Goese verloskundigen Bezwaarmakers tegen Den Berg naar rechter wordt hervat 'Nederlandse vrouwen zouden er verstandig aan doen het unieke systeem te verdedigen, voordat het de norm wordt gereduceerd te worden tot een buik' Gemeente wijzigt plan van De Zuidwester voor bouw Goes-West niet. Leerlingen basisschool leren accordeon spelen Bingo voor hulp aan gehandicapten Open huis bij Knotje en Dikkertje Dap Kapelle Koorconcert in Wolphaartsdijk Paasmarkt in De Brug in Wolphaartsdijk 1 8 I Woensdag 1 april 2009 PZC door Raymond de Frel goes - De elf bezwaarmakers te gen een nieuwbouwplan van Stich ting Zuidwester voor Huize Den Berg in Goes-West stappen naar de bestuursrechter. In een schriftelijke uiteenzetting liet de gemeente hen deze week' weten dat hun bezwaren tegen de bouw van een opvang voor ver standelijk gehandicapten in de Schenge- en Scheldestraat gegrond zijn. Maar dat betekent niet dat het bouwplan wordt aangepast. Een onafhankelijke bezwaarschrif tencommissie oordeelde dat het plan ruimtelijk niet goed was on derbouwd. „Dat heeft de gemeen te daarom nu in een brief aan ons gedaan. Ze geven ons dus gelijk, maar tegelijkertijd schieten we er niets mee op. Wij zijn hier allesbe halve blij mee en stappen daarom naar de bestuursrechter", zegt be- zwaarmaakster Helena Deurloo. Ze benadrukt dat geen enkele be zwaarmaker iets tegen de komst van de opvang heeft, maar met na me de bouwmassa (het hoogste van de vier gebouwen is 11,5 me ter) zou voor minder zon- en dag licht kunnen zorgen. Bovendien vreest een aantal bewo ners dat zijn privacy wordt aange tast. Het aantal verkeersbewegin gen zou ook flink toenemen door goes - In het kader van het pro ject 'Promotie Accordeon' bezoekt dirigent en muziekdocent Harry Schroevers enkele basisscholen, waaronder Bisschop Ernst uit Goes. De kinderen leren over het ontstaan, de speelmogelijkheden en de veelzijdigheid van het instru ment en mogen het zelf bespelen. Scholen die interesse hebben in de lessen kunnen mailen naar concertina@zeelandnet.nl. goes - De Stichting Hulp Gehandi capten en de Stichting Vakantieple- zier Gehandicapten houden zater dag een bingo in de grote zaal van het Goese Lyceum. De opbrengst van de bingo ge bruikt de stichting om haar activi teiten te kunnen financieren. De avond begint om 19.00 uur. De zaal is te bereiken via de ingang van de school aan de Vogelzangs- weg. Reserveren is verplicht en kan via 0113-221186. Bij NADER In het artikel 'Reimerswaal legt Viskêête dwangsom op' dat giste ren in de krant verscheen, is een fout geslopen. Rinus van Stee is niet - zoals ge meld - de eigenaar van de zee-ete- rij en viscounter aan de Havendijk in Yerseke. Hij treedt op als adviseur. Jaap van Stee, een broer van Rinus, is de ei genaar van de Yersekse zee-eterij en viscounter. de komst van Huize Den Berg. De commissie constateert dat de ge meente onvoldoende heeft toege licht waarom zij afwijkt van regels over de bebouwingsgrens en bouwhoogtes. Zo weet zij bijvoor beeld niet waarom Goes niet heeft gekozen voor een meer compacte bouw van het complex. De gemeente stelt in haar toelich ting dat straten met op relatief kor te afstand tegenover elkaar gelegen voorgevels van woningen kenmer kend zijn voor Goes-West. Door de vormgeving van het complex zou de derde etage van het hoog ste gebouw vanaf de straat niet di rect zichtbaar zijn. De gemeente denkt ook dat het bouwplan voor Huize Den Berg niet tot een situa tie leidt die meer belastend is dan een complex dat helemaal volgens de regels van het bestemmings plan wordt