Sport en stabiliteit i Cas van der Graaff en zijn zoon azen op een overwinning vanuit Barcelona Vertrek Freddy Chaves bij Savok is voor beide kampen een opluchting Waar moet je staan bij de Ronde van Vlaanderen? Martin Spoormans is de geestelijke vader van Verbrugge-team. Kloetinge-Vlissingen op tweede paasdag Goede prestaties van jeugd Middelkamp Negende plaats voor Birgit Lavrijssen Voetbalvereniging Mevo trekt aangifte in Vijf keer goud voor turnsters in Brabant Tweede plaats voor Nick van der Lijke Combinatie uit Arnemuiden kende een prima seizoen. Chemie tussen trainer en spelersgroep ontbrak al geruime tijd. Meld het beste plekje op www.pzc.nl/tourdezelande PZC Dinsdag 31 maart 2009 I 33 door Frits Bakker sluiskil - Martin Spoormans houdt de boot nog een beetje af, wijs geworden als hij is in een vroegere ervaring. Glenn Hofman kijkt er onbevangen tegenaan en Ronny Daniels straalt vooral ver trouwen uit. Het tweede Zeeuwse team dat vol gend seizoen de eredivisie drieban den binnenstapt, zal niet direct in de top meespelen, hooguit onder in de middenmoot. „We kunnen nog wel wat verster king gebruiken", klonk het zondag nadat de promotie zeker was ge worden. Maar onmiddellijk kwam ook het besef dat die kans klein is. Meerten Dallinga van de Stichting Promotie Driebanden Zeeland: „Zet een sterke kopman in dit team, dan spelen ze wel bovenin, maar dat is in deze tijd niet haal baar." Verbrugge Terminals is negentien wedstrijden ongeslagen gebleven en heeft de sprong naar het hoog ste niveau gemaakt dankzij de teamgeest, de stabiliteit en door het aantrekken van Glenn Hof man. De jonge Hagenaar heeft het hoogste moyenne gespeeld van de vier spelers uit het team. Martin Spoormans, de geestelijk vader van het team: „Wat we te zoeken hebben in de eredivisie? Ik denk dat we er beter voorstaan dan twee jaar geleden, toen we ge lijk weer zijn gedegradeerd. In de breedte zijn we sterker. Maar het wordt toch weer vechten tegen de gradatie, zeker als we geen verster king krijgen. We hebben al een bal letje opgegooid. Therese Klompen houwer wil komen, is in een paar jaar veel sterker geworden en zou een aanwinst zijn." Ronny Daniels: „Ik zie het veel op timistischer in dan de vorige keer, want we zijn veel sterker met Glenn erbij. Martin moet kopman blijven en kan af en toe uitschie ters maken. Hij heeft niet voor niets Blomdahl in de Belgische competitie net nog geklopt. En hij is een geweldige captain. Ik speel al zo veel jaar met hem en hij heeft nog nooit kritiek geleverd." Glenn Hofman: „Ik wil in de eredi visie liever geen kopman zijn, dan kom ik gelijk topspelers als Blom dahl, Caudron, Sanchez en Tasde- mir tegen. Dat lijkt me nog iets te veel van het goede. Martin heeft meer ervaring, die zal zijn partij tjes nog wel winnen." Kees Wittens: „Ik schat in dat we in de eredivisie met drie teams spe len voor twee degradatieplaatsen. Met ons vorige team waren we kansloos, omdat ikzelf en Richard de Bruin samen maar één partij wonnen. Dat zal nu niet meer ge beuren." Ronny Daniels: „We zijn ook geïn spireerd geraakt door de nieuwe speelzaal, waar we ons allemaal vanaf de eerste wedstrijd thuis voe len. Het publiek staat altijd achter ons. Het was een nieuwe start voor het team, beloond met de ti tel." Glenn Hofman: „Ik heb nu al veel geleerd, in de eredivisie wordt dat nog meer. Kijk alleen maar eens naar Spoormans, met wie ik nu een jaar heb gespeeld. Ik heb min stens twintig onmogelijke en ab normale stoten van hem geleerd." Martin Spoormans: „Voor mij wordt het een nieuwe