. PvdA-raadslid Peter Louwerse stel de dat Rijk en provincie behoren op te draaien voor de aanleg en in passing. Hij wil dat Veere zich be kommert om 'goede verkeerscircu latieplannen' voor Serooskerke, Vrouwenpolder en andere kernen. DOMBURG - Bij de 'Domburgsche' vinden ze het de mooiste afslag van Nederland. Boven op het duin, met een panoramisch zicht over Walcheren en de Noordzee, slaan de golfers hun eerste bal. De nieuwe afslag is gistermor gen officieel in gebruik genomen. De Dom- burgse golfbaan telt negen holes. Elke golfer maakt twee rondes. De eerste afslag is op de nieuwe plaats. Na hole 9 begint men aan een tweede ronde, bij afslag nummer 10, voor heen nummer 1. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Het college van B en W van Vlissingen ziet nog geen aanleiding de Inspectie voor de Ge zondheidszorg te betrekken bij de ontwikkelingen rond de fusie van de ziekenhuizen van Vlissingen en Goes. Het college schrijft ,dat in antwoord op vragen van de LPV. De Inspectie gaat over misstanden in de zorg. Op dit moment is het inschakelen van de Inspectie niet nodig, menen B en W. GOES - Naar aanleiding van de uit zending van Opsporing Verzocht van afgelopen dinsdag zijn bij de politie dertien tips binnengeko men over de verduistering van een bestelwagen in Goes. Een vrouw huurde eind februari een witte Opel Movano bij een verhuurbe drijf, maar bracht het voertuig nooit terug. In Noordwijk deed zich hetzelfde voor, alleen ging het daar om een andere auto. GOES - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond voor Pensioen- belangen (NBP) duikt maandag 6 april tijdens de ledenvergadering in de problemen die de kredietgri- sis voor gepensioneerden veroor zaakt. Ed Nijpels, oud-minister en lid van de deelnemersraad ABP, doet over het onderwerp een boek je open. De vergadering wordt ge houden in Terminus in Goes en begint om 14.00 uur. ZfÊUWSf Daar lag-ie op het veld, die voet baller van een Zeeuws-Vlaamse club. Na een flinke botsing met een medespeler schoten de lichtflit sen door z'n hoofd en liep het bloed uit z'n wenkbrauw over z'n gezicht. Ondanks de pijn en de schrik wist de man zich vanuit zijn lage positie toch nog te verbazen over het 'medeleven' van zijn ploeg- Tip? redactie@pzc.nl genoten. Hij probeerde er zelfs ge vat op te antwoorden: 'Gaat het?' ('mwoah, heb me wel eens beter ge voeld'), 'wil je wat drinken?' ('doe maar een biertje'). De opmerking van zijn broer, ook op het veld, deed hem echter zwijgen. „Eén voordeel", hoorde hij hem vol mede dogen zeggen. „Een hersenschud ding kun jij niet hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23