gebouwd. „Wij hebben onze beweegredenen nu beter on derbouwd en zijn van mening dat de afwijking van het bestemmings plan niet erg groot zijn. Daarom handhaven wij de bouwvergun ning aan de Stichting Zuidwester. We leven gelukking in een vrij land, dus is het een goed recht van de bewoners om naar de rechter te stappen", zegt wethouder Rinus Dieleman van de gemeente Goes. W"| De elf bezwaarmakers tegen de bouw van Huize Den Berg in Goes-West stappen naar de be stuursrechter om hun gelijk te halen. wolphaartsdijk - De Roeme- nië-groep in Wolphaartsdijk houdt zaterdag een paasmarkt in De Brug aan de Oostkerksestraat in Wolphaartsdijk. Met de op brengst wil de groep een minibus met rolstoellift kopen voor een ver pleeghuis in de Roemeense plaats Chesau. Op de markt zijn tal van Roemeense producten en tweede hands spullen te koop. De markt is van half drie tot half zes. kapelle - Kinderopvang De Beve- landen houdt zaterdag open huis op haar locaties Knotje en Dikker tje Dap in Kapelle. Van 10.00 tot 12.00 zijn ouders met hun kinde ren welkom aan de Dijkwelseweg 1B (Dikkertje Dap) en Stationssin gel 18A (Knotje). Voor de kinde ren is er een speelprogramma, zo dat hun ouders rustig in gesprek kunnen met pedagogisch mede werkers. wolphaartsdijk - In de Nicolaus- kerk in Wolphaartsdijk wordt za terdag een koorconcert gehouden. De avond staat in het teken van Pa sen. De optredens worden ver zorgd door gemengd koor VZOS uit 's-Gravenpolder en jeugdkoor David uit Borssele. Spreker is M. Last, die zal vertellen over mensen in nood. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, maar er is wel een collecte. De Verloskundigenpraktijk Goes bedient deze maand twintig jaar zwangerschap en geboorte in Noord- en Zuid-Beveland vanuit de Naereboutstraat in Goes. door Mieke van der Jagt Zwangere vrouwen zijn niet ziek. Sterker nog: ze zijn in principe kernge zond. Natuurlijk, zwan ger zijn is keihard werken. Het gaat gepaard met grote veranderin gen, lichamelijk, emotioneel maar ook op het gebied van werk, rela ties en in de directe omgeving. Dat maakt het werk van verloskundi gen juist zo interessant, vinden Matty Stroo en Maud de Winter van de Verloskundigenpraktijk Goes. De praktijk bestaat deze maand twintig jaar. Met vier verloskundi gen, behalve Matty en Maud ook nog Wivina Ditewig en Sylvia Ver- kaart, bedient de praktijk Noord en Zuid-Beveland. De verloskundigen zien de aan staande moeders vanaf het mo- lewedorp - Waterschap Zeeuwse Eilanden begint vandaag met de tweede fase van de renovatie van gemaal De Piet bij Lewedorp. De komende maanden worden het metselwerk en het beton in de maalkom hersteld. De kosten be dragen 250.000 euro. In 2008 werd de eerste fase van het werk al uitge voerd. Tijdens de huidige werk zaamheden moet het gemaal wor den drooggezet. Daarom komt er een mobiele pomp met leidingen over de weg. Het gaat om de weg voorlangs het gemaal en de hoger gelegen Pietweg. Die worden daar om afgesloten. Het verkeer wordt over een ander deel van de Piet- weg geleid. vlnr: Matty Stroo, Maud de Winter, Wivina Ditewig en een cliënte die voor de laatste keer komt met baby Dymphy. VLISSINGEN - De architecten Hans Slemmer en Don Monfils hebben een plan ontworpen voor het voormalige Scheldeterrein, dat volgens hen een Centre Pompidou-achtige allure heeft. Het duo acht vestiging van de Mu ziekschool, de brede school, ROC, Omroep Zeeland en reptielenzoo Iguana haalbaar in het complex. Artist's impression Hans Slemmer Don Monfils

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64