Beursvloer sloot 172 matches hoger beursvloer Handel met gesloten beur zen scoort beter dan die in effecten. Dat blijkt wel uit de 285 matches waarmee de Beursvloer Zeeland sloot op 18 maart in de Grote of Maria Magdalena Kerk in Goes. Maar liefst 172 meer dan tijdens de primeur vorig jaar in Middelburg. En de AEX... die sloot op diezelfde dag weer in de min. Tijdens de Beursvloer wor den uitsluitend producten en diensten verhandeld. Zodra vra ger en aanbieder hun match door de notaris hebben laten bekrachti gen,verplichten zij zich om het aangebodene daadwerkelijk uit te voeren. Tevens verstrekken zij in formatie ovër de voortgang aan Beursvloer Zeeland. door Loes van der Hoeven GOES - Elke registratie levert beide partijen een Wuppie"op de schouder op. De 500 Wuppies waarop project leider Resy van Loon voorzichtig had gehoopt, bevonden zich al halverwe ge. de beurstijd op de vloer. Dat zij maar liefst 70 van deze fleurige kleino den, tekort kwam, maakte de stem ming er niet minder om. Zelfs in de laatste seconden haastten vragers en aanbieders zich nog naar de notaris om hun match te laten ondertekenen en registreren. Voordat hij de beurs om exact vijf uur met een zware dreun op de gong opende, zei Gede puteerde George van Heukelom zeer verheugd te zijn met de nog grotere opkomst dan tijdens de eerste editie van deze handelsplaats, waar verant woord ondernemen op de lange ter mijn centraal staat. "Beursvloer Zeeland is. een perfecte gelegenheid om iets voor elkaar te kunnen betekenen zonder dat er geld tegenover staat. Handelen met geslo ten beurzen betekent ook winst voor de samenleving, ondernemingen en voor de maatschappelijke organisaties die hier nu hun matches gaan maken. Dat is veel duurzamer dan de handel op de fmanci-ële beurzen. Op dit laag drempelige evenement is geen sprake van crisis. Profiteer dan ook van elkan ders middelen en kunnen! Editie 2009 is bestemd voor vragers en aan bieders uit de Bevelanden en Tholen. Vandaag is ook een delegatie uit Zeeuws-Vlaanderen aanwezig. In die regio wordt volgend jaar de beurs vloer georganiseerd. Provincie Zee land ondersteunt die initiatief volledig en enthousiast. Al gaat onze krediet waardigheid er niet op vooruit, u le vert wel duurzame winst voor de Zeeuwse samenleving. Ik hoop dat de ze dag ook uzelf winst zal opleveren. Beursvloer Zeeland staat inmiddels als een huis en mag en kan niet meer om vallen. Veel succes!" Georganiseerde chaos Vanaf dat vormden de aanwezigen in de Grote of Maria Magdalena Kerk één krioelende en bruisende massa. Al binnen een minuut was de eerste match gemaakt en hadden vrager en aanbieder hun Wuppie verdiend. Pro-, jectleider Resy van Loon: "Het doel van een Beursvloer is matches te ma ken tussen bedrijven en maatschappe lijke organisaties. Veel matches, goe de matches, onverwachte matches die zonder uitzondering betrekking heb ben op menskracht, advies, kennis, toegang tot netwerken, materiaal, faci liteiten en creativiteit. De dynamiek op de beursvloer lijkt hectisch, maar het zoeken naar hét be drijf dat die specifieke wens kan ver vullen, verloopt zeer gestructureerd, dankzij de vijf duidelijk herkenbare themahoeken, waar de betreffende aanbieders zich hebben gegroepeerd. Elke hoek heeft zijn eigen hoekman nen, die zijn getooid in opvallende beursj asjes. De thema's zijn: materialen en facili teiten, ïharketing, communicatie en PR, menskracht (klussen en activitei ten), coaching, training en onderzoek en financieel, juridisch, administratief of technisch advies. In deze georgani seerde chaos brengen de hoekmannen de partijen bijeen. Die stellen zich ver volgens kort aan elkaar voor en wisse len in enkele minuten de gegevens uit voor een mogelijke samenwer king. Uitgangspunt daarbij is, elkaar te leren kennen en te onderzoeken wie een geschikte partner zou kun nen zijn. Als partners elkaar hebben gevonden, snellen zij zich naar de no taris om hun match te laten bezegelen en opnieuw aan de slag te gaan. Want de beursklok tikt snel!" Uniek De blije gezichten van de 60 aanbie ders en 67 vragers stralen nog meer als spreekstalmeester Wim de Smit, getooid in historisch tenue, al na een halfuur bekendmaakt dat het record van 113 matches van Middelburg is gesneuveld. Na een uur is de magische grens van 200 bereikt. Elke match is uniek; pre cies vinden wat je zoekt zonder er ook maar één cent aan uit te geven. Zo mogen de dames van een service club voor vrouwelijke ondernemers in ruil voor voorlichting over diverse beroepen deelnemen aan een work shop fondsenwerving. Een stichting van hoogbegaafde kin deren krijgt professioneel advies om zo snel mogelijk hun felbegeerde ei gen onderneming te kunnen starten en de in hardlooptenue uitgedoste be stuursleden van de Mooiste halve ma rathon van Zeeland krijgen media- ruimte om vrijwilligers te werven waarmee zij hun evenement ook als Veiligste kunnen garanderen. De schouders van een zorgverzekeraar zijn helemaal gevuld met Wuppies; al hun overtollige meubilair heeft een goede bestemming gekregen. Exact om half zeven sluit de tweede Beurs vloer Zeeland. Voorzitter Martin de Klerk van Stich ting Beursvloer Zeeland bedankt ie dereen dit het evenement heeft moge lijk gemaakt en in het bijzonder Resy van Loon. "Mede dankzij jouw tome loze inzet staat Maatschappelijk Be trokken Ondernemen nu ook op de Bevelanden en Tholen op de kaart!" www. beursvloerzeeland. nl Een volle kerk met mensen die snel goede zaken willen doen. Foto: duofoto Gedeputeerde George, van Heukelom opent de tweede Beursvloer in de Grote of Maria Magdalena Kerk met een slag op de gong. Foto: duofoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44