kennisma king met de eredivisie. Ik heb voor heen tien jaar kopman gespeeld, destijd nog bij Ockenburgh. Ik won in die tijd soms van Ceule- mans, Caudron, Sayginer, Merckx, noem maar op. Ik ben benieuwd wat het nu wordt, maar bang ben ik er niet voor. Glenn, Ronny en ik zijn dit jaar vijf keer ingevallen in het eerste team en hebben alle vijf partijen gewonnen." Wittens: „Met twee teams, in de eredivisie wordt het in Sluiskil nog mooier voor de biljartliefhebber. Elke zondag een thuiswedstrijd, el ke zondag een mooie tegenstan der. De huidige economische crisis kan voor ons wel eens een voor deel zijn. Ik verwacht dat er teams zwakker zullen zijn door sponsors die verdwijnen. Als wij op sterkte blijven, kunnen we overleven. Dat zou mooi zijn." kloetince - De bekerwedstrijd tus sen Kloetinge en VC Vlissingen is verzet. De ontmoeting was voor zaterdag li april vastgesteld, maar is nu verzet naar maandag 13 april (tweede paasdag). De aanvang is 14.30 uur. De ontmoeting moest verschoven worden, omdat de voetbalbond de competitiewedstrijd Rijsoord-Kloe- tinge voor zaterdag 11 april heeft in gelast. middelburg - Tijdens de jeugdwie- lerronde in Dommelen deden de renners van Theo Middelkamp het goed. In categorie 3 was er na een massasprint een 8e plaats voor Claudia Jongerius. In categorie 4 reed Giovanni Burton naar een 5e plaats. Denise Gunst (categorie 5) werd 4e. Bij de categorie 7 was er eén vierde plek voor Ivar Moeleker en werd Davy Gunst 10e. middelburg - Birgit Lavrijssen is bij een afwachtingswedstrijd voor de Brabantse Pijl als negende geëindigd. De wedstrijd was be stemd voor nieuweling-meisjes en juniorvrouwen. Er waren 70 deel nemers en de wedstrijd had een lengte van 54 kilometer. Lavrijssen maakte deel uit van een kopgroep, maar werd op zes kilo meter voor de finish bijgehaald. Uiteindelijk werd de Kapelse 9e. zierikzee - Doelman Ruud van der Linde en toeschouwer Eelco Berrevoets van Mevo doen geen aangifte van mishandeling tegen scheidsrechter Saritas, die na het voetbalduel met Vosmeer geduwd en geschopt zou hebben. „Wel hebben we een bezwaarschrift op gesteld tegen de rode kaart van Jeroen Volkeri", liet Mevo-voorzit- ter Theo van Hekke weten. prinsenbeek - De turnverenigin gen Voorwaarts, EMM, Thor en Turn'87 keerden zoals verwacht met medailles terug van het kam pioenschap van Zuid-West Neder land. Namens Voorwaarts pakten Wendy de Jonge, Sylvana Meer- tens en Ashley Bijland goud. Ook Jessie Persijn (EMM) en Leen de Vleeschauwer (Thor) eindigden als eerste. Daarnaast was er ook nog diverse keren zilver en brons. middelburg - Nick van der Lijke is in de Duitse wielerklassieker Köln-Schuld-Frechen als tweede geëindigd. Er waren 200 deelne mers in deze juniorenwedstrijd. Al na 10 km reed ontstond een kopgroep van vier renners, met daarbij Van der Lijke en zijn ploeg maten Wouter Haan en Elmar Reinders. De zege ging uiteindelijk naar Wouter Haan. door Fred Rabout arnemuiden - Cas van der Graaff was de afgelopen maanden een trouwe podiumklant. De 73-jarige Arnemuidenaar werd in combina tie met zijn 33-jarige zoon Klaas onder meer tweede in het klasse- - ment van de Zuid Limburgse Unie (ZLU), werd voor de zevende keer generaal kampioen van de Fond club Brabant Zeeland en behaalde een vierde plaats in de Pyreneeën- cup. Het duo kende dus een goed sei zoen, na een matige start overi gens. Bij de vluchten vanuit Pau en Bordeaux was de score mager. Barcelona betekende de kentering. Met drie van de vijf in de prijzen werden puntjes gepakt. Daarna had de combinatie