Zeeland Huurders: 'Reactie is klantonvriendelijk' Slapende watertoren 'Clausule hoeft niet' Status Quo en Deep Purple in Antwerpen Twijfels over afwijzing collectieve teruggave servicekosten. Man loopt nekklachten op bij aanrijding Hoek Verkeersruzie loopt uit de hand in Terneuzen Visserijmuseum 'verleidt' bezoekers Parel 'Ook zonder een navigatiesysteem is de watertoren van Oostburg moeiteloos te vinden' Sluis vervangt speeltoestellen Koopavondconcert van Vliegende Hollander Zeekoraal geeft lenteconcerten 1 8 I Woensdag 1 april 2009 PZC door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Dat huurders van de flat in de Terneuzense Van Die- menstraat individueel via de huur- commissie hun te veel betaalde ser vicekosten terug moeten zien te krijgen, is juridisch wel juist, maar het blijft 'klantonvriendelijk'. Dat is de reactie van de huurders op uitspraken van Witte-Boussen Ver koop en Verhuur (WBB) die na mens de eigenaren van de flat de verhuur regelt. Eén huurder heeft via de huurcom- missie over 1995 ruim vijftig euro te veel betaalde servicekosten te rug gekregen. Omdat ook andere huurders te veel hadden betaald, vroegen ze WBB om dat geld col lectief terug te betalen. Dat is vol gens directeur Nico Boussen ech ter niet mogelijk. „Klantonvriende lijk", aldus de huurders, „een apar te procedure is echt niet nodig. WBB behoort het te veel betaalde terug te storten." Omdat de flats ei gendom zijn van verschillende ei genaren is het volgens Boussen niet mogelijk om te veel betaalde kosten collectief terug te betalen. WBB fungeert alleen als doorgeef luik naar de eigenaren. „Het is geld van de vereniging van eigenaren. Daar kunnen wij niet over beschik ken." De huurders hebben daar hun twijfels over. Ze wijzen er op dat ze al sinds september geen ant woord krijgen op hun brieven. Dat na de uitspraak van de huur- commissie de servicekosten voor het jaar 2006 zijn aangepast is vol gens de huurders niet waar. HOEK - Bij een aanrijding maandag avond op de Westerscheldetunnel- weg bij Hoek liep een 29-jarige pas sagier uit Terneuzen nekklachten op. De bestuurder, een 52-jarige man uit Terneuzen, moest plotse ling remmen omdat de rechter- rij strook was afgesloten en op de linkerrijstrook een snelheidsbeper king van kracht was. Een 21-jarige automobiliste uit Arnemuiden kon de man niet meer ontwijken. TERNEUZEN - Een ruzie tussen twee automobilisten is zondag rond 12.30 uur op de kruising N61/Wielingenlaan in Terneuzen uitgelopen op een handgemeen. Een bestuurder van een bestelbus kwam daarbij met zijn arm klem te zitten tussen het raam van de andere auto. Ook zou die andere automobilist op hem in zijn gere den. De politie vraagt getuigen zich te melden via 0900-8844. BRESKENS - Het visserijmuseum in Breskens speelt zaterdag en zon dag op twee manieren in op het thema 'Verleiden' van het jaarlijk se museumweekend. Er is een foto speurtocht gemaakt en op zater dag- en zondagmiddag om 14.30 uur wordt gemijnd met de oude mijnklok. Een gids leidt bezoekers rond. De entree is beide dagen gra tis. ZEEUWSE Het persbericht klonk veelbelo vend: bijzondere parel gevonden op oesterperceel bij Bergsediepsluis, misschien wel de grootste ooit. Van zulke informatie gaat elk journalis- tenhart sneller kloppen. Die colle ga op het Goese kantoor liet zich dan ook niet onbetuigd en klom di rect in de telefoon. Stad en land bel de hij af maar het bleef allemaal SLUIS - De gemeente Sluis ver