Meningen f? Bekendmaking De PZC verzamelt verhalen over Zeeuwse vrouwen Israël 3 RAVZ Badhotel Crisisakkoord Paling Slopen Geluid Vaccinatie Paus Stuur ook uw verhaal in. Kijk op www.pzc.nl/zeeuwse vrouwen LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (150 woorden) Israël, een democratie in het Mid den-Oosten: als de eigen soldaten zich misdragen wordt dat niet ont kend maar uitgezocht en terecht zwaar bestraft. Van de scribenten van de lezersbrieven Israël 1 en 2 heb ik nooit iets gelezen toen in 2007 de leden van Hamas en Fatah elkaar afslachtten. Ook deze keer is hun verontwaardiging selectief: het onlangs verschenen rapport van Amnesty International is een keiharde aanklacht tegen het Ha- mas-bewind: terrorisering van de eigen bevolking. In de recente oor log hebben zij en passant afgere kend met hun politieke tegenstan ders en de van collaboratie met Is raël beschuldigde personen. Begin februari stalen politieagenten van Harnas de voedselpakketten en de kens van de VN-organisatie be stemd voor burgers. Pro-Palestijn se organisaties negeren dat Pales- tijnen vaak het slachtoffer zijn van andere Palestijnen. (Moeten wij dat feit annuleren?) Hoe komt dat toch? Antwoord: de vijanden van de God van de Bijbel zijn ook al tijd de vijanden van Israël. A. Martine van der Meule De Meijstr. 32, Serooskerke (W) Er was eens een korpsfeest in Goes. Er was eens een burgerva der (krant 23-03) die hier ook aan wezig was, het is tenslotte een blije gebeurtenis en dat wil je toch niet missen! Er waren eens twee brandweermannen, die waren daar ook, tevens waren zij beiden werkzaam bij de RAVZ. De burger vader wilde van hen wéten of hij tegenover tevreden wërknemers van de RAVZ zat... Er waren eens 2 broeken die spontaan afzakten.... Er waren eens geschreven stukken met toezeggingen, eens waren ze er niet meer. Er was ooit een RA VZ, daar had een ieder een loonof- fer voor over. Er is nu een CAZ, er zal nog meer geofferd moeten wor den, nu niet vrijwillig. Er was eens.... Een Burgervader. Wanda de Kunder Beethovenlaan 54, Goes Als werkelijk blijkt, dat de grote 'leisure'-projecten in Zeeland zoals het Badhotel (krant, 30 maart) en de befaamde Skihal, niet zonder criminele geldschieters gereali seerd kunnen worden, vraag je je natuurlijk af in hoeverre de provin ciale en gemeentelijke overheden een verantwoordelijkheid dragen om grote malafide investeringen vóóraf op integere geldstromen te controleren. Want bestemmings plannen dienen niet alleen plano logisch te worden geëvalueerd. Zelfs het failliete Sluis plant in Cad- zand in een tijd, dat de kranten vol staan over een sterk inzakken de woningmarkt, 450 luxe va kantiewoningen in de 'leis- ure'-sfeer. Met een wethouder, die nederig buigt voor zes miljoen zil verlingen. Nog niets geleerd van het debacle in Hoofdplaat. Als de recreatieve ontwikkeling van Zee land en Zeeuws-Vlaanderen niet zonder criminele investeringen kan, moeten we maar eens een 'kennis'-delegatie naar Sicilië en Napels sturen. De maffia daar schijnt er nog vakkundiger te zijn. