Zeeland in Oostburg moet weer gaan bruisen Try-out op eerste paasdag in watertoren Driewegenaren klagen over verkeersoverlast Groede Podium eerste toeristisch bedrijventerrein in Nederland 'We kunnen mooie dingen doen met de ronde ruimte. Slapen in de 'Oostburg is begaan met de watertoren. Inwoners, ondernemers en de duinen onder een sterrenhemel' gemeente dragen het gebouw een warm hart toe' 'Het glazen koepeltje is een bijzondere plek om de nacht door te brengen met een uniek uitzicht' Z PZC Woensdag 1 april 2009 1 9 Slapen met uitzicht op de lichtjes van Vlissingen en Zeebrugge. Dat kan straks wellicht in het glazen koepeltje van watertoren 'De Lekkage' in Oostburg. door Frank van Cooten Nel de Best en Henk Nig- gebrugge zochten een bijzondere plek om te wonen. Dat werd de watertoren van Oostburg die in 2005 te koop stond. Het echtpaar begon een bed breakfast maar het avontuur pakte anders uit dan waarop ze hadden gehoopt. De grote ruimtes in de toren waren niet warm te krijgen. Vooral in de winter was het steenkoud. De Best en Niggebrugge zetten de waterto ren noodgedwongen weer te koop. Ingenieur Remco Bruijns besloot eens gek te doen. Hij vond de vraagprijs echter te hoog, maar be sloot samen met Nel en Henk de watertoren onder de noemer 'van druppel naar bruisend' een nieu we toekomst te geven. Een creatief proces begon. Bruijns, hij noemt zichzelf nogal chaotisch, tovert op zijn laptop 'De Lekkage' tevoor schijn, de nieuwe naam van de wa tertoren. In de nabije toekomst is het mogelijk in de watertoren te trouwen, een uitvaart te houden, presentaties te geven en een gale rie te bezoeken. Verder in de plan nen staan nog een loungebar boven in, een zeer luxe suite in het boven ste waterreservoir en vergaderruim ten waar deelnemers op de mu ren, het plafond, de vloer en zelfs het meubilair kunnen schrijven. Het meest spectaculair wordt de 'Urban Sleepover', helemaal boven in het glazen koepeltje. „Een bij zondere plek voor een stelletje om de nacht door te brengen met een uniek uitzicht over Zeeland, België en de Noordzee", zegt Bruijns. „Op 52 meter hoogte genieten van de mooiste zonsondergangen. Het wordt wel een sobere ruimte. Bij voorbeeld geen bubbelbad. Het gaat puur om slapen en genieten van de omgeving." De betonnen buis, de kern van de toren, wordt een wensput. Een webcam onderaan de pijp laat zien wat gebeurt met een muntje die in de 'put' wordt gegooid. „Een soort Efteling-attractie met een waterspook." Zéstien tafeltjes met 'elk een uniek uitzicht' staan aan even zoveel ra- men in de loungeruimte bovenin. De vijf bassins, die wel warm zijn te stoken, krijgen elk een aparte be stemming. The Honeymoon Sweet', een luxe hotelkamer, in het bovenste bassin. „We kunnen mooie dingen doen met deze ron de kamer. We creëren een duinen landschap, we zitten immers in Zeeland. Slapen in bijvoorbeeld een rond waterbed in de duinen onder een sterrenhemel." 'The Office' in een ander bassin wordt een kantoorruimte voor jon ge bedrijven. „Want ook zonder navigatiesysteem is de watertoren te vinden." Het volgende reservoir wordt 'The Brainstorm Room'. Met stiften kunnen de brainstormers overal op schrijven. „In Nederland slaat dit concept enorm aan." Om de brainstormers even tot rust te laten komen is er de anti-stress kamer. Om even af te reageren. Compleet met squashbaan, drum stel en boksballen. Het onderste bas sin wordt omge doopt in 'de bad kamer', een multifüncionele ruim te voor onder meer vergaderingen en presentaties. Op de begane grond geven stelletjes elkaar het ja-woord of nemen afscheid van een dierbare. Volgens de initiatiefnemers is de gemeente enthousiast over de plannen. „Iedereen draagt de to ren een warm hart toe. We willen de plannen wel gefaseerd uitvoe ren. De toren komt zeker niet in de steigers te staan." foto's Peter Nicolai OOSTBURG - Belangstellenden kun nen op 12 april (eerste paasdag) kennismaken met de plannen voor de watertoren. De initiatiefne mers houden dan een try-out in de vorm van een ontbijt en een brunch. Kinderen