vangt speeltoestellen. Klim-klauter- toestel en twee anti-vandalendoe- len Bogaardstraat Aardenburg, een draaischijf en klimtoestel Heren- dreef Aardenburg, hooiberg met glijbaan en een boerderij bunga lowpark Nieuwvliet-Bad, twee an- ti-vandalendoelen Prins Maurits- straat Retranchement en een wip- toestel en eendenkuipje Van Osta- destraat Oostburg. TERNEUZEN - Muziekvereniging De Vliegende Hollander verzorgt vrij dag 24 april een koopavondcon cert in de Grote Kerk in de Noord straat in Terneuzen. Tijdens het concert, dat om acht uur begint, speelt het harmonie-orkest onder leiding van dirigent Ad van Nieu- wenhuijze muziek van klassiek tot modern. Na de pauze concerteert het fanfare-orkest van de jubile rende muziekvereniging Heikant. CROEDE - Het koor Zeekoraal, on der leiding van Martha Roelofs, verzorgt in april twee lenteconcer ten. De eerste is zaterdag 18 april in de hervormde kerk in Biervliet (20.00 uur), de tweede een dag la ter in de hervormde kerk in Cad- zand (15.00 uur). Zeekoraal is opge richt in november 2007. Voor bei de concerten speelt Zeekoraal sa men met het orkest Masetto. ■■■■■;- :V;:V Vi: Tip? redactie@pzc.nl wat vaag. De twijfel sloeg toe. Met name hetfeit dat er geen foto van de bijzondere vondst viel te maken of gemaakt was, wekte argwaan. Zou het een 1 aprU-grap zijnHoe dan ook, de collega was er uren zoet mee. Uren die ook aan écht nieuws besteed hadden kunnen worden. Tja, parels voor de zwij nen... door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis hoeft de overeenkomst met voetbalclub AVC in Aardenburg over de over dracht van het sportpaviljoen niet open te breken. De onafhankelijke bezwaarschrif tencommissie adviseert de ge meente het bezwaarschrift van Aardenburgers Jan de Ridder en Jan Eefting namens het Burgerini tiatief Gemeentelijk Zwembad Aar denburg (BiZA) ongegrond te ver klaren. Als het BiZA de overeenkomst wil aanvechten, kan dat alleen via de rechtbank, luidt het oordeel van de commissie. De Ridder en Eefting willen een clausule in de overeenkomst waar in de openstelling van het pavil joen in de zomermaanden voor de bezoekers van het zwembad duur zaam is geregeld. AVC en de ge meente weigeren dat. Het BiZA en de voetbalclub kunnen dat best on derling regelen, vindt de gemeen te. Het bestuur van de voetbalclub stelt voor dat het BiZA het pavil joen in de zomer zelf gaat runnen, maar De Ridder en Eefting willen niet voor horeca-ondernemer spe len. Volgens beide Aardenburgers speelt wethouder Maria le Roy een kwalijke rol in deze affaire, maar de commissie stelt dat er geen spra ke is van onbehoorlijk handelen. De wethouder kwam immers met een alternatief dat door de ge meenteraad is gesteund. Wel had de gemeente zorgvuldi ger moeten communiceren met het BiZa. ANTWERPEN - De legendarische rockbands Status Quo en Deep Purple komen dit najaar voor een concert naar de Lotto Arena in Antwerpen. Status Quo staat op zondag 18 oktober om 20.00 uur op het podium met zijn rechttoe rechtaan rock. Deep Purple speelt woensdag 18 november om 20.00 uur in de Lotto Arena. Hits als Smoke on the water en Child in ti me prijken jaar na jaar op de tijdlo ze hitlijsten. Kaarten voor de concerten van de twee groepen kosten 46 euro inclu sief servicekosten en kunnen van af nu besteld worden. www.sportpaleis.be. Remco Bruijns en Nel de Best geven de watertoren van Oostburg een nieuwe toekomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88