PZC ,7 Drie kandidaten voor coffeeshops 18 19 Raad Middelburg mag bepalen waar nieuwe coffeeshops komen. Het Centre Pompidou van Viissingen Bingo voor hulp aan gehandicapten Badhotel Renesse krijgt erkenning TV Walcheren is al aardig ingeburgerd Parel Woensdag 1 april 2009 Tip? waicheren@pzc-.nl Ondernemersmanager in Veere gaat eerst vooral luisteren Drukte vrachtverkeer naar de Vlissingse kust vereist veiligheid door Emile Calon MIDDELBURC - Reigerstraat 9, Sta tionsstraat 24 en Varkensmarkt 4. Dat zijn de locaties in Middelburg die in aanmerking kunnen komen om omgebouwd te worden tot een coffeeshop, zo meldde burge meester Koos Schouwenaar gister avond de commissieleden. Hij benadrukte dat de lijst nog niet definitief is. Ondernemers kunnen nog steeds in aanmerking komen voor een gedoogvergun ning. Maar dan moeten ze wel vol doen aan een aantal criteria. Zo moet 'hun' pand in de binnenstad liggen, op meer dan 250 meter af stand van een school of jeugd honk. Ook moet op dat bewuste pand een horecabestemming rus ten. Schouwenaar meldde ook dat de gemeenteraad uiteindelijk zelf mag bepalen in welke panden een coffeeshop komt. Volgens de regels van de raad mogen er in Middel burg twee coffeeshops zijn. Roxy en Sixty Two zijn echter gesloten hoewel de eigenaren die sluiting nog aanvechten. Gezien de uitspra ken van rechtbanken in soortgelij ke gevallen mag aangenomen wor den dat die sluiting definitiefis zo dat ruimte ontstaat voor nieuwe shops. Schouwenaar benadrukte ook dat de gemeenteraad de vestigings voorwaarden voor coffeeshops op nieuw mag vaststellen. „Als de raad beslist dat er maar één mag komen en dat die ene zich alleen op een industrieterrein mag vesti gen is dat prima." Hij verwacht dat na de zomer de gemeente definitief bekend kan maken uit welke panden de ge meenteraad kan kiezen. De ge meenteraadsleden krijgen dan ook de beschikking over alle bezwaren Volgens burgemeester Koos Schouwenaar stromen de bezwa ren van omwonenden tegen de komst van mogelijke coffeeshops in Middelburg nu al toe. die omwonenden en anderen te gen die panden hebben ingediend. Volgens de burgemeester stromen de bezwaren nu al binnen. Schouwenaar meldde eveneens dat het college van plan is de nieu we coffeeshophouders beperkende voorwaarden op te leggen. Onder meer op het gebied van de ope ningstijden en de eis om op straat toezicht te houden. Hij liet ook doorschemeren dat misschien wel gekozen wordt voor een vergun ning die slechts een beperkt aantal jaren geldig is. - VLISSINGEN - De Timmerfabriek, het Dokje van Perry, de Zware Plaatwerkerij en het hoofdkantoor van de Schelde zijn op zich mooie elementen. Maar ze staan los. De Ma chinefabriek, centraal gelegen op het Schelde- terrein, verbindt ze. De Vlissingse architecten Hans Slemmer en Don Monfils hebben het he lemaal uitgetekend. Als de middelste van de drie beuken nou eens opengebroken wordt, dan kijk je zo vanaf het Dokje van Perry dwars door de Machinefabriek heen, het hoofdkan toor van de Schelde tegemoet. Die beuk zou een overdekt openbaar plein van drieduizend vierkante meter worden. Kunstenaars die op de begane grond van de oostelijke beuk wo nen, kunnen er hun werk uitstallen. Cafeetjes, festivals, markten... Alles kan. Slemmer spreekt nu al van een soort Centre Pompidou. „Wie wil daar nou niet die gigantische lieren uit de Scheldefabrieken als kunstobjecten zien liggen?" Bovendien de atelierhuizen zijn dan, volgens de architect, waanzinnige loft-achtige woningen met het daglicht van bo ven uit het inmiddels glazen zaagtandendak. In de westbeuk kan de Cultuurwerf haar dro men verwezenlijken, maar de architecten ach ten vestiging van de Zeeuwse Muziekschool, de brede school, ROC, Omroep Zeeland of zelfs reptielenzoo Iguana realistischer. Artist's impression Hans Slemmer Don Monfils pagina 21: sloop Machinefabriek niet nodig GOES - De Stichting Hulp Gehandi capten en de Stichting Vakantieple- zier Gehandicapten houden zater dag een bingo in de grote zaal van het Goese Lyceum. De opbrengst van de bingo gebruikt de stichting om haar activiteiten te kunnen fi nancieren. De avond begint om 19.00 uur. De zaal is te bereiken via de ingang van de school aan de Vogelzangsweg. Reserveren is ver plicht en kan via 0113-221186. RENESSE - Het badhotel in Renesse is een erkend vergadercentrum ge worden. Het bedrijf heeft de erken ning gekregen van brancheorgani satie CLC. Om erkend vergadercen trum te worden moet een bedrijf beschikken over voldoende techni sche faciliteiten en zaken als gast vrijheid op orde hebben. In Zee land heeft alleen hotel Westduin in Koudekerke ook deze landelijke erkenning. MIDDELBURG - TV Walcheren be gint al aardig ingeburgerd te gera ken. Anderhalf jaar na de start be reikt de zender wekelijks 26 pro cent, en dagelijks 19,5 procent van de Walchenaren. Daarmee is het station nog lang niet zo ver als Omroep Zeeland (73,5 en 49,5 pro cent), maar wel iets beter bekeken dan Maximaal TV (33 en 16 pro cent). Dat blijkt uit onderzoek van HZ-studenten bij 394 inwoners. ZEEUWSE Het persbericht klonk veelbelo vend: bijzondere parel gevonden op oesterperceel bij Bergsediepsluis, misschien wel de grootste ooit. Van zulke informatie gaat elk journalis- tenhart sneller kloppen. Die colle ga op het Goese kantoor liet zich dan ook niet onbetuigd en klom di rect in de telefoon. Stad en land bel de hij af, maar het bleef allemaal Tip? redactie@pzc.nl wat vaag. De twijfel sloeg toe. Met name het feit dat er geen foto van de bijzondere vondst viel te maken of gemaakt was, wekte argwaan. Zou het een 1 april-grap zijn? Hoe dan ook, de collega was er uren zoet mee. Uren die ook aan écht nieuws be steed hadden kunnen worden. Tja, parels voor de zwijnen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19