de stoel tund van Zakefl de stoel 05 Tekst: Ron Gregoor Foto: Camile Schelstraete Naam: Arthur van Disseldorp (48). Functie: Regiomanager RECRON Zeeland. Bedrijf: RECRON, brancheorganisatie van ongeveer 2.000 recrea- tiebedrijven in Nederland; hiervan liggen er ruim 170 in Zeeland. Lid van RECRON zijn: dagrecreatiebedrijven, groepsaccommoda- ties, campings, bungalowbedrijven, zwembaden, sauna's, Bed&Breakfast, minicampings, outdoor-bedrijven en toeristische opleidingen. RECRON werkt aan collectieve- en bedrijfsgebon den belangenbehartiging voor ondernemers. Bijzonderheden: Bij RECRON werken ruim 30 mensen; voor iedere provincie is er één regiomanager. Arthur v. Disseldorp 'mag' dit zijn voor Zeeland.De werkgelegenheid binnen de toeristische sector blijft stijgen. In Nederland is dit ruim 4%. In Zeeland onge veer 8% van de Zeeuwse werkgelegenheid. Concreet zijn dit ruim 14.500 FTE's. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Zoals je op de foto ziet heb ik geko zen voor een paddenstoel. Enerzijds omdat ik slecht zelden op mijn kan toorstoel zit. Anderzijds zijn routes tructuren - zowel letterlijk als figuur lijk - van groot belang voor toeris tisch Zeeland. Letterlijk: in Zeeland kun je als toerist én recreant lekker wandelen, fietsen, paard rijden, etc. Figuurlijk: als niet-Zeeuw heb ik de ze provincie leren kennen als een 'kleine wereld' een netwerk-struc tuur waarin men vaak dezelfde men sen tegenkomt en juist deze samen werking is van grote, invloed op het feit of 'we' het goed doenlDaarnaast brengt een paddenstoel ook vaak een (Efteling)-glimlach op de mond. Recreatie is ook een leuk vak! Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Directiestoel Brabants Bureau voor Toerisme (BBT), directiestoel kam peer- en bungalow bedrijf 'Elfen- meer' te Herkenbosch (Limburg) en in de jaren '80 op een schoolstoeltje op Nationale Hogeschool voor Toe risme (NHTV) te Breda. Verder werkte ik veel én graag 'in Europa' Terug in Nederland zie je dan dat wij 'met onze rug naar Brussel'-le- ven. Het is dan erg gemakkelijk en goedkoop om negatief te zijn over de EU, maar Europese samenwer king geeft ons vele kansen. Jammer dat we die soms (ook in Zeelan d....) onvoldoende willen zien. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? 'Just call me and I'll be there". Blijk baar waren mijn activiteiten ter ore gekomen bij de RECRON-direc- tie. Na 1 telefoontje 1 gesprek wa ren we er snel uit. Ik werk er nu bijna 2 jaar. Wat betekent het bedrijf voor u? Veel. Het bevalt me erg goed bij RECRON. Erg leuke club met de juiste structuur om ondernemers op diverse wijzen bij te staan, als men dat wil. In ons hoofdkantoor te Driebergen zitten de specialisten: ju risten, PR-mensen, arbeidsdeskundi- gen. Daarnaast zit er per provincie een regiomanager; hij moet de le den kennen en is het oor, oog en de mond voor RECRON in Zeeland. We werken allemaal voor de toe komst van onze leden; in Zeeland hebben we 6 afdelingsbesturen: Schouwen-Duiveland, Tholen, Noord- en Zuid-Beveland, Walche ren Zeeuws-Vlaanderen. Samen met deze zeer actieve ondernemers behartigen we de belangen van on ze leden. Wat betekent u voor het bedrijf? Blijkbaar voldoende om mij 'te handhaven' in Zeeland. Laat de beoordeling maar over aan de RECRON-leden. Lof en kritiek, doet dat u wat? Ja. Het inspireert me enerzijds tot het maken van keuzes. Anderzijds dwingt het soms om weer terug te kijken naar het RECRON-doel de keuzes die we als organisaties ge maakt hebben. Ondanks kritiek moetje, als het even kan, bij je oor spronkelijke plan blijven. Lijdt u onder de recessie? Ja Nee. Enerzijds moeten we he laas vaststellen dat de bezettings graad bij een aantal recreatiebedrij- ven dalende is. De recessie is hier van één van (maar niet de belangrijk ste!) oorzaak. Anderzijds geeft Zee land ook kansen. Er zijn hier een aantal creatieve 8c innovatieve on dernemers. Juist nü ruiken, zij de kansen. Erg inspirerend om dit te mogen meemaken. Misschien is het wel eens goed dat toeritisch Zee land weer met 2 voeten op de grond wordt gezet; zie ook het vol gende punt. Verkoopt Zeeland zichzelf? Nee! Niet