kunnen eieren zoeken, er is informatie over de plannen en er is een open galerie met werken van Zeeuws-Vlaamse kunstenaars. „Er wordt zo veel prachtige profes sionele kunst gemaakt in Zeeuws-Vlaanderen, maar door be perkte faciliteiten kan hun werk niet optimaal worden getoond", zegt Robert Schilder, initiatiefne mer van kunst-in-zeeuws-vlaande- ren.nl, het platform voor mensen die werkzaam zijn in de kunst. „We zijn daarom blij met elke ge boden gelegenheid." Opgeven voor het paasontbijt en brunch kan via Nel de Best (06-13701686 of www.waterto- ren-oostburg.nl). Abseilen vanaf de watertoren kan op Koninginnedag (donderdag 30 april). Nel de Best, Henk Niggebrugge en Remco Bruijns hebben immers ook aandacht voor de buitenkant van de toren. Ook wat de staat van onderhoud betreft. Zo wordt het kunstwerk uit 1995 van Johnny Beerens uit Breskens (de bekende waterdruppels) op de schil van de toren steeds vager. m 1 Om de fondsen en subsidies voor I J onderhoud bij elkaar te krijgen wil Nel de Best de Stichting Behoud Watertoren Oostburg oprichten. „De inwoners dragen de waterto- De vijf waterreservoirs krijgen elk een bijzondere bestemming. Van 'the Ho ren immers een warm hart toe." neymoon Sweet' tot 'the Brainstorm Room'. door Frank van Cooten GROEDE - Na twee jaar arbeid en het oplossen van de nodige tegen slagen is het eindelijk zo ver. De feestelijke opening van Groede Po dium op zaterdag 4 april, het eer ste toeristische bedrijventerrein in Nederland. De officiële opening voor genodig den is 's morgens waarbij wethou der Carien Bolijn rond 12.00 uur symbolisch de sleutel overhandigt aan de gebroeders Van Damme, de toekomstige exploitanten van het doe-, ontdek- en activiteitenpark. Van 13.30 tot 17.00 uur zijn allerlei activiteiten voor het hele gezin zo als huifkarritjes, een speurtocht door het park en diverse optre dens. Een gebied van circa twaalf hecta re is herontwikkeld tot een po dium voor natuur en cultuur. Het tastbaar stukje geschiedenis uit de TWeede Wereldoorlog is ver taald naar het nu. De betonnen bunkerenclave onderging reeds in 1948 een metamorfose tot herten park met restaurant en hotel. De nieuwe indeling van het park is open, speels en hedendaags. De verschillende 'kamers' hebben ie der een eigen thema en zijn aange kleed met natuurlijk vormgegeven speel- en landschapsmeubilair. De bunkers verwijzen als stille ge tuigen naar het verleden. De vele dieren hebben hun eigen plekje of lopen los rond. In het nieuwe restaurant is tevens informatie over de streek te vin den. door Wout Bareman DRIEWEGEN - Bewoners van huizen aan de Driewegenweg bij Biervliet maken zich ernstig zorgen over de verkeerssituatie voor hun deur. De weg op de polderdijk wordt veel vuldig gebruikt door zowel land- bouwverkeer als vrachtwagens. Daardoor ontstaan vaak gevaarlij ke situaties, vooral bij uitwijkma noeuvres voor tegemoetkomend verkeer. Bewoner Maarten Loskamp: „Daar bij wordt ook de berm kapot gere den. Hier en daar ligt die inmid dels twintig centimeter lager dan het asfalt. We hebben de zaak al in oktober vorig jaar aangekaart tij dens een bezoek van B en W. Ver keerswethouder Co van Schaik kwam toen met de suggestie .er drempels neer te leggen." Maar in middels liet wijkcoördinator Johan Duerink de bewoners weten dat drempels uit den boze zijn, 'gezien het landbouwverkeer en de lande lijke uitstraling'. Loskamp: „Tja, als dit kromme geneuzel over de lan delijke uitstraling werkelijk beleids bepalend is in de gemeente Ter- neuzen, heeft verder waarschu wen geen enkele zin." Wethouder Van Schaik, daarmee geconfronteerd: „Het dilemma is dat landbouwers wars zijn van ob stakels. En het is primair een weg voor landbouwverkeer. Maar ik ga de situatie nog een keer bekijken." IE B rrrrrng: lÉü ii 1 ÉI ll ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 7 -8 APRIL KIJKDAGEN: vrijdag 3 april 13.00 - 21.00 uur zaterdag 4 april 10.00 - 16.00 uur maandag 6 april 10.00 - 17.00 uur dinsdag 7 april 10.00 - 12.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89