Meer parkeerplaatsen ziekenhuis PZCI,7 Zeeland Extra ruimte nodig voor piekmomenten in de middaguren. 21 SCHOUWEN-DUIVELAND Muziekschool stelt instrumenten voor Badhotel Renesse krijgt erkenning Henk Top afgetreden als voorzitter NPV Yoursurprise wint thuiswinkel award 2SWSEB23HZES Parel Woensdag 1 april 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Harmen van der Werf GOES - Nog geen drie jaar geleden is het parkeerterrein bij het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes uitge breid en nu wordt alweer gewerkt aan een verdere vergroting van de parkeercapaciteit. Voor het einde van deze maand moeten er aan de achterzijde van het ziekenhuis bij na tachtig nieuwe parkeerplaatsen zijn. Volgens woordvoerder Jaap Nele mans vindt de uitbreiding niet plaats vanwege de vorige week offi cieel goedgekeurde fusie tussen de ziekenhuizen boven de Wester- schelde. Het aantal bezoekers van het Oosterscheldeziekenhuis zal door de fusie niet toenemen, ver wacht Nelemans. Planbare zorg wordt immers geconcentreerd in de vestiging op Walcheren, waar die ook mag komen. Op de huidi ge locatie in Vlissingen of elders. Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes wordt de plek voor de meer gespecialiseerde zorg. De uitbreiding van de parkeergele genheid is met name bedoeld om op enkele piekmomenten op de dag voldoende ruimte te kunnen bieden aan bezoekers en medewer kers die met de auto komen. „In de loop van de middag wisselt het personeel", meldt Nelemans. „Als de éne ploeg nog werkt, komt de andere al aan. Vooral dan is er spra- |"W Het Oosterscheldeziekenhuis schept aan de achterzijde nieuwe parkeerruimte voor personeel. Voor de bezoekers ontstaat zo extra ruimte aan de voorzijde. ke van een gebrek aan parkeer plaatsen." Het is de bedoeling dat personeel gebruik gaat maken van de parkeergelegenheid aan de ach terzijde, zodat er aan de voorzijde meer ruimte ontstaat voor bezoe kers. Het Oosterscheldeziekenhuis zou zeer gebaat zijn bij de aanleg van een nieuwe op- en afrit van de A58 bij de 's-Gravenpolderseweg, net om de hoek bij het ziekenhuis. Op een onlangs gepubliceerde lijst van verkeersprojecten waaraan het Goese college van B en W de ko mende jaren wil werken, staat de ze afslag op voor het jaartal 2015. Woordvoerder Nelemans wil geen oordeel vellen over de voorgestel de tijdsplanning. „Het zou hartstik ke mooi zijn als die afslag er in de toekomst zou komen. Onze bereik baarheid is daarbij gebaat. Maar wat betreft het jaartal 2015? Het is al prima dat die afslag op het lijstje voorkomt." Over de bereikbaarheid van het ziekenhuis met het openbaar ver voer heeft Nelemans geen klagen. „Taxi's rijden af en aan. Bij de in gang stopt een bus. Dat is redelijk goed." Commissie Schutte kiest voor herindeling Goeree-Overflakkee ZIERIKZEE - Akoestische en elektrische gitaar zijn nog steeds favoriet, maar ook het key board is nog immer populair bij de jeugd en ook voor instrumenten als orgel en blokfluit is de belangstelling goed. De Zeeuwse Muziek school, afdeling Schouwen-Duiveland, heeft volgens directeur Jan Hut geen klagen over de animo voor de muziekopleiding. De eilandelij- ke afdeling telt 450 leerlingen en dat aantal is behoorlijk constant volgens Hut. Gisteravond werden gitaar, hobo, keyboard, klarinet en viool voorgesteld. Vanavond komen onder meer accordeon, dwarsfluit, blaasinstrumen ten en orgel aan bod. Morgen is het de beurt aan onder meer piano en cello. Aanvang 19.15 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema Mondiale Milieutocht geeft inzicht in hoe wereld in elkaar steekt RENESSE - Het Badhotel in Renesse is een erkend vergadercentrum ge worden. Het bedrijf heeft de erken ning gekregen van brancheorgani- satie-CLC. Om erkend vergadercen trum te worden moet een bedrijf beschikken over voldoende techni sche faciliteiten en zaken als gast vrijheid op orde hebben. In Zee land heeft alleen hotel Westduin in Koudekerke ook deze landelijke erkenning. ZIERIKZEE - Henk Top is afgetreden als voorzitter van de NPV, afdeling Schouwen-Duiveland. Top is zes jaar voorzitter geweest van de pa tiëntenvereniging. Wie hem zal opvolgen is nog niet bekend. Bert Jongejan is voorlopig interim-voorzitter. De NPV is een algemeen christelij ke vereniging die zich vanuit het perspectief van patiënten inzet voor zorg voor het leven. ZIERIKZEE - Webwinkel Yoursurpri se uit Zierikzee heeft een pu blieksprijs gewonnen van de natio nale thuiswinkel award. De winkel werd eerste in de categorie hobby, sport, speelgoed en cadeau, kleine winkels. Drie jaar geleden werd de winkel al genomineerd voor de prijs 'beste starter'. Yoursurprise verkoopt online cadeaus met een persoonlijke tint zoals kaarten met een zelf ingesproken boodschap. Het persbericht klonk veelbelo vend: bijzondere parel gevonden op oesterperceel bij Bergsediepsluis, misschien wel de grootste ooit. Van zulke informatie gaat elk journalis- tenhart sneller kloppen. Die colle ga op het Goese kantoor liet zich dan ook niet onbetuigd en klom di rect in de telefoon. Stad en land bel de hij af maar het bleef allemaal Tip? redactie@pzc.nl wat vaag. De twijfel sloeg toe. Met name het feit dat er geen foto van de bijzondere vondst viel te maken of gemaakt was, wekte argwaan. Zou het een 1 april-grap zijn? Hoe dan ook, de collega was er uren zoet mee. Uren die ook aan écht nieuws be steed hadden kunnen worden. Tja, parels voor de zwijnen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75