Zeeland 'Fusie gemeenten beste oplossing' 'Ik kan beter scoren dan 87 procent' Drie locaties voor een coffeeshop Middelburg Wij letten op prijs én kwaliteit Status Quo en Deep Purple in Antwerpen KNRM pikt vissers met motorpech op Provincie saneert bodem in Rilland Nieuw onderkomen brandweer Nieuwdorp Leerlingen basisschool leren accordeon spelen Commissie Schutte kiest voor herindeling Goeree-Overflakkee. Bob Kramer (21) gaat in september naar Canada voor de World Skills. J>1ijn4 utoBedrijf. ril SPZC Woensdag 1 april 2009 21 NEELTJE JANS - De KNRM heeft gis terochtend in alle vroegte een sportvisboot met motorpech op de Noordzee geholpen. De reddingsboot Koopmansdank werd om half zes opgeroepen. De acht meter lange vissersboot Bru ce, met 2 mensen aan boord, had een netwerk in zijn schroef gekre gen en kon niet meer verder va ren. De KNRM heeft de sportvis ser uit het Brabantse De Heen te ruggebracht naar de trailerhelling bij de Roompotsluis. RILLAND - De provincie laat een bo demsanering uitvoeren op het voormalige terrein van een chemi sche wasserij en een brandstofver kooppunt aan de Bathseweg 17-21 in Rilland. De Bathseweg is afge zet tussen de lobselaan en de Spiervlietstraat, er is een omlei ding ingesteld. Ook een deel van de parkeerplaatsen is tijdelijk niet bereikbaar. Omwonenden zijn blij met de sanering, blijkt uit teksten die op de wasserij zijn geschreven. Het gebouw wordt gesloopt. NIEUWDORP - In mei begint de bouw van de nieuwe kazerne voor de brandweer Nieuwdorp aan de Hertenweg. Het werk moet eind dit jaar, begin 2010 af zijn. De toekomst van de oude kazerne aan de Havenweg is ongewis. Uit breiding van het dorpshuis heeft, stelt wethouder Marga Vermue, fi nanciële gevolgen. Zij sluit een sa mengaan van de Nieuwdorpse ba sisscholen op de plek van de kazer ne niet uit. GOES - In het kader van het pro ject 'Promotie Accordeon' bezoekt dirigent en muziekdocent Harry Schroeversenkele basisscholen, waaronder Bisschop Ernst uit Goes. De kinderen leren over het ontstaan, de speelmogelijkheden en de veelzijdigheid van het instru ment en mogen het zelf bespelen. Scholen die interesse hebben in de lessen kunnen mailen naar concertina@zeelandnet.nl. door Melita Lanting MIDDELHARNIS - Een fusie tussen de gemeenten op Goeree-Overflak kee is toch de beste oplossing. Tot die conclusie komt de commissie Schutte. Deze commissie onder lei ding van G.]. Schutte heeft op ver zoek van de provincie Zuid-Hol land onderzocht of er nog alterna tieven zijn voor een gemeentelijke herindeling. Zuid-Holland opteert voor een herindeling in 2012. Die beslissing wordt echter niet breed gedragen. Middelharnis en Dirksland zijn voorstander van één gemeente op Goeree-Overflakkee. Goedereede wil zelfstandig blijven en samen werken met de andere gemeenten. Oostflakkee wil graag zelfstandig blijven maar zal zich niet verzet ten tegen een fusie als blijkt dat dit de beste oplossing is. Daarop is besloten dat een com missie onder leiding van Schutte de alternatieven nog eens zou on derzoeken. Volgens de commissie Schutte is er wel een alternatief: een verbeter de en zeer intensieve samenwer king. Alleen kiest de commissie hier niet voor omdat deze oplos sing minder duurzaam en toe- komstbestendig is. Heel opmerkelijk is dat de commis sie deze optie verwerpt maar ver volgens wel aan de provincie Zuid-Holland adviseert om de ge meenten nog één kans te geven om tot een dergelijke samenwer king te komen. Volgens de commissie moeten de gemeenten tot 15 juni de tijd krij gen om samen tot een besluit te komen: intensief samenwerken op voorwaarden die de commissie heeft opgesteld of toch een fusie. Zuid-Holland heeft inmiddels aan gegeven hiermee in te stemmen. De discussie over meer bestuurlij ke samenwerking dan wel een fu sie op Goeree-Overflakkee wordt De commissie Schutte kiest voor een fusie op Goeree-Overflak kee. Desondanks krijgen de ge meenten nog één kans om tot sa menwerking te komen. al een hele tijd gevoerd. De ge meenten slagen er echter niet in om tot concrete afspraken over een verregaande vorm van samen werking te komen. Over één ding zijn de gemeenten het wel eens: de huidige manier van samenwerken voldoet niet meer. De provincie