Sport 'Mannen spelen Veere pakt punten in duel met Heinkenszand Albers debuteert in 24 uur van Le Mans Luctor'88 gaat op eigen veld onderuit Rabobank derde in tijdrit Lombardije Doelpuntenfestival bij Wolfaartsdijk-DFS: 4-6 Meer dan driehonderd lopers in marathon Van Minde moet op EK turnen gat opvullen op voltige Rens Blom verzorgt clinic bij AV Scheldesport Kim 't Hooft (24) komt door haar baan minder aan tafeltennissen toe. 32 I Woensdag 1 april 2009 PZC W HEINKENSZAND - Zaterdag-derde- klasser Veere maakte gisteravond geen fout in de strijd om de titel. Het won het inhaalduel met Hein kenszand met 2-4 en vergrootte de voorsprong op naaste concurrent FC Dauwendaele tot vier punten. Gerben Menheere zorgde nog wel verrassend voor r-o, maar Gerben Bakker en .Theo van Tatenhove leidde Veere bij rust met 1-2. Na de pauze maakte René-Michel Ger ritsen de 1-3. Via Jeroen Verschiere (strafschop, 2-3) en Bakker werd het uiteindelijk 2-4. MONACO - Autocoureur Christijan Albers neemt dit jaar voor het eerst deel aan de legendarische 24 uur van Le Mans. De 29-jarige Ne derlander doet dit voor Team Kol les iq een Audi Rio TDI. De slijta geslag bij Le Mans vindt dit jaar plaats in het weekeinde van 13 en 14 juni. Hij rijdt voor Team Kolles ook de Le Mans Series, een cyclus van vijf races over 1000 kilometer, op de circuits van Barcelona, Spa, Portimao, Nürburgring en Silver- stone. Albers reed drie jaar in de Formule 1, tussen 2005 en 2007. HEINKENSZAND - Luctor'88 slaagde er gisteravond niet om enigszins af stand te nemen van de degradatie zone. De zondag-vierdeklasser ging op eigen veld in het inhaal duel met Hontenisse met 1-3 on deruit. Jeroen Verschuren en Tom Rijk - die profiteerde van een mis ser van de Luctor-keeper - zorgden voor een 0-2-ruststand. Verschu ren maakte er na rust ook nog 0-3 van. Nadat Serge de Blaeij namens Luctor'88 wat terug had gedaan, liet de thuisploeg nog kansen op de 2-3 liggen. BRICNANO CERA D'ADDA - De Ne derlandse wielerploeg Rabobank is bij de eerste etappe van de Wie lerweek van Lombardije, een ploe gentijdrit over 18,7 kilometer, als derde geëindigd. Het Continental Team van Rabo moest 23 secon den toegeven op de Italiaanse ploeg LPR, die werd aangevoerd door Alessandro Petacchi. De sprinter mag zich de eerste leider van de Wielerweek van Lombar dije noemen. De Russische ploeg Katoesja eindigde als tweede, op zes seconden van LPR. WOLPHAARTSDIJK - DFS stapte gis teravond na een doldwaze wed strijd in de derde klasse van het za terdagvoetbal als winnaar het veld af: 4-6. Wolfaartsdijk leidde bij rust met 3-0 door treffers van Ar nold van Gemerden, Harm Fluijt en Wilfred van den Dries. Anco van der Linde zorgde na rust voor 4-1, maar Van den Dries bracht de marge weer op drie: 4-1. Via Kevin Veerhoek, Van der Linde, Veer- hoek, Lennart Padmos (88e mi nuut) en Leonard van Floresteijn (92e) werd het nog 4-6 voor DFS. TERNEUZEN - De organisatie van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen heeft inmiddels meer dan 300 in schrijvingen binnen. Daardoor zijn nu nog een kleine honderd startnummers beschikbaar. Voor de marathon schreven zich tot op heden 274 lopers en loopsters in. De grens van 300 is gepasseerd door de deelnemers aan de estafet temarathon, de éénachtste mara thon (5 kilometer) en de kwartma rathon over 10 kilometer. De Mara thon van Zeeuws-Vlaanderen start op zaterdag 16 mei in Hulst. door Roeland van Vliet MILAAN - Voltige is het minst favo riete