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Wilders heeft gelijk dat hij, en het parlement in het bijzonder, buiten spel is gezet inzake het zogenoem de 'crisisakkoord' van Balkenende en de zijnen. Dat hij daarom uit protest het debat heeft verlaten is een foute beslissing maar omdat het de persoon Wilders betreft is dat niet zo'n ramp. Wat wél een ramp is, is dat hij door deze actie volgens de peilingen 3 zetels winst heeft geboekt. Dat zijn nogal wat kiezers. Evenzo verontrustend is het feit dat zijn aanhang niet meer bestaat uit louter middelvinger-op stekende en zich van hooligan-taal bedienende mensen. Als in een de mocratie een politicus door onpar lementair en radicaal gedrag zó veel stemmen wint, dan moet men zich afvragen hoe dat kan af lopen. Je hoeft nog niet eens 70 jaar terug te gaan in de geschiede nis om het ergste te vrezen. Je houdt je hart vast als Wilders nog eens minister-president wordt. B.J. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Ik ben verontwaardigd over de pa lingvissers die zo maar 157.000 ki lo paling over de dijk zetten. Hoe kunnen zij dat nu zomaar doen. Die zie je nooit meer terug want in Spanje worden die glasaaltjes al lemaal opgevist. Ben Misilje Nieuwleserstraat 11Cadzand Grote exemplaren, aangevoerd voor het NK palingroken. Een wethouder in Vlissingen die straks weer vertrekt wil de machinefabriek toch (steeds) slo pen. Heb al eerder hints gegeven richting andere steden die met oude cultuurgebouwen veel moois gemaakt hebben. Moet ook met dit object mogelijk zijn. Waarom wordt niet gebrainstormd met Igu ana die te krap zit op het Bel- lamypark. In combinatie met ande re ideeën is er nog veel van te ma ken. Voorts, Zeeuws-Vlaanderen heeft wel enigszins gelijk met 'ach terstelling', laat toch die winkels bij de skipiste in Terneuzen betrek ken door de kandidaten. Toch libe rale gedachte en als het niet renda bel zou worden is dat toch het risi co van de investeerders en niet voor de provincie. Laat men eer der eens denken over pressie om het eindelijk realiseren van verdub beling van de N61. Stond al eind ja ren '50 in planning en begin jaren '70 al op enkele plaatsen in het land uitgemeten en uitgepaald. Maar ja over die weg hoeft nooit een minister te rijden, maar wel mensen naar ziekenhuizen in Ter- neuzen, Brugge en Gent, werkpen- delaars en landbouwverkeer. J.A. Schrier DP de Smitstraat 39, Oost-Souburg Het artikel 'Gek van geluid' (krant 26 maart) van Monique Prins is mij uit het hart gegrepen. Ook ik pleit ervoor 'muziek' in de openbare ruimte te verbieden en ik hoor regelmatig dat ik niet de enige ben. Waar vind je nog een supermarkt zonder muziek? Enke le jaren geleden had Albert Heijn het plan om muziek in zijn win kels af te schaffen, maar dat is jam mer genoeg nooit gebeurd. Als ik in zo'n lawaaiwinkel moet zijn wil ik zo snel mogelijk weg. En ik wil ook wel graag uit eten zonder dat gegil aan mijn hoofd en ik weet: velen met mij! Hulde aan de weini ge muziekloze restaurants! M. van de Laar Hof ter Veste 18, Middelburg De opkomst voor de vaccinatie te gen baarmoederhalskanker valt vies tegen volgens de berichten. Vandaar nog maar eens een rondje prik. Dat zou dan door stemming makerij, antireclame, onjuiste in formatie veroorzaakt zijn. Door praatjes en spookverhalen. De overheid maar uitroepen dat het helemaal veilig is. Het middel werd snel toegelaten terwijl het ef fectief testen vele jaren zou moe ten duren. Andere medicijnen, welke sneller en duidelijker resul taat opleveren krijgen veel minder snel een toelating. Hangt er van af wie het op de markt brengt. Of de verzekering het wel wil betalen. Het zou beter zijn als de overheid de juiste conclusies trekt uit de ge ringere opkomst in plaats van an deren de schuld te geven van de miskleun. De enige echte conclu sie is dat men de overheid voor geen meter vertrouwt. Volkomen terecht. Kijk maar naar wat ons wordt wijsgemaakt over de krediet crisis, of is het