de bal harder en sneller' 'Triatlon is écht iets voor senioren' Senior Games 2009 o° 'Stapelen' ter voorbereiding op marathon Senior Games moeten impuls geven aan de duursport in Zeeland. Belangrijke zege voor Hontenisse Redacteuren bereiden zich voor op kustloop: www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 1 april 2009 33 door Marco Puik NIEUWEGEIN - Het aantal triatlon wedstrijden in Zeeland loopt zorg wekkend terug. Dat concludeert Christie Brouwer, die als beleids medewerker werkzaam is voor de Nederlandse Triathlonbond (NTB). Zaterdag 12 september moet daarom een belangrijke dag worden voor de toekomst van de triatlonsport in Zeeland. Voor die datum staat de duursport op het programma tijdens de Senior Ga mes. „Het blijkt dat er nog steeds veel mensen zijn die niet weten wat de triatlonsport inhoudt", vertelt Brouwer. „Iets met lopen en schie ten, hoor je wel eens." Met schie ten heeft triatlon echter niets te maken. De sport is opgebouwd uit een drietal onderdelen: zwem men, fietsen en lopen. „Het uitgangspunt van onze bond is dat bijna iedereen deze sporten het ledenbestand. „Als één van de weinige bonden in Nederland heb ben we een aparte leeftijdscatego rie voor veertigplussers, de 'mas ters'. Het komt bij ons zeer regel matig voor dat een 'master' een na tionale titel pakt. Vorig jaar is vijfti ger Rob Barel in Ameland nog Eu ropees kampioen off-road triatlon geworden. Toen hij de veertig ai was gepasseerd heeft hij nog deel genomen aan de Olympische Spe len. We hopen dat hij ook mee doet aan de Senior Games." Een belangrijk speerpunt waar de 'Het komt bij ons regelmatig voor dat een 'master' een nationale titel pakt' triatlonbond zich momenteel op richt is het onderdeel 'trio', waar bij één zwemmer, één fietser en één loper de afstand gezamenlijk in estafetteverband afleggen. Brou wer: „Bijna elk triatlonevenement biedt tegenwoordig de mogelijk heid om in trio-vorm mee te doen Zeeland The Netherlands Kim 't Hooft: „Door slim te spelen wil ik mijn tegenstander mijn wil opleggen en het hem of haar zo lastig moge lijk maken." foto Ruben Oreel erg wanneer er iemand eens niet beschikbaar is." Het spelen bij de mannen geniet haar voorkeur. „Mannen spelen de bal harder en sneller. Er zit ook meer variatie in de speltypes. Spe- 'Als ik thuis kom, ben ik moe en staat mijn hoofd niet altijd naar tafeltennis' len bij de mannen vraagt meer van je en is uitdagender en na de wedstrijd meestal ook gezelliger." 't Hooft haalt de successen van het afgelopen seizoen aan in de eredi visie bij de vrouwen. „Alleen te gen de Chinezen en de full-profs won ik niet. Voor de rest vielen al le partijen in mijn voordeel uit. Ik heb dat jaar als super ervaren, het kon gewoonweg niet beter. Bij de mannen denk ik nog wel progres sie te kunnen maken. Daarom richt ik me voornamelijk op die competitie." De mannen van TTCM 2 degrade ren echter dit seizoen. „Persoon lijk draai ik goed, maar we missen een kopman en je wordt op de prestaties van het team afgere kend." Drie keer trainen in de week is het maximale voor de 24-jarige tafeltennisster. „Als stu dent kon je ook overdag een balle tje slaan. Dat is met deze drukke baan niet mogelijk. Alles is nieuw. Het lesgeven vraagt veel voorberei ding en nawerk. Als ik thuis kom, ben ik moe en staat mijn hoofd niet altijd naar tafeltennis. Mis schien verandert dat in de toe komst." Dat ligt echter nog een eind weg, want nu is het haasten en altijd druk. Ook om de bus te halen die haar naar 'de overkant' moet brengen, want een rijbewijs heeft ze nog niet. „Maar daar ben ik nu gelukkig wel mee bezig." kan beoefenen", stelt Brouwer. Vol gens haar heeft triatlon een beetje het imago dat het lang, zwaar en duur is. Met dat laatste vooroor deel rekent ze af door te stellen dat het fietsonderdeel gewoon op een mountainbike of stadsfiets afge legd mag worden. „De triatlon kent daarnaast ver schillende afstanden en wat be treft de zwaarte: je kunt de sport net zo zwaar maken als je wilt. Triatlon is zeker niet ongezond, maar