Onderzoeksbranche is groeimarkt Amels werkt samen met Technum «s "o De Column pas begonnen r i Voorbeeld 02 fl Jan Nagtegaal (links) en Johan Monsieurs. an Nagtegaal en Johan Monsieurs kunnen terugkijken op een lange I staat van dienst bij de Koninklijke marechaussee respectievelijk de Tolitie Den Haag cq Tilburg. Monsieurs maakte in 1997 de overstap naar de particuliere onderzoeksbranche. Nagtegaal volgde enkele ja ren later. Beide waren bij een middelgroot bureau actief als particulier rechercheur. door Henk van de Voorde Het tweetal startte ruim een jaar gele den hun eigen bureau voor onder zoek en advies Nagtegaal Mon sieurs, met kantoren in Tilburg en Tholen. Zo worden redelijke vermoe dens van fraude onderzocht, bijvoor beeld door een boekhouder die geld wegsluist of door een verzekeringne mer die verzekerd is tegen brand, ver lies of diefstal. Andere aandachtsgebie den zijn 'zieke' werknemers die simu leren en potentiële nieuwe werkne mers. Monsieurs was in loondienst als mana ger verantwoordelijk vóór een team van ruim twintig mensen, Nagtegaal was teamleider tactisch onderzoek. „We waren met z'n tweeën verant woordelijk voor de hele club. We wil den echter niet langer verantwoorde lijk gehouden worden voor de infe rieure kwaliteit van onze omgeving. Daar word je tenslotte zelf op afgere kend. Als we probeerden om de kwaliteit op te krikken, kregen we het deksel op de neus. De grootste dri ve voor ons om over te stappen naar het zelfstandig ondernemerschap is dan ook het zelf kunnen bepalen van het product dat wordt geboden. Bij ons prevaleert kwaliteit heel sterk bo ven kwantiteit", aldus Johan Mon sieurs. Hun opdrachtgevers zijn voor het overgrote deel afkomstig uit het bedrijfsleven en de overheid. Een sub stantieel deel van de activiteiten be staat uit toedrachtonderzoek voor ver zekeringsmaatschappijen. „Wij onder zoeken diverse vormen van verzeke ringsschades: brand, verlies, diefstal, aansprakelijkheid en letselschade. Last van de kredietcrisis hebben we niet. Hoe slechter het met de economie gaat, hoe meer er wordt gefraudeerd. Lease-auto's die plotseling verdwij nen of pandjes die in de fik gaan on der het mom van 'in de brand, uit de brand'. Wij leven plat gezegd van de ellende van anderen. Alleen als er een probleem is of als er problemen drei gen, worden wij ingeschakeld", legt Monsieurs uit. Zijn kompaan wijst op de mogelijkhe den die een kwalitatief onderzoeksbu reau biedt, zowel voor de clientèle als voor de twee compagnons zelf. „De particuliere onderzoeksbranche is in de afgelopen jaren weliswaar ge groeid, maar het bedrijfsleven is veel- PasNaam: Jan Nagtegaal (45) en Johan Monsieurs (45). Woonplaats: Tholen respectieve lijk Tilburg. Bedrijf: Nagtegaal Monsieurs. Begonnen: 1 februari 2008. Meevaller: superstart door grote opdrachtgevers. Tegenvaller: door de vliegende start kom je niet toe aan een gelei delijke opbouw van het bedrijf I: info@nagtegaalmonsieurs.nl E: www.nagtegaalmonsieurs.nl al niet op de hoogte van wat er alle maal mogelijk is. Deze sector creëert voor ons een markt die de politie noodgedwongen laat liggen. De poli tie geeft prioriteit aan het oplossen van geweldsmisdrijven en overvallen. Wij leggen ons meer toe op fraudeza ken en onderzoeken naar diefstal of verdwijningen van goederen. We wil len af van het schimmige imago van de particuliere onderzoeksbranche. Vandaar ook dat we onze eigen na men hebben verbonden aan ons be drijf, in tegenstelling tot wat gebruike lijk is in deze sector", aldus Jan Nagt egaal. Nagtegaal Monsieurs over weegt om het team uit te breiden, met name in het kader van ondersteu nend recherchewerk. Zo moeten er vaak zaken nagetrokken worden bij instanties als het kadaster, de kamer van koophandel, het insolventieregis- ter of het faillissementsregister. „Ook andere open bronnen zoals Markt plaats houden wij goed in de gaten. Van diefstal afkomstige TV's bijvoor beeld, worden regelmatig op Markt plaats te koop aangeboden. Er is vaak wat aan gesleuteld en het typenum