Zuid-Holland heeft deze besluiteloosheid aangegrepen om zelf met een fusieplan te ko men. Volgens de provincie zijn de problemen op Goeree-Overflak kee met een stagnerende econo mie, een eenzijdige en achterblij vende toeristische sector, verzil- ting en een krimpende bevolking in de kernen te complex om met het huidige bestuurlijke landschap aan te pakken. door Thijs Imandt colijnsplaat - Technisch tekenaar Bob Kramer (21) uit Heinkenszand plaatste zich vorige week voor de wereldkampioenschappen voor jonge vakmensen die in septem ber worden gehouden in het Cana dese Calgary. Samen met negen andere vakken ners uit de metaal en elektra verde digt hij straks de Nederlandse eer bij de World Skills 2009. Eerder werd Bob al Nederlands en Euro- 'lk ga in training om me helemaal te focussen op de Worldskills in september' pees kampioen in zijn vakgebied; 2D en 3D tekeningen maken met het computersysteem CADD. Met deze software kunnen plattegron den, werktekeningen en over zichtskaarten worden gemaakt. Het laat in twee of drie dimensies zien hoe een apparaat of machine in elkaar zit. Het begon voor Bob allemaal toen hij nog op school zat bij het ROC-Zeeland. „Ik deed de MBO-opleiding Werktuigbouw kunde in Vlissingen. Daar heb ik de basis gelegd voor wat ik nu alle- Bob Kramer aan het werk met het CADD-programma bij Kramer Machines in Colijnsplaat. foto Ronald den Dekker maal kan. Zo'n twee jaar geleden zijn we daar al begonnen met de voorrondes voor de Vakkanjerwed- strijd, het Nederlands kampioen schap voor vakmensen." Inmid dels heeft Bob de opleiding succes vol afgerond. In 2008 pakte hij ook goud bij de Euroskills, de Europe se variant van de World Skills. Vanaf dit moment legt hij zich ge heel toe op de wereldkampioen schappen. „Volgende week ga ik in training bij Bureau TOP, de organi sator van de Vakkanjerwedstrijd. Ik ga me helemaal focussen op de Worldskills. Ik ben ontzettend blij dat ik me geplaatst heb met een score van 87 procent maar dat moet hoger kunnen", zegt Bob met een vastberaden uitdrukking op zijn gezicht. antwerpen - De legendarische rockbands Status Quo en Deep Purple komen dit najaar voor een concert naar de Lotto Arena in Antwerpen. Status Quo staat op zondag 18 oktober om 20.00 uur op het podium met hun rechttoe rechtaan rock. Deep Purple speelt woensdag 18 november om 20.00 uur in de Lotto Arena. Hits als Smoke on the water en Child in ti me prijken jaar na jaar op de tijdlo ze hitlijsten. Kaarten voor de concerten van de twee groepen kosten 46 euro inclu sief servicekosten en kunnen van af nu besteld worden. Meer infor matie is te vinden op www.sport- paleis.be. MIDDELBURG - Reigerstraat 9, Sta tionsstraat 24 en Varkensmarkt 4. ^at zijn de locaties in Middelburg 'die in aanmerking kunnen komen om omgebouwd te worden tot een coffeeshop. De lijst is nog niet definitief Ondernemers kunnen nog steeds in aanmerking komen voor een gedoogvergunning. Maar dan moeten ze wel voldoen aan een aantal criteria. Zo moet 'hun' pand in de binnenstad liggen, op een afstand van minimaal 250 me ter van een school of jeugdhonk. Ook moet op dat bewuste pand een horecabestemming rusten. Burgemeester Koos Schouwenaar meldt ook dat de gemeenteraad uiteindelijk zelf mag bepalen in welke panden een coffeeshop komt. Volgens de regels van de raad mogen er in Middelburg twee coffeeshops zijn. Roxy en Sixty Two zijn echter gesloten hoewel de eigenaren die sluiting nog aan vechten. Gezien de uitspraken van rechtbanken in soortgelijke geval len mag aangenomen worden dat die sluiting definitief is zodat er ruimte ontstaat voor nieuwe shops. Schouwenaar benadrukt ook dat de raad de vestigingsvoor waarden voor coffeeshops op nieuw mag vaststellen. „Als de raad beslist dat er maar één mag komen en dat die ene zich alleen op een industrieterrein mag vesti gen is dat prima." Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. BOVAÊ Je bent beter af bij bet onafhankelijke autobedrijf Garage Kerkwerve Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111 - 415 210 www.garage-kerkwerve.nl Bijzet Fioole Auto's Julianastraat 44 4301 NC Zierikzee Tel. 0111 - 414 194 www.bijzetfioole.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79