Zeeland PZCI,7 Meer parkeerplaatsen ziekenhuis BEVELANDEN-THOLEN 18 18 Extra ruimte nodig voor piekmomenten in de middaguren. Een schoolplein voor iedereen Nieuw onderkomen brandweer Nieuwdorp Heropening vernieuwd ING-kantoor in Goes Reimerswaalse website feestelijk de lucht in Parel Woensdag 1 april 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen®pzc.nl Goese verloskundigen steunen vrouw ruim acht maanden Bezwaarmakers tegen plannen Den Berg stappen naar rechter door Harmen van der Werf GOES - Nog geen drie jaar geleden is het parkeerterrein bij het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes uitge breid en nu wordt alweer gewerkt aan een verdere vergroting van de parkeercapaciteit. Voor het einde van deze maand moeten er aan de achterzijde van het ziekenhuis bij na tachtig nieuwe parkeerplaatsen zijn. Volgens woordvoerder Jaap Nele mans vindt de uitbreiding niet plaats vanwege de vorige week offi cieel goedgekeurde fusie tussen de ziekenhuizen boven de Wester- schelde. Het aantal bezoekers van het Oosterscheldeziekenhuis zal door de fusie niet toenemen, ver wacht Nelemans. Planbare zorg wordt immers geconcentreerd in de vestiging op Walcheren, waar die ook mag komen. Op de huidi ge locatie in Vlissingen of elders. Het Oosterscheldeziekenhuis in Goes wordt de plek voor de meer gespecialiseerde zorg. De uitbreiding van de parkeergele genheid is met name bedoeld om op enkele piekmomenten op de dag voldoende ruimte te kunnen bieden aan bezoekers en medewer kers die met de auto komen. „In de loop van de middag wisselt het personeel", meldt Nelemans. „Als de éne ploeg nog werkt, komt de andere al aan. Vooral dan is er spra- lyi Het Oosterscheldeziekenhuis schept aan de achterzijde nieuwe parkeerruimte voor personeel. Voor de bezoekers ontstaat zo extra ruimte aan de voorzijde. ke van een gebrek aan parkeer plaatsen." Het is de bedoeling dat personeel gebruik gaat maken van de parkeergelegenheid aan de ach terzijde, zodat er aan de voorzijde meer ruimte ontstaat voor bezoe kers. Het Oosterscheldeziekenhuis zou zeer gebaat zijn bij de aanleg van een nieuwe op- en afrit van de A58 bij de 's-Gravenpolderseweg, net om de hoek bij het ziekenhuis. Op een onlangs gepubliceerde lijst van verkeersprojecten waaraan het Goese college van B en W de ko mende jaren wil werken, staat de ze afslag op voor het jaartal 2015. Woordvoerder Nelemans wil geen oordeel vellen over de voorgestel de tijdsplanning. „Het zou hartstik ke mooi zijn als die afslag er in de 'toekomst zou komen. Onze bereik baarheid is daarbij gebaat. Maar wat betreft het jaartal 2015? Het is al prima dat die afslag op het lijstje voorkomt." Over de bereikbaarheid van het ziekenhuis met het openbaar ver voer heeft Nelemans geen klagen. „Taxi's rijden af en aan. Bij de in gang stopt een bus. Dat is redelijk goed." KRUININGEN - Leerlingen van de Dr. A. Comrie- school in Kruiningen testen één van de nieu we speeltoestellen op het schoolplein. Het gisteren feestelijk in gebruik genomen, compleet vernieuwde plein is het eerste in de gemeente Reimerswaal waarvan een deel van de speeltoestellen ook voor kinderen met een beperking geschikt is. Het plein aan de Marco nistraat is bovendien voor iedereen toeganke lijk, ook buiten schooltijd. Wethouder Hans de Kunder sluit niet uit dat ook andere school pleinen in de gemeente zo worden ingericht als het Kruiningse voorbeeld succesvol blijkt. O Korte video zie www.pzc.nl/bevelanden. foto Ronald den Dekker NIEUWDORP - In mei begint de bouw van de nieuwe kazerne voor de brandweer Nieuwdorp aan de Hertenweg. Het werk moet eind dit jaar, begin 2010 af zijn. De toe komst van de oude kazerne aan de Havenweg is ongewis. Uitbreiding van het dorpshuis heeft, stelt wet houder Marga Vermue, financiële gevolgen. Zij sluit een samengaan van de Nieuwdorpse basisscholen jop de plek van de kazerne niet uit. GOES - De ING heeft gisteren het vernieuwde kantoor aan de Piet Heinstraat in Goes heropend. Het kantoor is ingericht volgens de nieuwe ING-formule, als uitvloei sel van het recente samengaan van de ING Bank en de Postbank. De openingstijden van het Goese fili aal zijn verruimd. Doordeweeks is het geopend tot 18.00 uur, donder dag tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. KRUININGEN - De website waarmee de gemeente Reimerswaal jonge ren bij elkaar en bij het beleid wil betrekken, www.jongin.reimers- waal.nl, wordt vrijdag feestelijk ge opend in het dorpshuis in Kruinin gen. Om 16.30 uur beginnen aller lei workshops als bakken, boksen, dansen en nail art en later wordt een film gedraaid. Het feest wordt afgesloten met een disco en een lichtshow. zeeuwse Het persbericht klonk veelbelo vend: bijzondere parel gevonden op oesterperceel bij Bergsediepsluis, misschien wel de grootste ooit. Van zulke informatie gaat elk journalis- tenhart sneller kloppen. Die colle ga op het Goese kantoor liet zich dan ook niet onbetuigd en klom di rect in de telefoon. Stad en land bel de hij af, maar het bleef allemaal Tip? redactie@pzc.nl wat vaag. De twijfel sloeg toe. Met name het feit dat er geen foto van de bijzondere vondst viel te maken of gemaakt was, wekte argwaan. Zou het een 1 april-grap zijn? Hoe dan ook, de collega was er inmid dels al uren mee zoet geweest. Uren die ook aan écht nieuws be steed hadden kunnen worden. Tja, parels voor de zwijnen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63