MEM mkb Study &Jobfair in the Centre Nu standruimte reserveren TERNEUZEN - Het centrale thema sloot naadloos aan op het door de Eu ropese Commissie uitgeroepen jaar 2009 van de creativiteit en innovatie evenals op de realiteit van alledag waar de gevolgen van de economi sche crisis steeds meer zichtbaar wor den. Ondernemen in een economisch zware periode als de huidige is lastig. Grote hoeveelheden regels zijn dan een extra belemmerende factor. Bie den creativiteit en innovatie de ultie me oplossing? Wat is het belang van brancheoverstijgende belangenbeharti ging hierbij, wat kunnen gemeenten en provincie bijdragen aan randvoor waarden? Voorzitter Peter Feijtel van MKB Zeeland, gedeputeerde Marten Wiers- ma van economie en milieu en staats secretaris Jan Kees de Jager van finan ciën gingen vanuit een eigen visie na der op deze vraagstukken in. „In tij den van crisis blijkt dat het MKB de harmonica is die de schokken op vangt. Het MKB is flexibel, past de bedrijfsvoering snel aan, er is een be perkt aantal ontslagen, kortom: de te ring wordt naar de nering gezet. Ge meenten, provincie en Rijk zouden nu juist moeten investeren in dit MKB, door het creëren van groeifaci- liteiten en het verruimen van het sub sidie-instrumentarium. Daarnaast wordt aandacht gevraagd voor snel heid van procedures en minder re gels. Door samen met overheden en ondernemers te kijken naar tegenstrij dige regels worden in Zeeland resulta ten geboekt, maar hierin staan we nog maar aan het begin", aldus Peter De zaal in het Scheldetheater tijdens MKB Ontmoet. Feijtel. De focus van de overheid zou volgens MKB Zeeland meer gericht moeten zijn op het 'kleine' MKB, waar in Zeeland zestig procent van het bedrijfsleven uit bestaat. Deze be drijven komen vaak niet in aanmer king voor subsidieregelingen. Ande re, nieuwe, flexibele, innovatieve op het MKB gerichte regelingen zouden moeten worden bedacht. MKB- Zee land wil ondernemers ondersteunen bij het realiseren van nieuwe busi ness- activiteiten, kosten besparingen en herdefiniëring van bestaande pro ducten. Zo wordt op dinsdag 14 april voor ondernemers uit diverse branches de Innovatieworkshop De Waardefabriek' georganiseerd. Beleid MKB Zeeland is de belangenbeharti ger voor het midden- en kleinbedrijf in Zeeland. Het streven is het onder- nemersvriendelijk maken van be staand en nieuw beleid van provincie en gemeenten. Het MKB is sterk ge baat bij een gezond ondernemerskli maat waarvoor bundeling van onder nemerskrachten noodzakelijk is. De missie van MKB-Zeeland is het behar tigen van belangen voor haar leden Management Support Zeeland a ven werk Florad sponsor: zeelandzakelijk.nl Voon Zeeland Management T 0113 22.25.31 www.sludy-jobfait.nl Doelgroepen: Scholieren, studenten, stagiaires, werkzoekenden, carrièremakers, arbeids- en personeelsdeskundigen, werknemers en werkgevers. Hèt opleidingen werk evenement van het jaar, centraal in Zeeland. Met bezoekerswerving ook in West-Brabant en op Goeree-Overflakkee. Folder en inschrijven via www.study-jobfair.nl. november Zeeland/Brabant - Locatie Goes met als doel een goede leefomgeving, een gezond ondernemersklimaat en sterk innovatief vermogen voor het MKB te realiseren. MKB Zeeland is een netwerkorganisatie, waar onder nemersdoor middel van (nieuwe) sa menwerkingsverbanden hun positie kunnen verbeteren. Steun Het midden- en kleinbedrijf in Zee land verdient in deze crisistijd extra steun van de provincie en de gemeen ten. Peter Feijtel onderstreepte, zeker tijdens de huidige economische malai se, het belang van concrete steun, door de overheid. „Maatregelen voor de lange termijn zijn best leuk, maar we hebben nu be hoefte aan concrete projecten. Door allerlei regeltjes is concrete steun voor 99 procent van de MKB-bedrijven nog onbereikbaar. De flexibiliteit van het MKB, dat zoveel mogelijk inzet op creativiteit en innovatiekracht, mag best beloond worden." Marten Wiersma memoreerde over het- overleg dat op initiatief van de provincie met alle Zeeuwse marktpar tijen is gevoerd. De lastendruk wordt verlicht, de actie 'schoon en zuinig' is gericht op maatregelen tegen energie verlies in minstens 15.000 Zeeuwse woningen en er is een plan voor aan leg en onderhoud van wegen en fiets paden. Staatsecretaris Jan Kees de Ja ger van Financiën, net als premier Bal kenende afkomstig uit de gemeente Kapelle, brak een lans voor de Zeeuw se MKB-ondernemers. Ondernemin gen voelen de gevolgen van de crisis het hardst. Er wordt nu meer dan ooit een beroep gedaan op het innove rend vermogen van ondernemers. Het goede nieuws is dat ondernemer schap en creativiteit bijna synoniem zijn met ondernemerschap. Onderne men, dat is oplossingen bedenken, kansen zien en grijpen en aanpakken. Een van de speerpunten waar ik als staatssecretaris resultaat op wil boe ken, is dan ook de bevordering van in novatief ondernemerschap. Hoe pak ik dat aan? Met name starters, innova tieve bedrijven en doorgroeiers zijn belangrijk. Daar trekt het kabinet ook MKB Zeeland organiseerde voor de derde keer in suc cessie haar jaarlijkse netwerkbij eenkomst. 'Creatief en innovatief ondernemen in moeilijke tijden' was de rode draad tijdens 'MKB Ontmoet' in het Terneuzense Scheldetheater. Zeeuwse onderne mers staan tijdens MKB Ontmoet centraal, met als doelstelling om synergie te creëren tussen bedrijfs leven en politiek-bestuurlijk Zee land. Ondernemers uit verschil lende branches en vertegenwoor digers van overheid en kennisin stellingen gaven acte de presence in de Scheldestad. door Henk van de Voorde Foto: Marijke Folkertsrna geld voor uit. Naast diverse stimule ringsmaatregelen, moet je als over heid ondernemers niet in de weg staan. Ik heb me in de tijd dat ik on dernemer was altijd geërgerd aan on nodig ingewikkelde regeltjes. Aan die administratieve rompslomp die je van je werk afhield." Peter Freijtel, voorzitter Regionaal MKB Zeeland ker Jan-Kees de Jager, staatssecretaris van Financiën

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54