mer is veranderd. Personeel is ellen de, dat weten we uit ervaring. Moch ten we toch mensen aannemen, dan moeten ze goed snappen waar het om gaat in deze branche. Ze moeten com petent zijn en linken kunnen leggen. Voorkomen van narigheid is het bes te. Preventie van fraude bijvoorbeeld door gedegen beveiligingsmanage- ment. Het is vaak nuttig om 'aan de voorkant' mogelijke kandidaten voor een functie te checken op 'chantabel heid', financiële problemen of eerde re ontslagen. Superjachtbouwer Amels en Technum, het techniekcen trum van ROC Zeeland, hebben afgelopen maand een sponsor overeenkomst getekend. Daar mee behoort Amels tot een van de Zeeuwse bedrijven die willen investeren in het technisch onder wijs in Zeeland om jongeren een moderne technische onderwijs voorziening aan te kunnen bie den. door Ron Gregoor VL1SSINGEN - In samenwerking met ROC Zeeland en het- Regionaal Leerbedrijf "VAKwerk worden vijf leerling jachtbouwers van Amels in Technum opgeleid. Gedurende een jaar krijgen zij een dag per week theo- rie en vier dagen per week worden de praktijk vaardigheden ontwikkeld. Deze opleiding wordt betaald door Amels en na een succesvolle afron ding van dit unieke en intensieve leer traject zijn de deelnemers allround op geleid. Ze kunnen direct fulltime aan de slag als inbouwmonteur in vaste dienst bij Amels. Visie Technum is het toonbeeld van samen werking tussen overheid, onderwijs en bedrijfsleven. Het is de belicha ming van een visie op techniekonder- wijs. Dat komt tot uiting in de moder ne, op de praktijk afgestemde facilitei ten. Het techniekceiitrum biedt een stimulerende en innoverende omge ving waarin jongeren zich optimaal als vakdeskundige en als persoon kun nen ontwikkelen. Daarnaast is Tech*- num de plek voor het bedrijfsleven om werknemers korte of langere cur sussen te laten volgen. Bedrijven kun nen eveneens bijeenkomsten in Tech num organiseren. Variëteit Amels maakt deel uit van de Damen Groep, een groep van 33 werkmaat schappijen met vestigingen wereld wijd. Binnen de groep wordt een gro te variëteit aan schepen gebouwd van 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren Uitgever: Mark Vermeulen Bladmanager: johan van dén Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur marineschepen, sleepbotencontainer schepen tot aan binnenvaartschepen. Damen groep staat wereldwijd aan de top in de scheepsbouw. Amels kent drie divisies: Custom Buil ding (geheel naar wens en ontwerp van de opdrachtgever), Limited Edi tions (kleine series van topkwaliteit jachten die op verschillende punten, zoals interieur, nog individueel kun nen worden aangepast) en Refit (klein en groot onderhoud, van nieuw interieur tot verlenging.) Amels heeft 450 medewerkers in dienst en heeft een jaaromzet van 75 miljoen euro. Vormgeving: Hans Witlekes Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DVBreda tel 076-5 3f2277, Fax 076-5'3 '2274- Het is lente. April is de mooi ste maand van het jaar. Het is langer licht, het wordt merk baar warmer en april is een feestmaand. Mijn vrouw, mijn zoon en ik zijn dan jarig en op 1 mei heb ik mijn fami lie dus weer voor een heel jaar genoeg gezien. Lang zul len wij allen leven. In april word ik altijd een stuk vrolij ker. Ook nu, zelfs nu we met zijn allen in een economische dip zitten. Ik trek me daar niet zoveel van aan. Want ik zie al een kentering. De eer ste bedrijven melden zich weer voor een plekje in Zuid west Nederland. Ik mag me zelf op de borst kloppen want ik doe een behoorlijke duit in het zakje. Vanaf nu trekt ook de huizenmarkt aan. Ik heb vorige week een voorlopig koopcontract getekend voor een appartement in de bin nenstad van Breda. En dat ter wijl ik mijn eigen huis nog niet verkocht heb. Ik steek mijn nek uit. Probeer de hui zenmarkt uit het dal te trek ken. Ik laat mijn geld (of al thans dat van de bank) rollen. Als iedereen dat nu doet, zijn we zo uit de problemen. Volg mijn voorbeeld. Koop een huis. Koop mijn huis. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42