Niet iedereen is tegen Waterdunen 'En zo bleef ik in de oorlog aan Francien plakken' m Waar staat het beeld en wie heeft het gemaakt? Meerderheid inwoners Sluis weet niet precies wat plannen inhouden. Karei Malcorps en Francien de Hulster zestig jaar getrouwd. Extra verzorging voor uw blaas met krachtige Cranberry formule Leefvitaal Cran Combi voordeelbon v. Combi Raad mee www.pzc.nl/kunstbuiten PZC Woensdag 1 april 2009 I 21 door René Hoonhorst SLUIS - Tien procent van de inwo ners van Sluis heeft nog nooit van plan Waterdunen gehoord. De helft van de Sluisenaren (50,8 pro cent) weet niet precies wat het plan inhoudt. Ruim de helft van de inwoners (54.3 procent) is negatief over Wa terdunen. Ruim twintig procent is positief, een kleine twintig pro cent is neutraal en 5,6 procent weet er niets van en/of heeft geen mening. Dat blijkt uit het Burger- onderzoek Gemeente Sluis, geïni tieerd door de Sluise afdeling van landbouworganisatie ZLTO. De cij fers zijn wat genuanceerder dan ze eerder naar buiten kwamen. De Statenfractie van Partij voor Zee land concludeerde onverwijld dat er geen draagvlak onder de West-Zeeuws-Vlaamse bevolking is voor Waterdunen. Fractievoorzitter Johan Robesin van de PvZ staat overigens nog steeds achter die conclusie. „De meerderheid die onder alle om standigheden tegen plan Waterdu nen is, is misschien niet zo groot. Maar een overweldigende meerder heid van meer dan 83 procent is wel tegen het onder dwang ontei genen van grond om het project te realiseren. En daar gaat het natuur lijk om." Robesin voegt er aan toe dat zijn fractie wel zou kunnen le- De helft van de Sluisenaren weet niet wat plan Waterdunen pre cies inhoudt, blijkt uit onder zoek. 54 procent is negatief over het plan. ven met een conventioneel recrea tieproject ingepast in natuur met zoet water. „Hoewel je dat niet mag zeggen, gaat het gewoon om ontpoldering. De weerstand daar tegen blijft onverminderd groot." Ook Rinco de Koeijer, afdelings voorzitter van de ZLTO Sluis, vindt de conclusie dat er geen draagvlak voor Waterdunen is niet te boud. Net als Robesin vindt hij het feit dat bijna twee keer zoveel mensen onteigening afwijst essen tieel. De ZLTO-afdeling wil met de publicatie van het rapport een poli tiek signaal afgeven en hoopt dat gemeenteraads- en Statenfracties zich laten overtuigen. Gedeputeer de Marten Wiersma kreeg het rap port gisteren onder ogen. Hij vindt het vooral opmerkelijk dat meer dan de helft van de mensen niet precies of helemaal niet weet wat Waterdunen behelst. Verder betoogde hij nogmaals dat een 'ge temd getijdebeheer' iets anders is dan ontpoldering. „Mensen zijn vaak bang voor verandering. Maar als provincie waren we er tien jaar geleden al van overtuigd dat West-Zeeuws-Vlaanderen een eco nomische impuls nodig heeft." Het echtpaar Malcorps woont sinds enkele weken in een serviceflat in Sluis. foto Peter Nicolai door Wilma Valk CADZAND - Een van de eerste felici taties op de druk bezochte-recep tie ter gelegenheid van het zestigja rig huwelijk van Karei Malcorps (85) en Francien de Hulster (83) was van oud molenaar Piet Luteijn (100). Hij wilde niet ontbreken, want Francien is molenaarsdoch ter uit Schoondijke, de molen, die Karei nog steeds op zaterdag draaiende houdt. Geboren is Malcorps in Vlissingen. „Ik bezocht de landbouwschool in 'Later bakte ik dan meestal nog een boterkoek, mijn specialiteit' Goes en kwam voor het eerst in 1943 naar Zeeuws-Vlaanderen als stagiair. Er was tijdens de oorlog maar weinig te beleven en elke zondag liepen de jongelui een rondje langs de cafés in Oostburg. Om acht uur moesten we binnen zijn van de Duitsers, maar daar voor brachten we de meisjes naar huis. Zo bleef ik aan Francien plak ken en nog steeds met veel ple zier." Als landbouwvoorlichter moest Karei nog van 1946 tot 1948 terug naar Walcheren. „Daar was alles onder water gezet en ik moest hel pen de landbouw weer op gang te brengen." Hielp Karei de boeren bij hun werk, Francien deed dit bij de boerinnen. „Er werd overal elek triciteit aangelegd. Voor de PZEM ging ik bij de boerinnen langs en leerde ze koken op een elektrisch fornuis. Ik fietste overal naartoe met mijn pannen en potten in de fietstas. Eerst gaf ik uitleg over het fornuis, dan kookten we een mid dagmaaltijd en later bakte ik dan meestal nog een boterkoek, mijn specialiteit." De eerste jaren van het huwelijk woonde het paar in Oostburg, waarna het verhuisde naar Cad- zand-Bad en een pension opende. „We hebben 25 jaar het pension ge had." Het werd een echt familiepension en haar kookvaardigheden kwa men Francien goed van pas. „Het huis werd maar liefst veertien keer verbouwd en vergroot. Elke keer maakten we er weer een groot feest van, een opening met slin gers van wc- papier en een grote kom bowl." Het echtpaar woont sinds een aantal weken in een ser viceflat in Sluis en heelt twee doch ters, een zoon en zes kleinkinde ren. Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662 ^0 Voordtelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Gratis Omega Combi Vrouw bij aankoop van Cran Combi 90 tabl. Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel. :0117-40200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.: 0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Tel.:0117-462411 WEGENER - PZC/DE STEM, ED ZEEUWS VLAANDEREN - C011 Het is eeuwen bekend dat Cranberry s (Veenbessen) een goed milieu in de blaas onder steunen. Hierdoor wordt de weerstand van dit orgaan verhoogd en helpen deze bessen de blaas goed schoon te houden. Cran Combi bevat al het goede van Cranberry's in één tablet. Een dagdosering bevat maar liefst 1200 mg van het extract van deze zoet zure bessen. Daarnaast zijn ingre diënten toegevoegd die tevens de weerstand verhogen en het effect van Cranberry's ondersteunen. Het gaat daarbij om o.a. Berendruif- blad, Propolis, Zink en Silicium. Daarnaast bevat Cran Combi extra Vitamine C. Unieke actie met Omega Combi Vrouw Speciaal voor vrouwen met peri odieke ongemakken en vrouwen in de overgang is er Omega Combi Vrouw. Het bevat een uitgekiende samenstelling van Omega-3 vetzu ren, teunisbloemolie, lijnzaadolie en Kudzu Root extract. Dit helpt goed bij overgangsverschijnselen als opvliegers of zweetaanvallen. Teunisbloemolie kan een gunstige werking hebben op de pre- menstruale gemoedstoestand. Leefvitaal heeft nu een unieke actie: Bij aankoop van Cran Combi 90 tabletten krijgt u een verpakking Omega Combi Vrouw 30 capsules helemaal gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91