Zeeland Nieuwbouw Den Berg bij rechter Truckers scheuren naar kust Treinen tussen Vlissingen en Goes gestremd Informatieavond fietspad Noordgouwe-Zonnemaire (N654) en rotonde Zuidweg-Stapelsweg te Zonnemaire Gemeente wijzigt plan van Zuidwester voor bouw Goes-West niet. Een schoolplein voor iedereen Actie tegen onveilig rijgedrag bij vervoer materiaal kustproject. PZC MM.bezorgers.nl S PZC Woensdag 1 april 2009 23 door Raymond de Frel GOES - De li bezwaarmakers tegen een nieuwbouwplan van Stichting Zuidwester voor Huize Den Berg in Goes-West stappen naar de be stuursrechter. In een schriftelijke uiteenzetting liet de gemeente hen deze week weten dat hun bezwa ren tegen de bouw van een op vang voor verstandelijk gehandi capten in de Schenge- en Schelde- straat gegrond zijn. Maar dat bete kent niet dat het bouwplan wordt aangepast. Een onafhankelijke be zwaarschriftencommissie oordeel de dat het plan ruimtelijk niet goed was onderbouwd. „Dat heeft de gemeente daarom nu in een brief aan ons gedaan. Ze geven ons dus gelijk, maar tegelijkertijd schie ten we er niets mee op. Wij zijn hiér allesbehalve blij mee en stap pen daarom naar de bestuursrech ter", zegt bezwaarmaakster Helena Deurloo. Ze benadrukt dat geen enkele bezwaarmaker iets tegen de komst van de opvang heeft, maar met name de bouwmassa (het hoogste van de vier gebouwen is u,5 meter) zou voor minder zon en daglicht kunnen zorgen. Boven dien vreest een aantal bewoners voor aantasting van privacy. Het aantal verkeersbewegingen zou ook flink toenemen. De commis sie constateert dat de gemeente on voldoende heeft toegelicht waar- Wl De bezwaarmakers tegen een nieuwbouwplan voor Huize den Berg in Goes stappen naar de rechter. Zij zijn niet tegen de op vang maar tegen het bouwplan. om zij afwijkt van regels over de bebouwingsgrens en bouwhoog tes. Zo weet zij bijvoorbeeld niet waarom Goes niet heeft gekozen voor een meer compacte bouw van het complex. De gemeente stelt in haar toelichting dat straten met op relatief korte afstand tegen over elkaar gelegen voorgevels van woningen kenmerkend zijn voor Goes-West. Door de vormgeving van het complex zou de derde eta ge van het hoogste gebouw vanaf de straat niet direct zichtbaar zijn. De gemeente denkt ook dat het bouwplan voor Huize Den Berg niet tot een situatie leidt die meer belastend is dan een complex dat helemaal volgens de regels van het bestemmingsplan wordt gebouwd. „Wij hebben onze beweegredenen nu beter onderbouwd en zijn van mening dat de afwijking van het bestemmingsplan niet erg groot is. Daarom handhaven wij de bouw vergunning aan de Stichting Zuid wester. We leven gelukkig in een vrij land, dus is het een goed recht van de bewoners om naar de rech ter te stappen", zegt wethouder Ri- nus Dieleman van de gemeente Goes. KRUININGEN - Leerlingen van de Dr. A. Comrie- school in Kruiningen testen één van de nieuwe speeltoestellen op het schoolplein. Het compleet vernieuwde plein is gisteren met het oplaten van ballonnen en onder grote belangstelling officieel in gebruik genomen. Het is dan ook niet zomaar een schoolplein, maar het eerste in Reimerswaal waarvan een deel van de speeltoestellen ook voor kinderen met een beperking geschikt is. Daarnaast is het schoolplein aan de Marconist raat voor iedereen toegankelijk, ook buiten schooltijd. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De treinen tussen Vlissingen en Goes kunnen ko mend weekeinde niet rijden van wege werk voor de N57 in Middel burg. Ook autoverkeer zal last heb ben van de plaatsing van een nieuw spoorviaduct in Middel burg. Rijkswaterstaat plaatst het nieuwe viaduct iets ten oosten van de huidige spoorwegovergang van de Kanaalweg naar de Nieuwland- seweg. Daar duikt de N57 onder het spoor door en vervolgens het aquaduct in dat onder het Kanaal door Walcheren gaat en uitkomt bij Ramsburg. Het werk duurt van vrijdag 3 april 21.00 uur tot maan dag 6 april 07.00 uur. De omlei dingsroute wordt aangegeven met gele borden. Van zaterdag 4 april 01.00 uur tot maandag 5 april 05.00 uur rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes. De NS zet bussen in om de reizigers op dat traject te vervoeren. Op maandag 6 april geeft de Provincie Zeeland nadere informatie over de aan leg van het fietspad langs de Zuidweg IN654] tussen Noordgouwe en Zonnemaire. Tevens wordt de aanleg van de rotonde op het kruispunt van de Zuidweg met de Kruisweg en de Stapelsweg toegelicht. De informatie-avond vindt plaats in dorpshuis Zonnemaire, I.M. van de Bijlstraat 10 te Zonnemaire. Vanaf 19.00 uur bent u welkom om de,plannen te bekijken. Gedeputeerde de heer mr. drs. A.J.G. Poppelaars geeft om 20.00 uur een toelichting op de plannen. Uiteraard is er ook gelegenheid om vragen te stellen. U kunt de plannen na 6 april ook raadplegen op onze internet site http://wwwzeeland. nl/verkeer_vervoer/werkzaamhedèn/n654_fietspad Provincie Zeeland VLISSINGEN - Vrachtwagenchauf feurs die materialen moeten afleve ren voor de kustversterking van Vlissingen, moeten beter op ande re weggebruikers letten. Omwo nenden maken zich zorgen over de veiligheid van wandelaars, fiet sers, skeeleraars en ruiters. De organisaties die verantwoorde lijk zijn voor de kustversterking zijn daarom gisteren een campag- K ne begonnen om de chauffeurs op j§: hun rijgedrag aan te spreken. Wa- r terschap Zeeuwse Eilanden, pro jectbureau Zeeweringen en aanne mer Zeeuwse Stromen BV deel den folders uit. Het motto van de campagne is: Bij dit karwei, een veilige weg voor ons allebei. Dat allebei slaat op de men sen die in de buurt van het kust- werk wonen of er langs komen, zo als wandelaars en fietsers. In de fol der komen die omwonenden aan het woord. Zij roepen de chauf feurs op goed te letten op hun ei gen snelheid en op de veiligheid van de anderen. Er rijden nu al behoorlijk wat vrachtwagens naar en van de kust- i werken bij de boulevard van Vlis- I singen en bij Nolle/Westduin, maar dat worden er nog meer. De grote drukte wordt volgens Sturm vanaf volgende week verwacht. Die duurt ongeveer twee maan den, tot de zomervakantie. „De vrachtwagens zullen vooral asfalt en breuksteen aanvoeren." Of bel 0800 - 022 27 10 WGGeNeR NieuwsMedia Dipectie Infrastructuur Vervoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81