Zeeland PZC Ruimte voor maar één nieuw hotel .IJS.'** y Y Te veel CO2 en dioxine ZEEUWS-VLAANDEREN 18 17 23 Huidige plannen leiden tot verdubbeling aantal kamers. Ludiek protest van Dorpsraad Biervliet Politie onderzoekt Kanaalbrug Zelzate Data Zeeuws-Vlaams vechtpartij Terneuzen dicht voor onderhoud Kustvissen bekend Slapende watertoren in Oostburg moet weer gaan bruisen Plan om verstandelijk gehandicapten bij de kerk te betrekken Woensdag 1 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen is plaats voor één nieuw hotel met een kleine negentig ka mers of uitbreiding van het huidi ge hotelbestand met een vergelijk baar aantal. Dat blijkt uit een marktanalyse van het gespeciali seerde adviesbureau Van Spronsen Partners Horeca-advies in Lei derdorp. Het bureau stelde, na nieuw onder zoek, de eerdere gemeentelijke Ho telvisie van 1998 bij en komt tot de conclusie dat de afgelopen tien jaar het aantal hotelkamers door al lerlei omstandigheden met negen tien procent is gedaald. Het aanbod bestaat voornamelijk uit kleine hotels 'met beperkte faci liteiten', maar telt ook drie grotere hotels die zijn aangesloten bij een keten (Golden Tulip, Hampshire Groep). Sinds enige tijd kan daar Hotel Royal in Sas van Gent, on derdeel van de Hoogstadhoreca groep bij worden opgeteld. Vooral het aantal hotelkamers in het éénsterren-segment is dras tisch teruggelopen. Driekwart van het aanbod bestaat nu uit kamers in driesterrenhotels, het aantal viersterrenkamers is iets gestegen, van zeventig naar 82. De onderzoekers verwachten een lichte stijging van de vraag naar ho telkamers, vooral uit de zakelijke In opdracht van de gemeente Ter- neuzen heeft het adviesbureau Van Spronsen de markt doorge licht. Conclusie: er is ruimte voor zo'n negentig extra hotelkamers. markt. Toeristen kiezen, vooral 's zomers, al jaren voor Terneuzen vanwege de goedkopere kamers, zeker vergeleken met het duurdere Belgische aanbod. In 2007 telden de hotels samen 93.000 overnachtingen. Het aantal 'slapers' steeg de afgelopen vijfjaar met liefst 75 procent. Het leeuwen deel kwam uit de zakelijke sfeer. De onderzoekers hebben bere kend dat er ruimte is voor in totaal 81 tot 86 extra kamers. Het ge meentebestuur staat wat dat be treft voor een moeilijke keuze met plannen voor een hotel bij het brandweeroefencentrum (Ricas) in de Koegorspolder, een Theater hotel op de Kop van de Nieuw- straat, een hotel aan de Veei naven, bij een nieuw te bouwen bunga lowpark op het Braakmanterrein, een lowbudget-hotel van Artland' Onroerendgoed bv aan de mr. Haarmanweg en de bescheiden ho telplannen van het ROC Wester- schelde (twaalf viersterrenkamers voor schoolgerelateerde gasten). Worden al die plannen verwezen lijkt dan wordt het aantal hotelka mers verdubbeld van 315 naar zo'n zeshonderd. ;--v ys£S£t=a«ij jsaawec I .S&rifc 'W «jw®»» ,'w'ïV ;-/• '/ja, ff: i-.,> BIERVLIET - De dorpsraad van Biervliet is het nieuw op zich wachten. „Met de operatie 'pi- beu. Al meer dan elf jaar wordt er gepraat ketpaaltjes' willen we ons ongenoegen ken- over de aanpassing van de N61, maar het baar maken", zegt voorzitter Ronald Lippens, voor maart beloofde ontwerp-tracé laat op- De dorpsraad ziet met lede ogen toe hoe er wel snel convenanten kunnen worden gete- om is nu langs de N61 alvast op ware grootte kend voor een tunnel bij Sluiskil, terwijl een de rotonde uitgezet die er volgens de dorps oplossing voor de nijpende situatie op de ver- raad moet komen. „We vinden dat er nu snel keersonveilige N61 steeds maar uitblijft. Daar- iets moet gebeuren." foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Bij een vechtpartij tussen jongeren bij buurthuis 't Schelpenhoekje in Terneuzen is maandag mogelijk een 'op een vuurwapen gelijkend voorwerp' gezien. Toen de politie arriveerde, verspreidde de groep zich door de wijk waarop de politie de achter volging inzette. Uiteindelijk kon niemand worden aangehouden. De politie heeft de zaak in onder zoek en hoort getuigen. ZELZATE - De brug over het Kanaal Gent-Terneuzen bij Zelzate gaat ko mende zomer opnieuw dicht voor het wegverkeer. In juli en augustus worden verschillende mechani sche onderdelen van de klapbrug vervangen en wordt ook de bedie ningstoren gemoderniseerd. Tij dens de sluiting wordt het verkeer omgeleid via de tunnel bij Zelzate en de brug van Sas van Gent. Voor fietsers vaart een pontje. TERNEUZEN - De data voor de wed strijden van het Zeeuws-Vlaams Kampioenschap Kustvissen 2009 zijn bekend. De reeks, waarvan de eerste zaterdag is gevist, wordt ge houden op diverse locaties in Zeeuws-Vlaanderen. De data zijn 25 april, 6 juni, 22 augustus, 6 sep tember en 1 november. Van de zes wedstrijden die gevist worden, tel len er vijf mee voor het eindklasse ment. SINT ANNA TER MUIDEN - De huis- vuilverbrandingsoven van grensge meente Knokke-Heist, net over de grens bij Sint Anna ter Muiden, stootte eind september vorig jaar te veel dioxine uit. In januari en fe bruari ging er bovendien te veel CO2 de lucht in. Dat blijkt uit een overzicht van da gelijkse metingen. Voor de meeste stoffen bleek de uitstoot in de pe riode september 2008 tot en met februari 2009 onder de wettelijke normen, maar eind september en begin dit jaar ging het dus mis. In februari werd met 21 keer een te hoge uitstoot de maandnorm ver overschreden. Volgens een woordvoerder van Knokke-Heist werd die voorname lijk veroorzaakt door verbranding van hoogcalorisch bedrijfsafval. Gevaar voor de volksgezondheid was er niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87