in elkaar steekt hoe wereld T li Amersfoorter zoekt k intormatie over schip Après-skifeest in Big-S in Burgh-Haamstede Verkoping in Bruse Pieter van Dijkeschool Kunstwandeling in Zierikzee Pasen centraal op hobbymarkt dorpshuis S PZC Woensdag 1 april 2009 1 9 KUNST ANTIEK VEILING 7-8 APRIL KIJKDAGEN: vrijdag 3 april 13.00 - 21.00 uur zaterdag 4 april 10.00 - 16.00 uur maandag 6 april 10.00 - 17.00 uur dinsdag 7 april 10.00 - 12.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 -650 680 SCHARENDIJKE - In dorpshuis De Putmeet in Scharendijke wordt aanstaande zaterdag voor de vier de maal een hobbymarkt gehou den. De markt staat geheel in het teken van het naderende paasfeest. In het dorpshuis zijn verschillende kamen ingericht met info over bloemschikken, mozaïek, kaarten maken, quilten, sieraden en babbe laars. Ook zijn spullen te koop en worden technieken gedemon streerd. Voor de kinderen is er iets te knutselen. De hobbymarkt is van ïo.oo tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Jongerencen trum Big-S in Burgh-Haamstede sluit op zaterdag het 'sneeuwsei- zoen' af met een après-skiparty. Het jongerencentrum aan het Sluispad wordt voor de gelegen heid omgetoverd in een skihut. D] Lennart (bekend in vele ski-oor- den) zal de meest populaire ski hits draaien van artiesten als lawi neboys, Starkoo en anderen. De zaal is open om 20.00 uur. Entree 3 euro en tussen 23.00 en 24.00 uur is het snackfeest met verschil lende happen voor een euro. ZEEUWS VEILINGHUIS ZIERIKZEE - Kunstenaars in Zierik zee zetten aanstaande zondag de deuren van hun ateliers en galeries weer open. Tussen 12.00 uur en 17.00 uur is er een kunstwande ling. Aan de route doen 13 kunste naars mee. Onder hen zijn schilders en kera misten. Er is aandacht voor foto grafie, stofversieren, beeldhouw werk en grafisch werk. Bij de diver se ateliers en galeries en de plaatse lijke VW zijn routes van de wan deling verkrijgbaar. De open kunst ruimten zijn te herkennen aan een blauwe vlag. Marianne, Giel, Bart, Yvana en Martha de Waal (van links naar rechts) bekijken het uit afval gemaakte speelgoed foto's Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting ZIERIKZEE - Wie weet nog iets van het binnenvaartschip Cornelia en schipper Van Beveren? Die vraag komt van Maarten van Beveren uit Amersfoort. Hij is op zoek naar meer informatie over zijn familie. „Op dat schip ben ik geboren. Ik heb mijn opa nooit gekend en mijn vader en moeder leven niet meer. De verhalen zijn weg." De zoektocht start in Brouwersha ven. Daar hebben tot ongeveer 1929 Boelhouwer van Beveren en Cornelia van Wouwe gewoond in "de Nieuwstraat. Van Beveren was destijds visser. Daarna is het echt paar overgestapt op een motor schip. Dat hebben ze volgehouden tot 1940. „Toen werd het te gevaar lijk. De Duitsers vorderden de schepen om mee naar Engeland te kunnen varen." Opa en oma komen terecht in Bruinisse. Daar hebben ze tot 1944 gewoond tot de inundatie. De zoons (waar onder de vader van Maarten van Beveren) hebben nog jaren met het schip gevaren. Eerst in de oorlog voor de voedselvoor ziening en later vanuit Alblasser- dam. Maarten van Beveren zou graag in contact komen met men sen die het schip kennen of nog iets weten vanuit de periode in Brouwershaven en Bruinisse. Hij is bereikbaar per email: mvanbeveren@hetnet.nl. door Maurits Sep MIDDELBURG - De besluitvorming van Provinciale Staten over de fu sie van de Zeeuwse waterschap pen wordt niet gefrustreerd door voorbereidende acties van die wa terschappen. Dat vindt het dage lijks provinciebestuur. Het kiezen van een nieuwe naam - Scheldestromen - en het ontwer pen van een nieuwe huisstijl voor het toekomstige Zeeuwse water schap horen nu eenmaal bij die voorbereidingen, menen Gedepu teerde Staten. GS schrijven dat in antwoord op vragen van de Partij voor Zeeland. Fractievoorzitter Johan Robesin had begin maart bij GS geklaagd over het 'frustreren en manipule ren' van de besluitvorming door de waterschappen. Als zij al een nieuwe naam en huisstijl hebben, welke betekenis heeft het Stateride- bat dan nog dat vlak voor de zo mer over de fusie moet plaatsvin den en waarin het formele besluit over de fusie genomen moet wor den, vroeg de PvZ zich af GS zien daar echter geen pro bleem in. Immers, niet alleen de waterschappen werken aan de fu sie, ook het college van GS is daar voor. De naam Scheldestromen is al door .GS overgenomen in het voor stel over de fusie aan Provinciale Staten dat onlangs is vastgesteld. Het doel is de waterschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen per 1 januari 2011 te laten samengaan. BRUINISSE - In de Pieter van Dijke school in Bruinisse wordt zaterdag 4 april een verkoping gehouden door de afdeling Schouwen-Duive- land van de stichting voor gehandi captenzorg De Schutse. Ter ver koop worden aangeboden boeken, groenten en fruit, koekjes, hob by-artikelen, sieraden, speelgoed, vis, kaas en zuivelproducten. Ook in de aanbieding: kinder- en da meskleding. De honger kan gestild worden met frites of gerookte pa ling. Van 9.30 tot 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77