Sloop Machinefabriek is niet meer nodig Slapen in Oostburgse watertoren met uitzicht op Vlissingse lichtjes Wij letten op prijs én kwaliteit Open huis bij Zierikzeese kunstenaars Westkappels koor herrijst jaarlijks RUDI MOENS WKm _Mfjn4 utoBedrijf.q} Architecten Stemmer en Monfïls oogsten applaus met concrete plannen. w PZC Woensdag 1 april 2009 21 Si if 'liriiiitiiflftt WESTKAPELLE - Het Westkappels koor geeft dit weekend, 3 en 4 april, de jaarlijkse uitvoeringen in zaal Westkapelle Herrijst. Vrijdag volgt na af loop een toneelstuk, uitgevoerd door de West- kappelse toneelvereniging. Zaterdag eindigt de avond met dansmuziek. Het koor zingt vierstem- mig. Het repertoire omvat veel Nederlandse, maar ook Franse, Engelse, Duitse en Italiaanse liedjes. Aanvang 19.30 uur. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl ZIERIKZEE - Kunstenaars in Zierik- zee zetten zondag de deuren van hun ateliers en galerieën weer open. Tussen 12.00 uur en 17.00 uur is er een kunstwandeling. Aan de route doen dertien kunstenaars mee. Onder hen zijn schilders en keramisten. Er is aandacht voor fo tografie, stofversieren, beeldhouw werk en grafisch werk. Bij de diver se ateliers en galeries en de plaatse lijke VW zijn routes van de wan deling verkrijgbaar. De open kunst ruimten zijn te herkennen aan een blauwe vlag. Daarom kunt u bij ons kiezen voor huismerkonderdelen. Die zijn nét zo goed. En veel voordeliger. BOVAO Je bent beter ai bij het onafhankelijke autobedrijf Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-58 666 www.autobedrijf-dekker.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118 - 625 663 www.autobedrijfstatenlaan.nl Garage Meerman Korenbloemlaan 1 4341 JD Arnemuiden Tel. 0118 - 602 023 www.garagemeerman.nl Automobielbedrijf Dijkwel Industrieweg 29 4382 NA Vlissingen fel. 0118 - 417 711 Onderhoud en verkoop Tel Autobedrijf Koppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg 0118 - 581 487 Autobedrijf Wondergem Bedrijfsweg 16 4387 PD Vlissingen Tel. 0118 - 465 958 www.autowondergem.nl Garage Francke Rapenburgweg 1 4365 ND Meliskerke Tel. 0118 - 561 748 Veersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118 - 591 524 www.veersedamauto.nl www.veersedamauto.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118 - 635 474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autobedrijf Oreel Molenweg 74 4374 NP Zoutelande Tel. 0118 - 561 276 www.autobedrijforeel.nl Specialisatie Opel en BMW door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het stadsbestuur van Vlissingen zal met wel héél goede argumenten moeten komen om alsnog de sloophamer uit de kast te mogen halen voor de Machinefa briek. Want zei wethouder Piet Polder man eerst nog dat de kolossale fa briek in de weg staat om een blik te kunnen werpen op het hoofd kantoor van de Schelde, architec ten Hans Slemmer en Don Mon fïls, van bureau WTS, bewijzen het tegendeel. De Vlissingers zorg den gisteravond voor collectieve buikkriebels in het volgestroomde Cinecafé, waar de stichting Stads herstel een avond aan de Machine fabriek wijdde. Drie plannenmakers mochten hun ideeën spuien. Jeroen Saris, die he lemaal uit Amsterdam was geko men om 'ons' te vertellen dat Vlis singen zo boft met die boten en het water, oogstte slechts een aar zelend applaus. Schetsen had de stadsadviseur, die net als Polder man wethouder is geweest in Am sterdam, niet. Alleen analyses. En een verzoek om verruiming van de inzendtermijn. Waar niemand op zat te wachten. Immers, de Vlissingers willen nu wel eens weten wat er met de Ma chinefabriek gebeurt. Maar ook de tweede spreker, Gerben van Straaten van conceptontwikkelaar Walas The Maverick uit Hengelo, sprak slechts filosofieën uit. Over processen, over economische facto ren, over industriële voorbeelden in deri lande. Maar concreet werd het niet. Totdat Hans Slemmer de micro foon in handen kreeg. Volledige stedenbouwkundige tekeningen vlogen over het beeldscherm. Voor aanzicht, zijaanzicht. Interieur, ex terieur. Hoeveel woningen, hoe veel vierkante meter commerciële ruimte. Tot de ramen aan toe. Zelfs de zak met geld werd be noemd: dat is de Walcherse Bouw Unie. Het publiek ging er maar eens bij staan. Stelde zinvolle vragen, deel de complimenten uit. En klapte niet één keer, maar wel vijf keer de vingers warm. Maar wat nu? Het college heeft de inzendtermijn inderdaad ver ruimd, zij het een beetje, met twee weken. Uitgewerkte plannen die tot 14 april worden ingeleverd op het stadhuis, krijgen een kans. Het college belooft ze te bestude ren, maar het uiteindelijke woord is aan de leden van de raad. Het enthousiasme waarmee zij gistera vond reageerden op Slemmer en Monfils, was tenminste hoopge vend. door Frank van Cooten OOSTBURG - Slapen met uitzicht op de lichtjes van Vlissingen en Zeebrugge. Dat kan straks wellicht in het glazen koepeltje van water toren 'De Lekkage' in Oostburg. Maar dat niet alleen. Als het aan Nel de Best en Henk Niggebrugge ligt, kun je in de toren straks ook trouwen. Of er een uitvaart hou den. En dan blijft er nog ruimte over voor een luxe suite, een loun ge-bar, kantoor voor jonge bedrij ven, vergaderruimte, 'brain- storm-room', en anti-stress kamer, compleet met squashbaan, drum stel en boksballen. Het echtpaar bedacht het plan met ingenieur Remco Bruijns. Of het er van komt? Volgens de initiatief nemers is de gemeente enthou siast. „Iedereen draagt de toren een warm hart toe. We willen de plannen wel gefaseerd uitvoeren. De toren komt zeker niet in de stei- .gers te staan." Nel en Henk kochten de toren in 2005. Ze begonnen er een bed breakfast maar het avontuur pakte anders uit dan waarop ze hadden gehoopt. De toren was niet warm te krijgen. Vooral in de winter was het steenkoud. Noodgedwongen zetten ze de watertoren weer te koop. Ingenieur Remco Bruijns vond de vraagprijs te hoog. Samen met het stel besloot hij 'iets geks te gaan doen'. Zo ontstonden de plannen om de toren een nieuw 'bruisend' leven te geven. Er moet dan ook nog wel wat worden ge daan aan de buitenkant. Het kunst werk uit 1995 van Johnny Beerens uit Breskens (de bekende water druppels) op de schil van de toren wordt steeds vager. Dat wacht op nieuwe glans. Belangstellenden kunnen op 12 april (eerste paasdag) kennisma ken met de plannen. Er is dan een ontbijt en een brunch. Kinderen kunnen eieren zoeken, en er zijn werken te zien van Zeeuws-Vlaam- se kunstenaars. Opgeven kan via www.watertoren-oostburg.nl. Op Koninginnedag kan men abseilen vanaf de watertoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23