ZeeYou nu officieel (S) PreSoft congresbureau column |4«e0,.euven vi«iexl„e0 Spelregels voor een onbelaste kostenvergoeding 03 Vlnr: Chris den Dekker, David Luteijn, Maria le Roy, Cees van Liere en Balth Roessing Zeeland wordt in gezamen lijkheid gepromoot als zake lijke bestemming via het onlangs opgerichte Congresbureau Zee land 'ZeeYou'. Het bureau is sinds kortofficieel', wordt breed gedragen door 6 alle eilanden' en is in het leven te roepen, met steun van de provincie Zeeland, Economische Impuls Zeeland en het Zeeuwse bedrijfsleven. door Henk van de Voorde RENESSE - De aanloop om tot het Zeeuws congresbureau was behoor lijk lang. „Stap voor stap werd er in vulling gegeven aan het businessplan. Naar onze mening in een veel te laag tempo, maar het was niet anders. We konden geen ijzer met handen bre ken en hadden te weinig financiering voor handen om zaken sneller in te vullen. Wel werden er studiereizen en symposia georganiseerd, veel publi citeit in vakbladen gegenereerd, een brochure en een website ontwik keld", zei een van de oprichters, Chris den Dekker. Een van de eerste activiteiten van ZeeYou is het seminar Onderne men in turbulente tijden' op 6 april in Our Seaside in Renesse. Gastspre ker is de Belgische oud- politicus en econoom Mare Eijskens. Kaarten hier voor zijn voor 100,- p.p. verkrijgbaar bij het congresbureau (info@zeeyou.nl). Aan het eind van de openingsceremonie draafden vijf Zeeuwse trekpaarden langs de kust lijn over het strand met vlaggen van ZeeYou, waarna het culinair genie ten was dankzij een buffet met Zeeuwse streekproducten. Het Zeeuws congresbureau zal Zee land als zakenmarktbestemming pro moten. Daarbij is ook een samenwer king tot stand gekomen met het Ne derlands Bureau voor Toerisme Congressen. Inmiddels heeft het Zeeuws congresbureau 49 deelne- ICT vacatures op onze website Internet Intranet Software Advies Wijngaardstraat 51 T: 0113-222800 4461 DB Goes F: 0113-211800 E: infp@presoft.nl I: www.presoft.nl Foto: ZeeYou mers, die geschikt worden geacht voor de zakenmarkt, variërend van verblijfs-, congres- en vergaderaccom modaties tot en met organisaties voor strandactiviteiten ((kite-) surfen, vlie geren, beachgolf, bruine vloot en heli- koptervluchten. Zeeland wordt van oudsher geassoci eerd met zon, zee en strandvakanties. In de stillere perioden buiten het toe ristenseizoen, heeft Zeeland voldoen de mogelijkheden om de zakenmarkt op te vangen. Restaurants Daarnaast heeft Zeeland de meeste Michelin-sterrenrestaurants van alle Nederlandse provincies, waaronder restaurant Oud Sluis te Sluis met 3-sterren en Inter Scaldis te Kruinin- gen met twee sterren. Restaurant Oud Sluis van chef-kok Sergio Her man behaalde in 2005 zijn derde Mi- chelinster en heeft de topstatus tot en met de dag van vandaag weten te con solideren. Naast Oud Sluis, dat bin nen afzienbare tijd zal uitbreiden, be schikt alleen De Librije uit Zwolle over drie Michelin sterren. De Miche- lin sterren worden door restaurants beschouwd als dé kroon op het harde werk en tegelijkertijd als grote blijk van waardering en kwaliteit. Zeeland kent een zeer gunstige prijs-kwaliteitverhouding in vergelij king tot andere steden. Vergaderarran gementen zijn in Zeeland gemiddeld bijna veertig procent goedkoper. Zee land is bovendien goed bereikbaar per openbaar vervoer, in het bezit van een vliegveld (zakenvliegtuigen tot tien personen) en is gunstig gele gen tussen de Randstad en België. Het Zeeuws congresbureau helpt op drachtgevers gratis bij het vinden van geschikte locaties en kan ook waar no dig de complete organisatie van con gressen en seminars uit handen ne men. Balth. Roessingh van Junction Communication nam ruim twee jaar geleden het initiatief om te komen tot een Zeeuws congresbureau. Hier