VS bekijken bonusplan van Wouter Bos PZC Fietsenhandel in Zeeland floreert Fusie clubs in Limburg rond Haven in Zicht Zeeland Seaports Terneuzen accepteert schikking van 20.000 euro voor fouten. Herenakkoord banken op G2o-top vertaald voor minister Geithner. Word ook abonnee! Privacypolitie wil harder optreden Vandaag in de autobijlage: Alto maakt volwassen indruk Zilvergrijze muis domineert op de weg Luxe Nissan waagt het UW MENING Kijk in het regiokatern: Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Ach tergrond: 12; Meningen: 13; Beurs: 14; Economie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 31; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Port Authority AMSTERDAM - Belangstellenden kijken naar Pas- kal Jakobsen, die in de etalage van warenhuis De Bijenkorf in Amsterdam achter de microfoon plaatsneemt. Blof speelde daar gistermiddag tij dens een uitzending van radiozender Q-music en kele songs waaronder Vandaag. Dat nummer staat op het nieuwe album April, dat vandaag uit komt. foto Ade Johnson/ANP pagina 31: het geluid nu: minder mineur, meer majeur Ik pak nu vaker de fiets reageer op www.pzc.nl reacties: 368 Van Marwijk is een betere bonds coach dan Van Basten eens 76% oneens 24% ENEEHIi Boete door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen betaalt een boete van 20.000 euro voor het duikongeval, waarbij in maart vorig jaar brandweerdui ker Wim Matthijssen om het le ven kwam. De schikking werd aan geboden door het Openbaar Minis terie na afronding van het straf rechtelijk onderzoek. Het OM ziet af van vervolging van betrokken pagina 33: fusieclub begint schul- -4 voor duikongeval brandweerlieden en duikers om dat die geen strafbare, feiten heb ben gepleegd. Politie en Arbeidsinspectie stuit ten bij het onderzoek op tal van overtredingen. De duikers waren, bij de speurtocht naar een perso nenauto op de bodem van het Ka naal Gent-Terneuzen, onvoldoen de op de hoogte van de risico's en ook instructies hoe moest worden gehandeld in een noodsituatie ont braken. Bovendien was vooraf geen berekening gemaakt van de benodigde hoeveelheid zuurstof en liepen de duikers gevaar door dat de schroef van de begeleiden de boot niet was afgeschermd. Ook de administratie was niet in orde, waardoor de brandweerlei ding onvoldoende zicht had op de vaardigheden van de duikers. En ook was onduidelijk wie verant woordelijk was voor de controle op naleving van de veiligheidsvoor schriften. Volgens burgemeester Politie en Arbeidsinspectie con- stateren bij onderzoek na overlij den brandweerduiker Wim Mat thijssen onvoldoende naleven van regels en werkprocedures. Jan Lonink heeft het brandweer korps lessen getrokken uit het tra gische ongeval en direct tal van verbeteringen doorgevoerd. Er is onder meer een nieuwe duikproce- dure. Lonink: „Maar ook nu we de schikking accepteren, vermoeden we geen verband tussen het onvol doende volgen van regels en proce dures en de directe oorzaak van het ongeval. Met de schikking is de zaak voor alle betrokkenen ech ter goed afgerond/' In juni wordt het rapport van de Onderzoeks raad voor Veiligheid (Van Vollen hoven) verwacht. MIDDELBURG - Hoewel de economi sche crisis vooral sporen nalaat in de autobranche, lijkt de Zeeuwse fietsenhandel er niet onder te lij den. Dat komt door de toenemen de verkoop van de elektrische fiets. pagina 2 en 3: handel bloeit pagina 3: commentaar autokatern pagina 7: e-bik SITTARD - De voetbalclubs Fortuna Sittard en Roda IC gaan met in gang van komend seizoen samen verder als Sporting Limburg. De nieuwe club zal zijn thuiswedstrij den spelen in het stadion van Ro da. LONDEN - De Amerikaanse rege ring is geïnteresseerd in het heren akkoord over matiging van bonus sen dat minister Wouter Bos van Financiën vorige week sloot met de top van de Nederlandse ban ken. Bos heeft daarom voor zijn Ameri kaanse collega-minister Timothy Geithner in allerijl het akkoord in het Engels laten vertalen, zo vertel de Bos gisteren na de G20-top in Londen. In het herenakkoord heb ben de Nederlandse banken en ver zekeraars met Bos afgesproken dat zij een gematigd en duurzaam be loningsbeleid 'zonder perverse prikkels' voeren en dat voorlopig eventuele salarisstijgingen voor de topmensen niet hoger zullen zijn dan in de rest van het bedrijf. Op de G20-top in Londen werden gisteren in de slotverklaring in de woorden van Bos 'tamelijk scher pe formuleringen' opgenomen over bonussen. Er wordt gesteld dat beloningen niet over een korte periode moeten worden uitbe taald als de risico's pas duidelijk worden op de langere termijn. Be drijven moeten tevens transparant zijn over hun beloningsbeleid. pagina 8 en 9: G20-top ziet kern- Kprobleem over het hoofd Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 .T.W 711688 555530 Skeeleren in Zeeland www.pzc.nl/blog Zonnig VRIJDAG 3 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 80 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1