in de top vijf benoemden' Festival zoekt mensen Geen treinen wegens nieuw spoorviaduct S LaBan Visserijmuseum Topdrukte vrachtverkeer naar de Vlissingse kust vereist veiligheid 'Waterschappen frustreren politiek niet met voorbereiding van fusie' PURE SCHOONHEID VERWENNERIJ w PZC Woensdag 1 april 2009 I 1 9 gedaan wordt voor het kleinscha lig ondernemerschap, al die pa pa-en-mama-bedrijven, dat zijn in een gemeente als Veere de moto ren van de economie." Als je die verliest dan moet je als toerist naar Middelburg of Vlissingen om nog een fles Spa te kunnen kopen. De kracht van Veere is juist de char me van het kleinschalige. Het is de verscheidenheid die onze dertien stadjes en dorpen een bijzonder karakter geeft." Smeerolie De Veerse ondernemersmanager moet de 'smeerolie' worden in de con tacten tussen gemeente en ondernemers. Hij werkt 20 uur per week. Het is de bedoeling dat het beleid van de gemeenten en de activiteiten van ondernemers straks beter op elkaar inhaken. De 'verbindingsman' krijgt drie jaar tijd om zijn nut te bewijzen. Jaarlijks wordt bekeken of het zinvol is ermee door te gaan. De gemeente telt er jaarlijks 45.000 euro voor neer. De Rabobank ver goedt daarvan 15.000 euro, de Kamer van Koophandel 5.000. De Federatie van Ondernemersverenigingen in de gemeente Veere (FOV) treedt op als steun en toeverlaat. De ondernemersmanager mag zich zich niet voor het karretje mag laten spannen van individuele ondernemers. Die kunnen er wel terecht voor goede raad. MIDDELBURG - Het South Park Fes tival dat elk jaar in Middel burg-Zuid plaatsvindt, beleeft dit jaar zijn zesde editie. Maar, waar schuwt de organisatie, dat lukt niet zonder hulp van vrijwilligers. En daar ontbreekt het dit jaar nog aan. Daarom doet de Stichting South Park events een oproep. Iedereen die wil meehelpen met de organi satie van het multiculturele festi val en op de dag zelf diverse werk zaamheden wü verrichten, kan zich aanmelden. Als waardering vindt in het najaar een afterparty plaats voor de vrijwilligers. De zesde editie van het (gratis toe gankelijke) South Park Festival vindt plaats op zaterdag 18 juli op het Meiveld in Middelburg-Zuid. Vorig jaar kwamen er 7500 men sen op af Wie er dit jaar zullen op treden, is nog niet bekend. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden door een e-mail te sturen naar lya@southparkfestival.nl of door een formulier in te vullen op www.south- parkfestival.nl. ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 7-8 APRIL KIJKDAGEN: vrijdag 3 april 13.00 - 21.00 uur zaterdag 4 april 10.00 - 16.00 uur maandag 6 april 10.00 - 17.00 uur dinsdag 7 april 10.00 - 12.00 uur Catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-650 680 BRESKENS - Het visserijmuseum in Breskens speelt zaterdag en zon dag op twee manieren in op het thema 'Verleiden' van het mu seumweekend. Er is een fotospeurtocht en op za terdag- en zondagmiddag om 14.30 uur wordt gemijnd met de oude mijnklok. Een gids leidt be zoekers rond. PARFUMERIE- 1 relpunt der wereldmerken MIDDELBURG MIDDELBURG - De treinen tussen Vlissingen en Goes kunnen ko mend weekeinde niet rijden van wege werk voor de N57 in Middel burg. Ook autoverkeer zal last heb ben van de plaatsing van een nieuw spoorviaduct in Middel burg. Rijkswaterstaat plaatst het nieuwe spoorviaduct iets ten oosten van de huidige spoorwegovergang van de Kanaalweg naar de Nieuwland- seweg. Daar duikt de N57 onder het spoor door en vervolgens het aquaduct in dat onder het Kanaal door