toestel van turner van Carlo van Minde, toch komt de Goese- naar op dat onderdeel in actie tij dens het Europees kampioenschap in Milaan. Dat liet delegatieleider Hans Gootjes, tevens topsportma nager bij de turnbond, gisteren vanuit de Italiaanse stad weten. Van Minde (21) heeft tijdens de twee EK-kwalificatiewedstrijden bemoedigende voltige-oefeningen laten zien, maar de limiet haalde hij niet. Toch is hij vrijdag nodig in de opstelling van Oranje. Goot jes: „We hebben zes turners en op elk onderdeel mogen we er vier in zetten. Epke Zonderland en Yuri van Gelder turnen niet op voltige en dus komen we bij Carlo uit. Maar daar is niets mis mee; het is goed dat hij ook op zo'n onder deel internationale ervaring op doet." Anthony van Assche (20), afkomstig uit Sas van Gent, ziet zichzelf vier keer terug in de op stelling. Hij komt uit op voltige (bij hem wel een specialiteit), rin gen, brug en rek. Van beide Zeeuw en, die voor de tweede keer mee doen aan een individueel EK, wor den geen finaleplaatsen verwacht. - ééÉs door Roeland van Vliet TERNEUZEN - Rens Blom, de enige wereldkampioen ooit binnen de Nederlandse atletiek, geeft zaterdag in Ter- neuzen een clinic polsstokhoogspringen. De 32-jarige Limburger zet daarmee de opening van de nieuwe ac commodatie van AV Scheldesport luister bij. De baan van de Terneuzense club heeft na zo'n twintig jaar een nieuwe toplaag gekregen. Daarnaast werd de polsstokhoog-installatie vernieuwd. Via de leverancier - Schelde International - en de daarbij werkzame oud-at leet Frans Maas werd Rens Blom benaderd. En die bleek bereid om bij de ingebruikname ervan een presentatie te geven over zijn carrière en een training te verzorgen. „We zijn heel trots op zijn komst", zegt bestuurslid Ad Hendriks. „Dat we zo iemand hebben in Nederland is al heel mooi en dat-ie naar Zeeland komt, is uniek." Blom greep de wereldtitel in 2005 in Helsinki. Hij ging daar over 5 meter 80. Daarnaast werd hij dertien keer Nederlands kampioen (indoor en outdoor) en nam hij twee keer deel aan de Olympische Spelen. In 2008 beëindigde hij na veel blessureleed zijn loopbaan. De oud-atleet begint om 11.00 uur aan zijn presentatie. Omstreeks 12.00 uur zal de clinic daarop volgen. Vanaf 10.30 uur zijn er al testwedstrijden voor alle leeftijdsca tegorieën. Die duren de hele dag. foto Marcel van Hoorn/ANP door Jack Begijn MIDDELBURG - Ze heeft het druk en loopt zichzelf bijna voorbij. Een boekentas over de schouder en een stapel papieren onder de arm. „Dat zijn leesdossiers die ik nog moet nakijken. Ja, het is soms veel. De trainingen schieten er daarom wel eens bij in", zegt tafeltennis ster Kim 't Hooft. Ze combineert een baan als docen te Mens 8c Maatschappij en Neder lands aan de Terneuzense Scholen gemeenschap De Rede met het af ronden van haar studie aan de lera renopleiding in Rotterdam. „Ik moet alleen nog mijn eindscriptie schrijven. Dan ben ik klaar." Daarnaast houdt 't Hooft zich veel bezig met tafeltennis, een sport die haar met de paplepel^ werd in gegoten, want haar vader en twee ooms waren actief bij SAR'72 in Kloosterzande. Een natuurtalent vindt ze zichzelf niet. „Natuurlijk zal ik wel enig talent hebben, want anders kom je zo ver niet. Maar ik moet het toch voornamelijk van mijn doorzet tingsvermogen hebben. Een gou den handje zoals Simone de Klerk heb ik niet. Ik train veel en moet het hebben van mijn inzicht. Door slim te spelen wil ik mijn te genstander mijn wil opleggen en het hem