bij werd een samenwerking gezocht met de Zeelandhallen te Goes. Inmid dels is het bureau volledig zelfstandig met financiële steun van de provincie Zeeland, Economische Impuls, diver se aandeelhouders en het Zeeuwse be drijfsleven. Het bureau heeft tot nu toe kans gezien om diverse vergade ringen en congressen naar Zeeland te halen zoals van KLM, Slow Food Ne derland, het Wachttoren Genoot schap, Slotmanifestatie van IPY-NL (International Polar Year Nederland). mr. Anja Zandee-Dingemanse is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Middelburg a.zandee@drv.nl Een vaste kostenvergoeding is natuurlijk een stuk gemakkelijker dan het con- troleren en uitbetalen van gedeclareerde bonnetjes. Maar houdt u zich wel aan de spelregels. Want met een berekening uit de losse pols loopt u kans op handhaving met strakke hand door de Belastingdienst. In 2008 en opnieuw in januari van dit jaar heeft de Hoge Raad duidelijk ge maakt dat een vaste kostenvergoeding alleen maar onbelast kan worden uit betaald, indien de vergoeding vóórdat hij wordt verstrekt, naar aard en om vang is gespecificeerd. Met andere woorden, er dient een onderbouwing van de vaste kostenvergoeding in uw administratie aanwezig te zijn. Sinds jaar en dag is het de praktijk dat, indien bij een looncontrole blijkt dat de verstrekte vaste kostenvergoeding bovenmatig is, u als werkgever in de gele genheid wordt gesteld alsnog te bewijzen dat de vaste kostenvergoeding niet bovenmatig is. Daar heeft de rechter dus duidelijk een einde aan gemaakt. Heeft u géén onderbouwing, dan loopt u bij een boekenonderzoek het risico dat de vaste kostenvergoeding volledig en per direct worden geschrapt. U krijgt dus niet meer de mogelijkheid om nader bewijs aan te voeren. Dit heeft tot gevolg dat de uitbetaalde kostenvergoedingen worden aangemerkt als loon. Hierover moet u dan alsnog loonheffing betalen. Daarnaast loopt u het risico dat aan u een forse boete wordt opgelegd. De Belastingdienst heeft de mogelijkheid om tot vijf jaar terug te corrigeren Hoe maak ik een onderbouwing? Een vaste kostenvergoeding moet per kostensoort worden gespecificeerd. Per kostensoort dient in de onderbouwing een bedrag te worden opgenomen. Het maken van een onderbouwing lijkt eenvoudiger dan het is. Het is op zich heel eenvoudig om enkele kostensoorten en bedragen op een rijtje te zetten. Het moet echter wel aannemelijk zijn dat de werknemer ook daadwerkelijk deze kosten maakt. En dat u die kosten ook daadwerkelijk belastingvrij mag vergoeden. Denk bijvoorbeeld aan de kosten van de auto, consumpties en telefoon. Welke kosten u mag vergoeden, kan ook nog per werknemer verschillen. Steekproef De beste manier om een vaste kostenvergoeding te onderbouwen is door het houden van een steekproef. Een steekproef houdt in dat de werknemers ge durende een bepaalde periode (meestal drie maanden) de door hem gemaak te zakelijke kosten bijhoudt (bonnetjes verzamelen!). Het op voorhand houden van een steekproef is niet verplicht. U kunt volstaan met een specificatie naar aard en omvang. Twijfelt de Belastingdienst, dan kan zij alsnog een steekproef eisen waarmee u kunt aantonen dat de vergoeding reëel is. Geeft u kostenvergqedingen die zijn vastgelegd in de CAO? Ook dan moet u aantonen dat de vergoeding niet bovenmatig is. Houd ook dan een steek proef. Slot Veel werkgevers gaan in de praktijk nog steeds slordig om met de vaste kos tenvergoedingen. De Belastingdienst controleert streng of u aan alle eisen vol doet. U bent gewaarschuwd! Wilt u meer weten? Meldt u zich dan aan voor een één uur durende presentatie via communicatie@drv.nl DRV ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 400 medewerkers en 10 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43