doldwaze dinsdagavond Dikke zege voor Zierikzee 1 iets voor senioren' Thomas Groeneveld verlaat Bruse Boys 'Triatlon is écht Games 2009 «mhhmhhhhkhHBHHR 'Stapelen' ter voorbereiding op marathon Senior Games moeten impuls geven aan de duursport in Zeeland. Redacteuren bereiden zich voor op kustloop: www.pzc.nl/blog PZC Woensdag! april 2009 I 3: door Klaas Verspoor BRUINISSE - Thomas Groeneveld is bezig aan zijn laatste seizoen als speler van Bruse Boys. De midden velder komt met ingang van het seizoen 2009-2010 uit voor zater dag-eersteklasser XerxesDZB uit Rotterdam. Groeneveld, die fiscaal recht stu deert aan de Erasmus Universiteit, heeft twee redenen voor zijn over stap. „Ten eerste ga ik, vanwege studie en werk, vanaf komende zo mer in Rotterdam wonen. En ten tweede heb ik toch ook wel de am bitie om hogerop te komen. Xer xes speelt eerste klasse." In eerste instantie voerde Groeneveld tij dens de winterstop een gesprek over de mogelijkheid om doorde weeks bij XerxesDZB te trainen en gewoon bij Bruse Boys te blijven spelen. „Maar toen werd bespreek baar gemaakt dat ik er ook compe titie kon gaan spelen. Ik heb er lang over nagedacht." Hij verlaat Bruse Boys met pijn in het hart. „Zeker. Absoluut. Het zit vrij diep. Maar door het gegeven dat ik niet meer zou kunnen meetrainen bij Bru, mis je toch de binding." Groeneveld heeft zijn nieuwe club al twee keer aan het werk gezien. „Ik heb een positieve indruk gekre gen. Er zit heel veel voetbal in het team en de onderlinge acceptatie is heel hoog. Dat viel me heel erg mee." Groeneveld (21), die bij Xer xesDZB Aad Andriessen en Hans Loovens als trainers tegen komt, lichtte Bruse Boys gisteravond in over zijn genomen besluit. liep het laatste wedstrijddeel? Schoute: „Dat is ook het leuke van voetbal. Wolfaartsdijk was op en wij gingen steeds beter spelen." DFS kijkt op bezoek bij Wolf- aartsdijk na een klein uur spelen tegen een 4-1-achterstand aan. De ploeg van trainer Nico Schou te wint uiteindelijk nog met 6-4 Via Kevin Veerhoek, die een penal ty in twee instanties benutte, Van der Linde en opnieuw Veerhoek kwam DFS langszij. Lennart Pad mos en Leonard van Floresteijn loodsten DFS daarna naar de 6-4-zege. Wolfaartsdijk-DFS 4-6 (3-0). 7. Ar nold van Gemerden 1-0, 21. Harm Fluijt 2-0, 45. Wilfred van den Dries 3-0,49. Anco van der Linde 3-1, 57. Wilfred van den Dries 4-1, 61. Kevin Veerhoek 4-2, 67. Anco van der Linde 4-3, 84. Kevin Veerhoek 4-4, 88. Lenn art Padmos 4-5, 90+2. Leonard van Flo resteijn 4-6. Scheidsrechter: A.J. Boke- laar (Arnemuiden). Gele kaart: Stefan Westerweel, Harm Fluijt, Mark Kloet (allen Wolfaartsdijk) en Anco van der Linde (DFS). Aantal toeschouwers: 85. ZIERIKZEE - In de achtste ronde van de Zeeuwse schaakcompetitie scoorde het thuisspelende Zierik zee 1 een dikverdiende 5,5-0,5- overwinning op Souburg 4. Zierik zee 2, al kampioen, behaalde een gelukkig gelijkspel tegen het vijfde team van Souburg. De toon werd bij het eerste team al snel gezet. André Tillema zette de stelling snel op scherp en won overtuigend. Tillema is met een score van vier uit vier de betrouw baarste speler van het eerste team. Cees Bimmel volgde even later, door een in het middenspel be haald voordeel tot winst om te bouwen. Kopman Bas van de Graaf werkte zich los uit een om klemming en behaalde een klein voordeel. Het eindspel was helaas niet te winnen, omdat zijn tegen stander de stelling helemaal had dichtgeschoven. Martin Krijger had na twaalf zetten nog steeds een volledig symmetrische stel ling. Toen verbrak zijn tegenstan der het spiegelbeeld en kon Krijger een winnende aanval opzetten. In valler Peter de Vrieze liep grote risi co's in een open stelling. Toen zijn tegenstander riep dat het mat was, werd De Vrieze troostend op de schouder geslagen. Toen bleek - ook tot verrassing van De Vrieze zelf - dat de Souburger onver wachts zelf mat stond. Sjaak Spie gels zorgde voor een mooi slotak- door Marco Puik NIEUWEGEIN - Het aantal triatlon wedstrijden in Zeeland loopt zorg