Zeeland 'Ik kan nog beter scoren dan 87%' Starterslening slaat nog niet aan 4% Nieuw seizoen SGB begint met feestje Wij letten op prijs én kwaliteit Status Quo en Deep Purple in Antwerpen Bodemsanering in Rilland Bob Kramer (21) gaat in september naar Canada voor de World Skills. SALONIKI Goes blijft achter, Reimerswaal scoort het best. /1ijn4 ufo Bed rijf. ql Startersleningen Rotary-clubs overhandigen opbrengst mosselparty. PZC Woensdag 1 april 2009 I 21 door Thijs Imandt COLIJNSPLAAT - Technisch tekenaar Bob Kramer (21) uit Heinkenszand plaatste zich vorige week voor de wereldkampioenschappen voor jonge vakmensen dat in septem ber wordt gehouden in het Cana dese Calgary. Samen met negen andere vakken ners uit de metaal en elektra verde digt hij straks de Nederlandse eer bij de World Skills 2009. Eerder werd Bob al Nederlands en Euro- 'lk ga in training om me helemaal te focussen op de Worldskills in september' pees kampioen in zijn vakgebied; 2D en 3D tekeningen maken met het computersysteem CADD. Met deze software kunnen plattegron den, werktekeningen en over zichtskaarten worden gemaakt. Het laat in twee of drie dimensies zien hoe een apparaat of machine in elkaar zit. Het begon voor Bob allemaal toen hij nog op school zat bij het ROC-Zeeland. „Ik deed de MBO-opleiding Werktuigbouw kunde in Vlissingen. Daar heb ik de basis gelegd voor wat ik nu alle maal kan. Zo'n twee jaar geleden zijn we daar al begonnen met de voorrondes voor de Vakkanjerwed- strijd, het Nederlands kampioen schap voor vakmensen." Inmid dels heeft Bob de opleiding succes vol afgerond. In 2008 pakte hij ook goud bij de Euroskills, de Europese variant van de World Skills. Vanaf dit mo ment legt hij zich geheel toe op de wereldkampioenschappen. „Vol gende week ga ik in training bij Bu reau TOP, de organisator van de Bob Kramer aan het werk met het CADD-programma bij Kramer Machines in Colijnsplaat. foto Ronald den Dekker Vakkanjerwedstrijd. Ik ga me hele maal focussen op de Worldskills. Ik ben ontzettend blij dat ik me ge plaatst heb met een score van 87 procent, maar dat moet hoger kun nen", zegt Bob met een vastbera den uitdrukking op zijn gezicht. GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM Iedere donderdag en vrijdag 20% korting op de totale rekening tot max. 8 pers. Geldig tot 30 april 2009 Beestenmarkt 10 - Goes tel. (0113)215715 www.saloniki.nl ANTWERPEN - De legendarische rockbands Status Quo en Deep Purple komen dit najaar voor een concert naar de Lotto Arena in Antwerpen. Status Quo staat op zondag 18 oktober om 20.00 uur op het podium. Deep Purple speelt woensdag 18 november om 20.00 uur in de Lotto Arena. Hits als Smoke on the water en Child in time prijken jaar na jaar op de tijd loze hitlijsten. Kaarten voor de concerten van de twee groepen kosten 46 euro. Q Meer informatie is te vinden op www.sportpaleis.be. door Harmen van der Werf GOES - Starters op de huizenmarkt staan (nog) niet te springen om een financieel duwtje in de rug bij de aankoop van een eerste eigen woning. Vier Bevelandse gemeen ten en Tholen bieden sinds enige tijd startersleningen aan om wo ningzoekenden met een niet al te hoog inkomen over de drempel te trekken. Tot nu toe zijn er in alle vijf gemeenten slechts achtentwin tig Verstrekt, waarvan verhoudings gewijs de meeste (tien stuks) in de gemeente Reimerswaal. Dat Reimerswaal vrij goed scoort, is niet zo vreemd. Reimerswaal is in de regio een voorloper met de bouw van starterswoningen - on der meer in Oostdijk, Rilland en Yerseke - en met het aanbieden van startersleningen. Die gold ove rigens in Reimerswaal de eerste