Buitenland Wijziging tarieven kabeltelevisie Nederlands stel in Jemen ontvoerd Thee wordt duurder door ernstige droogte Homodiscriminatie in Europa 'alarmerend' Gemeenten boycotten verkiezingen Jarige Eiffeltoren krijgt nieuwe kleur Per 1 mei 2009 verhoogt DELTA Kabelcomfort B.V. het maandtarief voor de levering van de analoge radio- en televisiesignalen met 1,8%. De tariefswijziging komt voort uit toepassing van de inflatiecorrectie en wijzigingen op het gebied van doorgiftevergoedingen en wettelijke heffingen, maar blijft onder het inflatieniveau van 2008. Maandtarief per 1 mei 2009 Volledig pakket 16,25 (incl. BTW). Basispakket 8,85 (incl. BTW). www.DELTA.nl 6 [woensdag 1 ap'ril 2009 P2C SANAA - In de buurt van de Jeme- nitische hoofdstad Sanaa zijn giste ren twee Nederlanders ontvoerd. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft dat giste ren bevestigd. Een woordvoerder van het departement kon er om veiligheidsredenen verder niets over zeggen. Persbureau Reuter meldde op ba sis van Jemenitische veiligheids bronnen dat het gaat om een echt paar en dat in totaal vier mensen zijn ontvoerd. Het Nederlandse echtpaar woont en werkt in het Arabische land. De slachtoffers werden meegeno men door gewapende stamleden en zijn naar het stammengebied Bani Dhibyan gebracht, aldus de veiligheidsbronnen en bronnen uit het stammengebied. Dat is een moeilijk toegankelijk gebied in het Al Siraj-gebergte, zo'n 90 kilome ter ten zuidoosten van de hoofd stad. De ontvoerders eisen de vrijlating van twee gearresteerde familiele den in ruil voor de vrijlating van de gegijzelden. De afgelopen vijftien jaar werden in Jemen meer dan tweehonderd buitenlanders ontvoerd. Misnoeg de stammen zetten hen in als drukmiddel om hun wensen voor elkaar te krijgen. In januari kidnap te een stam een Duitse werkne mer. Een maand eerder hield een stam een Duitse vrouw en haar ouders vijf dagen gevangen. In de meeste gevallen kwamen de gijzelaars on geschonden vrij. Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Nederlanders die naar Jemen reizen 'extra waak zaam' te zijn. Een deel van het land is volgens het meest recente reisadvies te be reizen, maar toeristen kunnen di verse districten beter mijden van wege onrust. Ook de veiligheid in de hoofdstad Sanaa staat onder druk. PARIJS - De Eiffeltoren in Parijs, die gisteren 120 jaar geleden werd geo pend, krijgt een nieuwe kleur: eiffel- torenbruin. Vijfentwintig schilders zetten het metalen bouwwerk aan de Seine in de lak. De 250.000 vier kante meter tellende toren is nu ook bruin, maar de nieuwe tint wordt omschreven als een frisse cap- puccino-achtige kleur. Op het 300 meter hoge bouwwerk zitten al acht tien lagen verf. foto Lucas Dolega/EPA r Basispakket alleen voor huidige klanten, geen nieuwe aanvragen. BRUSSEL - Een groep van vijftien gemeenten rond Brussel weigert de verkiezingen voor het Europees Parlement te organiseren begin juni. Ze sturen hun inwoners geen kandidatenlijsten of stembiljetten. De gemeentebesturen protesteren zo tegen de uitblijvende splitsing van kiesdistrict Brussel-Halle-Vil- voorde in éen Franstalig en een Nederlandstalig deel. Dat meldde Michel Doomst (CD&V), Kamer lid en burgemeester van Gooik, gis teren. LONDEN - Thee wordt flink duur der door ernstige droogte in pro ductielanden, voorziet VN-land- bouworganisatie FAO. De grootste teruggang boekt Sri Lanka, een van de grootste exporteurs. Daar daalt de productie door droogte naar het laagste punt sinds 2002. Door de recessie gebruiken boeren goedkopere kunstmest, waardoor de theeproductie verder afneemt. In 2008 nam de productie wereld wijd met 1,2 procent af tot 3,78 mil joen ton. De afzet steeg met bijna 5 procent tot 3,85 miljoen ton. Ook in Kenia, eveneens een grote producent, kampte het afgelopen seizoen met veel droogte. De groot- handelsprijzen in Mombassa lagen in 2008 gemiddeld 11 procent ho ger dan in 2007. De stijging zette zich dit jaar verder door. BRUSSEL - Homoseksuelen, bisek- suelen en transseksuelen worden in Europa vaak gepest, bedreigd en gediscrimineerd, ook al garande ren de regels van de Europese Unie deze groepen gelijke behan deling. Dat zegt het Europese bu reau voor de grondrechten in een gisteren uitgebracht rapport. De discriminatie vindt plaats op al le terreinen van het sociale leven, zoals op het werk, op school en in medische instellingen. „Dit zijn alarmerende signalen in een EU die prat gaat op haar prin cipes van gelijke behandeling", zei directeur Morten Kjaerum. In Bulgarije, Estland, Letland, Po len en Roemenië worden pogin gen om homo-manifestaties te or ganiseren tegengewerkt, aldus het rapport. In Italië, Hongarije, Malta, Bulga rije en Tsjechië weigeren politieke en religieuze leiders in actie te ko men om de rechten van homo's beter te waarborgen. Uit het gebrek aan gegevens over discriminatie bij de overheden kan worden geconcludeerd dat er wei nig incidenten bij de politie wor den gemeld, zei Kjaerum. Fysieke aanvallen op homoseksuelen wor den meestal uitgevoerd door groe pen jonge mannen. Kjaerum riep de EU-lidstaten op de wetgeving te verbeteren, homo fobische misdaden beter te registre ren en de politie en het publiek be ter voor te lichten. Het Europees Parlement stemt morgen over een advies over invoe ring van een richtlijn die homosek suelen en gehandicapten ook bui ten de arbeidsmarkt gelijke juridi sche rechten moet opleveren. Dat advies is echter omstreden. Er zijn vierhonderd amendementen inge diend en 26 compromissen over ge sloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6