wekkend terug. Dat concludeert Christie Brouwer, die als beleids medewerker werkzaam is voor de Nederlandse Triathlonbond (NTB). Zaterdag 12 september moet daarom een belangrijke dag worden voor de toekomst van de triatlonsport in Zeeland. Voor die datum staat de duursport op het programma tijdens de Senior Ga mes. „Het blijkt dat er nog steeds veel mensen zijn die niet weten wat de triatlonsport inhoudt", vertelt Brouwer. „Iets met lopen en schie ten, hoor je wel eens." Met schie ten heeft triatlon echter niets te maken. De sport is opgebouwd uit een drietal onderdelen: zwem men, fietsen en lopen. „Het uitgangspunt van onze bond is dat bijna iedereen deze sporten kan beoefenen", stelt Brouwer. Vol gens haar heeft triatlon een beetje het imago dat het lang, zwaar en DFS-speler Leonard van Floresteijn (rechts) troeft tegenstander Arnold van Gemerden met een technisch hoog standje af. foto Ronald den Dekker Zeeland The Netherlands duur is. Met dat laatste vooroor deel rekent ze af door te stellen dat het fietsonderdeel gewoon op een mountainbike of stadsfiets afge legd mag worden. „De triatlon kent daarnaast ver schillende afstanden en wat be treft de zwaarte: je kunt de sport net zo zwaar maken als je wilt. Triatlon is zeker niet ongezond, maar je moet jezelf wel goed ver zorgen. Dat geldt echter voor iede re sport." De NTB is één van de sportbon den die gevestigd is in het 'Huis van de Sport' te Nieuwegein. De bond telt momenteel ruim 5400 li centiehouders, waarvan 1200 spor ters de leeftijd van 50 jaar of ouder hebben. „Duursport is écht iets voor senioren", verklaart Brouwer het grote aantal vijftigplussers in het ledenbestand. „Als één van de weinige bonden in Nederland heb ben we een aparte leeftijdscatego rie voor veertigplussers, de 'mas ters'. Het komt bij ons zeer regel matig voor dat een 'master' een na tionale titel pakt. Vorig jaar is vijfti ger Rob Barel in Ameland nog Eu ropees kampioen off-road triatlon geworden. Toen hij de veertig al was gepasseerd heeft hij nog deel genomen aan de Olympische Spe len. We hopen dat hij ook mee doet aan de Senior Games." Een belangrijk speerpunt waar de 'Het komt bij ons regelmatig voor dat een 'master' een nationale titel pakt' triatlonbond zich momenteel op richt is het onderdeel 'trio', waar bij één zwemmer, één fietser en één loper de afstand gezamenlijk in estafetteverband afleggen. Brou wer: „Bijna elk triatlonevenement biedt tegenwoordig de mogelijk heid om in trio-vorm mee te doen aan de wedstrijd. Je ziet dat organi saties daardoor opleven. Uiteinde lijk is het onze bedoeling dat de deelnemers later ook individueel" mee gaan doen." Voor de Senior Games is het niet mogelijk om op het estafetteonder deel in te schrijven. „De wedstrijd in september kun je het best verge lijken met het EK. Het is een inter nationaal kampioenschap en daar bij ga je niet met trio's aan de slag." Brouwer hoopt dat de Senior Ga mes een positieve bijdrage leveren aan de triatlonsport in Zeeland. „In de loop der jaren is een aantal wedstrijden in Zeeland opgehou den te bestaan. Hopelijk worden de mensen tijdens de Senior Ga mes enthousiast over de sport en staan er nieuwe organisatoren op." video op www.pzc.nl/seniorgames koord. Met nog slechts twee minu ten bedenktijd over, moest hij pro beren een betere stelling te win nen. In hoog tempo vlogen de zet ten over het bord. Met nog slechts vijftig seconden over, besliste Spie gels de partij met torenwinst. De kersverse kampioen Zierikzee 2 had het moeilijk tegen het op de tweede plaats staande Souburg 5. Even leek het erop dat de eerste ne derlaag zou worden geleden, maar het duel eindigde in 2-2. In de huishoudelijke competitie werden ook nog acht partijen ge speeld. De partij tussen Pang Yuen en Kedem Gutkind - die vorige week nog van André Tillema won - eindigde in een remise. Christie Brouwer hoopt dat de Senior Games een positieve bijdrage leveren aan de triatlonsport in Zeeland. foto Hans Puil:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85