meeriHier zit een groot probleem! Bij vele betrokkenen zit dit beeld 'traditioneel' op het net vlies. En in de jaren '80 en begin '90 was dat waarschijnlijk ook zo.Die tijd is echt helemaal voorbij, alleen dat realiseert nog niet iedereen zich Hoeveel invloed heeft u daarin? Veel, maar nog steeds te weinig. We doen erg ons best, samen met andere partners, om de bewustwor ding hierover te beïnvloeden en ac ties uit te voeren die de beeldvor ming van recreatie in Zeeland beïn vloeden. Is Zeeland leuker dan Brabant? Nee. Zeeland is véél leuker dan het beeld dat velen ervan hebben; zeker de niet-Zeeuwen... Ik ben iedere dag weer blij als ik naar Zeeland mag! Maar als ik eerlijk ben ligt mijn hart toch in het Brabantse land en daar zal het waarschijnlijk wel blijven liggen. Was is de belangrijkste beslissing geweest voor de toekomst van het bedrijf? Om mij aan te nemen. Wat heeft het bedrijf u te bieden? Uitdaging, vrijheid en praktijkge richtheid. Piekert u wel eens en zo ja, waarover? Tuurlijk. Hoe krijgen we onderne mers, zowel individueel als collec tief, naar een denkwijze dat ze 'de gast van morgen' centraal zetten en hoe maken we al die prachtige theo rieën daarover concreet implemen- teerbaar voor de RECRON-leden. Wanneer bent u het meest in uw element? Aan de symbolische 'keukenta fel-stoel' bij ondernemers thuis. Ik kom ook uit een ondernemersnest je; dat blijft blijkbaar trekken. Wat is uw ambitie? Tevreden RECRON-leden die lid blijven, een bijdrage leveren aan pro jecten die hen en mij aanspreken 8c de juiste balans houden tussen deze baan en het thuisfront. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Oosterschelde-kreeft eten met Dreischor wijn... of zijn het toch Bossche bollen en Brabants bier?Verder tennis ik graag, ik ga graag op vakantie met mijn gezin (3 dochters) en vier Carnaval in Bra bant. (maar dat snappen de meeste Zeeuwen niet 8c dat moeten we ook zo houden...) Nog iets vergeten? Ja; laten we het maar over een stoel hebben: politiek lijkt soms een stoe lendans. Politici zijn iets te veel met elkaar bezig i.p.v. zich in te beelden wat de kansen zijn voor het toeris me in Zeeland. Toerisme is én blijft een zeer belangrijke sector voor Zeeland. Niet alleen qua werkgele genheid, inkomen, leefbaarheid van vele kernen maar ook in de beeld vorming van Zeeland buiten de Zeeuwse grenzen. Succesvolle re gio's zijn gebeiden waar overheden én ondernemers vruchtbaar samen werken. Deze provincie heeft veel meer dan Zee, Zon 8c Zeeuwen! Koole Controls GOES - Koole Controls in Goes, ontwikkelaar van oplossingen in on der meer de industriële automatise ringstechnieken, bestaat tien jaar. Een klein halfjaar geleden is het be drijf verhuisd naar de Columbusweg in Goes. Koole Controls is tien jaar geleden gestart met projecten in de industriële automatisering binnen de visserijsector. Nu heeft Koole elf werknemers en heeft het bedrijf op drachtgevers in heel Nederland. In middels heeft ook de zorgsector het bedrijf gevonden. iZone MIDDELBURG - iZone opende 28 maart de deuren van een nieuwe Apple winkel in Middelburg. In de nieuwe winkel aan de Markt 61/63 is het complete aanbod van Mac computers, iPods en iPhones be schikbaar, alsmede een ruim aanbod van accessoires. In de Apple Pre mium Reseller winkel kunnen be zoekers zelf producten uitproberen. Nu Former ZIERIKZEE - NuFormer Digital Media uit Zierikzee introduceert een bijzondere manier van commu niceren: 3D Video projectie op ge bouwen. Door bijzondere gebou wen in 3D te 'mappen' of na te bou wen en deze vervolgens na zonson dergang met één of meerdere krach tige projectoren te belichten ont staat een zeer speciaal schouwspel. De drie dimensionale effecten die worden geprojecteerd op het ge bouw zorgen ervoor dat het publiek dit als levensecht ervaart. Ramen kunnen virtueel openen, waarna bal len naar het publiek toe stuiteren, watervallen storten spontaan langs de gevel, de creatieve mogelijkhe den zijn oneindig. Op www.projec- tieopgebouwen.nl is een demo te be kijken waarin getoond wordt wat de mogelijkheden zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45