tijd alleen voor nieuwe woningen. Sinds een paar jaar is het in Rei merswaal ook mogelijk een star terslening voor een bestaande wo ning te krijgen. „Sindsdien loopt het best goed", meldt Joost Zegers. „De mensen weten ons te vinden." De eerste drie jaar hoeft over de startersle ning geen rente en aflossing te worden betaald. Zegers: „Van de tien leningen die we tot op heden Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Autobedrijf Akkermans Fruitlaan 12 4462 EP Goes Tel. 0113 - 276 760 www.a-goes.nl Specialisatie LPG Piet Vogelaar Auto's Livingstoneweg 44 4462 GL Goes Tel. 0113 - 220 211 www.pietvogelaar.nl gemeente maximale kosten woning maximale starterslening aantal leningen verstrekt Reimerswaal 180.000 35.000 10 Goes 190.000 38.000 4 Noord-Beveland 175.000 35.000 7 Kapelle 175.000 35.000 5 Borsele 170.000* 30.000 0 Tholen 160.000 20.000 2 "exclusief verwervingskosten, alle andere inclusief. Willem Adriaansens hebben verstrekt, waren er drie te koop die binnen de prijsklasse voor nieuwe woningen en zeven van een starterswoning vallen, na- voor bestaande huizen." melijk ruim vijftig. Toch loopt het In Goes staan vrij veel woningen in Goes niet storm met vier star- GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) begint zondag het nieu we seizoen 2009 met een feestje. De serviceclubs Rotary Goes-Rei- merswaal en Rotaract Goes over handigen de SGB die dag een cheque van zesduizend euro. Dit is de opbrengst van een vorig jaar september door beide organisaties gehouden mosselparty. De SGB heeft al een bestemming voor de zesduizend euro. Die zal worden besteed aan een opknap beurt van de SGB-stationsgebou- wen in Goes. Na de overhandiging reist de Rotary-delegatie per trein naar Hoedekenskerke. De eerste rit naar Hoedekenskerke is om 11.00 uur, de terugreis begint 12.40 uur. De tweede en laatste rit van uit Goes is om 14.00 uur, de terug reis om 16.20 uur. In het voorseizoen wordt hoofdza kelijk op zon- en feesdagen gere den, in de zomervakantie bijna da gelijks. De SGB kan ook weer wat nieuws laten zien. In Hoedekens kerke is een miniatuur-locomotie- venloods met draaischijf verrezen. De locomotieven van de minitrein staan erin. Deze trein rijdt in Hoe dekenskerke over een minispoor- baan van zo'n 900 meter. tersleningen sinds juli 2008. „Waar schijnlijk heeft het ermee te ma ken dat veel mensen niet weten dat deze regeling bestaat, al is die wel bekend bij makelaars en de Ra bobank", laat een woordvoerster weten. „We gaan de regeling bin nenkort evalueren." Noord-Beveland en Kapelle scoren beter dan Goes. Tholen doet dat weer niet. De Thoolse politiek wil in de strijd tegen de recessie de re geling uitbreiden. Borsele begint er binnenkort pas mee, als laatste gemeente op Zuid-Beveland. Don derdagavond wordt er over beslo ten in de gemeenteraad. Tegelijker tijd wordt gesproken over een rege ling om de verbetering van particu liere huizen te stimuleren. RILLAND - De provincie laat een bo demsanering uitvoeren op het voormalige terrein van een chemi sche wasserij en een brandstofver kooppunt aan de Bathseweg 17-21 in Rilland. De Bathseweg is afgezet tussen de Jobselaan en de Spiervlietstraat, er is een omleidingsroute ingesteld. Ook een 'deel van de parkeerplaat sen is tijdelijk niet bereikbaar. Omwonenden zijn blij met de sa nering, blijkt uit teksten die op de wasserij zijn geschreven. Het ge bouw wordt gesloopt. De gemeen te verwacht dat de omgeving rond de Bathseweg 'zeker zal opknap pen'. Als alles volgens planning ver loopt, is de bodemsanering eind deze maand afgerond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67