of haar zo lastig mogelijk maken. Waar speel je de bal, welk effect geef je mee en wat vindt de tegenstander niet fijn? Het gaat om het ontwikkelen van een sys teem dat de tegenstander ontre gelt." Door haar vader opgelegde druk om te presteren kent ze niet. „Nee, hij is meer van Tang leve de lol'. Mijn vader is recreant en. speelt in de vierde klasse. Hij kan lachend verliezen. Ik ben gedreven en wil altijd winnen, ook al ge beurt dat op een lelijke manier." Ze klinkt bescheiden, maar toch werd ze in haar jeugdjaren gezien als een groot talent. Ze trainde met andere talenten in Papendal en kwam nog even uit voor de na tionale selectie. „Ik trainde te wei nig om de nationale top te halen. Daarvoor hadden we hier in de buurt niet de mogelijkheden. Ik denk dat ik te weinig talent had om die top te bereiken, maar ik heb het nooit echt kunnen ontdek ken." Kim 't Hooft vindt dat ze het maxi male uit zichzelf heeft gehaald. Bij de vrouwen speelt ze in de eredivi sie bij AA Drink/FVT (Feyenoord Van Teijlingen) in Rotterdam. „On ze hoofdsponsor is een baasje van tachtig jaar. Altijd strak in het pak en goedlachs. Hij is het icoon van de club en erelid. De speelzaal is naar hem genoemd." Daarnaast komt 't Hooft uit voor het mannenteam van TTC Middel burg 2, dat in de derde divisie speelt. „Het is goed te combineren, omdat de eredivisie voor vrouwen een ander speelschema heeft dan de mannen. Bovendien zijn het 'meermansteams', dus is het niet BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, poule 4. De Hee- renstraat-Böhnke/Maxxbouw 4-4: Jan West dorp-Jan Vermeulen 27-35, 49; André Karel- se-Willem Rijvers 35-31, 59; Alfred van den Dries-Tom Hermans 30-25, 75; Jean Louis Smulder-Frans van Duuren 18030, 60. Driebanden. Beslissingswedstrijd districts kampioenschap teams eerste klasse. Dran kenhandel Pluijm-HGL/KOT '86 1 30-24; HGL/KOT '86 1-Drankenhandel Pluijm 21-36. Pluijm kampioen en naar regionale eindstrijd. TENNIS Miami (VSt). Mannen. Vierde ronde: Djoko- vic (Ser/3) - Berdych (Tsj/21) 6-3 6-2, Tsonga (Fra/10) - Simon (Fra/7) 6-7 (4) 6-3 6-2, Mur ray (GBr/4) - Troicki (Ser) 6-1 6-0. Vrouwen. Vierde ronde: Li Na (Chn) - Makaro- va (Rus) 6-7 (3) 6-2 6-2, Serena Williams (VSt/1) - Zheng Jie (Chn) 7-5 5-7 6-3, Benes- ova (Tsj/26) - Medina Garrigues (Spa) 6-4 6-1. VOETBAL Kerkrade. Oefenwedstrijd: Nederland B - Jong Italië 1-1 (1-1). 21. De Jong 1-0, 45. Gio- vinco 1-1. Zaterdagvoetbal. Derde klasse A: Heinkens- zand-Veere 2-4, Wolfaartsdijk-DFS 4-6. Vierde klasse A: Luctor'88-Hontenisse 1-3. Vrouwen voetbal. Derde klasse 803: SC Gastel - Oost- kapelle 2 1-1. WIELRENNEN Zottegem. Driedaagse De Panne-Koksijde. Eerste etappe, Middelkerke - Zottegem: 1. Pozzato (Ita) 199 km in 4.36.51, 2. Willems (Bel), 3. Van Avermaet (Bel) 0.57, 4. Bozic (Slv), 5. Bole (Slv), 6. Maaskant (Ned), 12. Post- huma, 20. Leezer, 24. Westra 3.05, 26. Curvers 4.44,47. Flens 13.14. Algemeen klassement: 1. Pozzato 4.36.51, 2. Willems 0.04, 3. Van Avermaet 1.03, 4. Bozic 1.05, 5. Finetto (Ita), 6. Voss (Dui) 1.06, 13. Posthuma 1.07, 20. Leezer, 24. Westra, 28. Curvers 4.54, 43. Flens 13.24. Brignano Gera d'Adda. Wielerweek van Lom bardije. Eerste etappe, ploegentijdrit: 1LPR (Ita) 18,7 km in 20.54, 2. Katoesja (Rus) op 0.06, 3. Rabobank (Ned) 0.23, 13. Vacansoleil 0.57. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG ZAALVOETBAL Eerste klasse: Groene Ster-MS United 2 (21.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34