Walcheren gaat en uitkomt bij Ramsburg. Het werk duurt van vrijdag 3 april 21.00 uur tot maandag 6 april 07.00 uur. De Grenadierweg tot aan de aansluiting met de Kuipers- weg en het westelijk deel van de Arnesteinkade zijn dan afgesloten. De omleidingsroute wordt aan ge geven met gele borden. De Klevers- kerkseweg hoeft dit weekeinde niet dicht, heeft Rijkswaterstaat la ten weten. De spoorwegovergang Nieuwland- seweg wordt in het weekeinde twee keer een uur afgesloten. Van zaterdag 4 april 01.00 uur tot maandag 5 april 05.00 uur rijden er geen treinen tussen Vlissingen en Goes. De NS zet bussen in om de reizigers op dat traject te vervoe ren. www.ns.nl www.prorail.nl/zeeuwselijn door Maurits Sep VLISSINGEN - Vrachtwagenchauf feurs die materialen moeten afleve ren voor de kustversterking van Vlissingen, moeten beter op ande re weggebruikers letten. Omwo nenden maken zich zorgen over de veiligheid van wandelaars, fiet sers, skeeleraars en ruiters. De organisaties die verantwoorde lijk zijn voor de kustversterking zijn daarom gisteren een campag ne begonnen om de chauffeurs op hun rijgedrag aan te spreken. Wa terschap Zeeuwse Eilanden, pro jectbureau Zeeweringen en aanne mer Zeeuwse Stromen BV deel den folders uit. Het motto van de campagne is: Bij dit karwei, een veilige weg voor ons allebei. Dat allebei slaat op de men sen die in de buurt van het kust- werk wonen of er langs komen, zo als wandelaars en fietsers. In de fol der komen die omwonenden aan het woord. Zij roepen de chauf feurs op goed te letten op hun ei gen snelheid en op de veiligheid van de anderen. „Klachten van omwonenden over onveilig rijgedrag zijn nog niet bin nen gekomen, maar op informatie bijeenkomsten werden hierover op voorhand al wel vragen gesteld. Daarom zijn we deze campagne begonnen", verklaart Emilie Sturm van het waterschap. Er rijden nu al behoorlijk wat vrachtwagens naar en van de kust- werken bij de boulevard van Vlis singen en bij Nolle/Westduin, maar dat worden er nog meer. De grote drukte wordt volgens Sturm vanaf volgende week verwacht. Die duurt ongeveer twee maan den, tot de zomervakantie. „De vrachtwagens zullen vooral asfalt en breuksteen aanvoeren." door Maurits Sep MIDDELBURG - De besluitvorming van Provinciale Staten over de fu sie van de Zeeuwse waterschap pen wordt niet gefrustreerd door voorbereidende acties van die wa terschappen. Dat vindt het dage lijks provinciebestuur. Het kiezen van een nieuwe naam - Scheldestromen - en het ontwer pen van een nieuwe huisstijl voor het toekomstige Zeeuwse water schap horen nu eenmaal bij die voorbereidingen, menen Gedepu teerde Staten. GS schrijven dat in antwoord op vragen van de Partij voor Zeeland. Fractievoorzitter Johan Robesin had begin maart bij GS geklaagd over het 'frustreren en manipule ren' van de besluitvorming door de waterschappen. Als zij al een nieuwe naam en huisstijl hebben, welke betekenis heeft het Statende- bat dan nog dat vlak voor de zo mer over de fusie moet plaatsvin den en waarin het formele besluit over de fusie genomen moet wor den, vroeg de PvZ zich af GS zien daar echter geen pro bleem in. Immers, niet alleen de waterschappen werken aan de fu sie, ook het college van GS is daar voor. De naam Scheldestromen is al door GS overgenomen in het voorstel over de fusie aan Provin ciale Staten dat onlangs is vastge steld. Het doel is de waterschappen per 1 januari 2011 te laten samengaan. van Horeca Nederland afdeling Zeeland. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21