je moet jezelf wel goed ver zorgen. Dat geldt echter voor iede re sport." De NTB is één van de sportbon den die gevestigd is in het 'Huis van de Sport' te Nieuwegein. De bond telt momenteel ruim 5400 li centiehouders, waarvan 1200 spor ters de leeftijd van 50 jaar of ouder hebben. „Duursport is écht iets voor senioren", verklaart Brouwer het grote aantal vijftigplussers in aan de wedstrijd. Je ziet dat organi-" saties daardoor opleven. Uiteinde lijk is het onze bedoeling dat de deelnemers later ook individueel mee gaan doen." Voor de Senior Games is het niet mogelijk om op het estafetteonder deel in te schrijven. „De wedstrijd in september kun je het best verge lijken met het EK. Het is een inter nationaal kampioenschap en daar bij ga je niet mét trio's aan de slag." Brouwer hoopt dat de Senior Ga mes een positieve bijdrage leveren aan de triatlonsport in Zeeland. „In de loop der jaren is een aantal wedstrijden in Zeeland opgehou den te bestaan. Hopelijk worden de mensen tijdens de Senior Ga mes enthousiast over de sport en staan er nieuwe organisatoren op." O video op www.pzc.nl/seniorgames BASKETBAL New York. NBA: Orlando Magic - Miami Heat 101-95, Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 107-78, Utah Jazz - New York Knicks 112-104, Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 114-109. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 4. De Hee- renstraat-Böhnke/Maxxbouw 4-4: Jan West dorp-Jan Vermeulen 27-35, 49; André Karel- se-Willem Rijvers 35-31, 59; Alfred van den Dries-Tom Hermans 30-25, 75; Jean Louis Smulder-Frans van Duuren 18030, 60. Driebanden. Beslissingswedstrijd districts kampioenschap teams eerste klasse. Dran kenhandel Pluijm-HGL/KOT '86 1 30-24; HGL/KOT '86 1-Drankenhandel Pluijm 21-36. Pluijm kampioen en naar regionale eindstrijd. TENNIS Miami (VSt). Mannen. Vierde ronde: Djoko- vic (Ser/3) - Berdych (Tsj/21) 6-3 6-2, Tsonga (Fra/10) - Simon (Fra/7) 6-7 (4) 6-3 6-2, Mur ray (GBr/4) - Troicki (Ser) 6-1 6-0. Derde ronde: Verdasco (Spa/8) - Lopez (Spa/32) 3-6 6-3 6-4, Stepanek (Tsj/18) - Gon zalez (Chl/12) 7-6 (1) 6-4, Wawrinka (Zwi/16) - Andrejev (Rus/20) 4-6 6-3 6-3, Murray (GBr/4) - Massu (Chl) 6-4 6-4, Ferrer (Spa/11) - Cilic (Kro/17) 3-6 6-3 6-4. Vrouwen. Vierde ronde: Li Na (Chn) - Makaro- va (Rus) 6-7 (3) 6-2 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Zheng jie (Chn) 7-5 5-7 6-3, Benes- ova (Tsj/26) - Medina Garrigues (Spa/19) 6-4 6-1. VOETBAL Zaterdagvoetbal. Derde klasse A: Heinkens- zand-Veere 2-4, Wolfaartsdijk-DFS 4-6. Vierde klasse A: Luctor'88-Hontenisse 1-3. WIELRENNEN Zottegem. Driedaagse De Panne-Koksijde. Eerste etappe, Middelkerke - Zottegem: 1. Pozzato (Ita) 199 km in 4.36.51, 2. Willems (Bel), 3. Van Avermaet (Bel) 0.57, 4. Bozic (Slv), 5. Bole (Slv), 6. Maaskant (Ned), 12. Post- huma, 20. Leezer, 24. Westra 3.05, 26. Curvers 4.44, 47. Flens 13.14. Algemeen klassement: 1. Pozzato 4.36.51, 2. Willems 0.04, 3. Van Avermaet 1.03, 13. Posthuma 1.07. Brignano Gera d'Adda. Wielerweek van Lom- bardije. Eerste etappe, ploegentijdrit; 1. LPR (Ita) 18,7 km in 20.54, 2. Katoesja (Rus) op 0.06, 3. Rabobank (Ned) 0.23, 4. ISD (Ita) 0.24, 5. Barloworld (GBr) 0.26, 6. Xacobeo Ga- licia (Spa) 0.32,13. Vacansoleil 0.57. HEINKENSZAND - Hontenisse pakte gisteravond drie belangrijke pun ten in de strijd tegen degradatie. De zondag-vierdeklasser won het inhaalduel met Luctor'88 met 1-3 en heeft daardoor nu vijf punten voorsprong op Biervliet, de num mer tien op de ranglijst. De ploeg van trainer Ad Roovers was voor rust feller en kwam via Jeroen Verschuren op voorsprong. Tom Rijk verdubbelde de marge vlak voor rust. Hij profiteerde van een fout van de Luctor-doelman, die over de bal heentrapte. Nadat Verschuren er in de tweede helft 0-3 van had gemaakt, was het duel gespeeld. Serge de Blaeij bepaalde Christie Brouwer hoopt dat de Senior Games een positieve bijdrage leveren de eindstand op 1-3. aan de triatlonsport in Zeeland. foto Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97