hypotheekcrisis, een economische crisis of een de pressie. Of kan het misschien ook nog bij voortschrijdend inzicht een totaalfaillissement van een sys teem worden? H. Gericke Singel 65, Westdorpe Het kostte even moeite door het artikel over Saoedi-Arabië van vori ge week te worstelen. Het las als een donkere aflevering van Shrek. Een koning die met een aantal fun damentalisten aan de touwtjes trekt. Je zult er maar moeten wo nen. Maar wat volgens mij vele ma len erger is, is de oproep van ene Benedictus in Afrika om geen con dooms te gebruiken, omdat ze niet werken tegen aids. Als de eerste de beste arts dat beweert, kan hij wor den aangeklaagd voor het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel, maar vanuit Rome moeten we dat accepteren? Hoeveel doden zal hij uiteindelijk op zijn naam hebben staan? Zeg nou niet dat je de paus niet mag beledigen, want hij bele digt op een verschrikkelijke ma nier miljoenen mensen. Bewust of onbewust? Maakt dat wat uit? Zo- ièts mag gewoon niet gebeuren. Paul Heuff Sardijngeullaan 4, Dishoek PZC Woensdag 1 april 2009 1 Ministerie van Verkeer en Waterstaat De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt bekend dat op grond van artikel 36 van de Luchtvaartwet, bij Koninklijk Besluit van 21 februari 2009, nr. 09.000447, toestemming is verleend voor de door de exploitant van het luchtvaartterrein Midden-Zeeland vastgestelde tarieven voor het gebruik dat door luchtvaartuigen wordt gemaakt van dit luchtvaartterrein en de zich daarop bevindende opstallen. Dit Koninklijk Besluit en de betreffende wijziging van de havengeld regeling liggen vanaf 1 april gedurende 6 weken op de volgende plaatsen ter inzage: - Directoraat-Generaal Transport en Luchtvaart, Plesmanweg 1 te 's-Gravenhage; - Zeeland Airport, Calandweg 36 te Arnemuiden. Het betreft onder meer de volgende basistarieven (excl. btw): landingsgelden voor overlandvluchten gewichtscategorie: (vleugel)vliegtuig helikopter -toten met 1.500 kg €16,89 €23,78 -van 1.501 kgtoten met3.000 kgtoeslag €16,89 €23,78 -van 3.001 kgtotenmet'6.000 kgtoeslag €50,67 €71,34 landingsgelden voor terreinvluchten gewichtscategorie: (vleugeljvliegtuig helikopter -tot en met 1.500 kg €10,34 €14,71 -van 1.501 kgtoten met3.000 kgtoeslag 10,34 €14,71 -van 3.001 kg tot en met 6.000 kg toeslag €29,33 €44,13 landingsgelden voor circuitvluchten gewichtscategorie: (vleugeljvliegtuig helikopter -toten met 1.500 kg 3,36 €14,71 - van 1.501 kg tot en met 3.000 kg toeslag 3,36 €14,71 -van3.001 kgtoten met6.000 kgtoeslag €10,08 €44,13 Boven de genoemde tarieven voor terrein- en overlandvluchten geldt een toeslag van €3,87 voor elke landing die na 19.00 uur plaatsvindt. Boven de genoemde basistarieven gelden voor vleugelvliegtuigen de volgende toeslagen voor geluidscategorieën zoals bedoeld in het besluit geluidsbelasting kleine luchtvaart: Cat. 1 toeslag €2,27 Cat. 2 toeslag €2,27 Cat. 3 toeslag 1,18 Cat. 4 toeslag £1,18 De genoemde bedragen zijn exclusief btw. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt, een bezwaar schrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, ter attentie van de Hoofddirectie luridische Zaken, sector Luchtvaart, Postbus 20906, 2500 EX Den Haag. Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar of beroep is gericht; d. de gronden van het bezwaar. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de Directeur-Generaal Luchtvaart en Maritieme Zaken, drs. M.E.P. Dierikx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11