uitschieters op Tarbes (zes van de zeven), Marseil le (zeven van de acht), Narbonne (drie van de acht) en Perpignan (vijf van de acht) werden in de tweede helft van het seizoen de punten bijeen gesprokkeld. Het was bij de ZLU goed voor een tweede plaats, achter Piet Solle- veld uit Maasdijk. Hij is een man de van de grote fond en speelt graag bij de ZLU. „De morgenlossingen vind ik ide aal", vertelt Cas van der Graaff „Dan kunnen de duiven als alles een beetje meezit dezelfde dag nog dicht bij het thuishok of op het thuishok arriveren. Bovendien zitten er bij de ZLU wat minder duiven in de mand en dat spreekt me ook wel aan." Hebben Cas en Klaas van der Graaff nog wensen? „Uiteraard", klinkt het resoluut. „Een keer Bar celona winnen, dat zou mooi zijn. Die vlucht staat overigens op het verlanglijstje van iedere duivenmel ker, maar ook een andere nationa le zege is welkom. In 1986 won ik Perpignan nationaal. Het is dus al weer een poosje geleden en het wordt tijd dat er ééntje bij komt." Hiervoor moeten de 25 weduw naars en een aantal nestkoppeltjes zorgen. Wat Cas betreft is het win terseizoen in de duivensport bijna net zo mooi als het vliegseizoen. „Ik geniet in de winter net zoveel van mijn raspaardjes als in de zo mer. Het observeren, het verzor gen. Dat is prachtig. En het is ook nog altijd zo dat in die winter maanden de kampioentjes wor den 'gemaakt'." De combinatie Van der Graaff is klaar voor het nieuwe seizoen. Een seizoen, dat voor de de liefheb bers van de ZLU overigens wat la ter begint. Zij starten op 19 juni pas met het concours vanuit Pau. door Peter van Kouteren sas van gent - De beslissing van volleybalvereniging Savok en trai ner Freddy Chaves om drie weken voor het einde uit elkaar te gaan is I door beide kampen als een opluch ting ervaren. Voorzitter Renata Boeter van Savok erkent dat de chemie tussen de trainer en speel sters al een tijdje ontbrak, maar wil niemand de zwartepiet toespe len. De eerste selectie van Savok wordt de komende weken getraind door Luc Chinitor, trainer van het twee de team. Edwin de Groff reisde za terdag mee naar Udenhout als coach. Savok leed een kansloze 4-0-nederlaag. De club had het contract met de oefenmeester eerder al niet ver lengd. Voor Renata Boeter van de Sasse club is het niet honderd pro cent duidelijk bij wie de schuld vraag ligt. „De schuld ligt net zo goed bij de groep als bij de trai ner", zegt ze. „Duidelijk is dat er geen klik meer was. Je kunt je af vragen in hoeverre het uitblijven van resultaten daarmee te maken heeft. De motivatie bij de speel sters was ver te zoeken, de trainin gen werden slecht bezocht. Het heilige vuur ontbrak. Het werkte gewoon niet meer, maar ik kan niet zeggen wat daaraan ten grond slag lag. Alleen: je kunt moeilijk al die meiden buiten zetten." Freddy Chaves, gepokt en gema zeld in het volleybal, zegt dat het besluit in onderling overleg is ge nomen. Savok trad een week gele den tegen Zuvo met een incomple te selectie aan en verloor met 0-4 in eigen huis. „Als het bestuur wil dat we erin blijven, dan moeten ze zorgen dat er voldoende speelsters zijn. Ook naar Udenhout zijn ze met vijf vrouwen van de eerste se lectie vertrokken. Het is dit sei zoen compleet ingestort. Dan wordt het gemakkelijk op de trai ner gestoken. Maar als ze niet ko men trainen, kan het ook aan de groep liggen hè? De meiden heb ben onder elkaar ook veel proble men." Savok kende in het eerste jaar on der Chaves een goed seizoen en mikte opnieuw op een klassering in de subtop van de promotieklas se. Drie wedstrijden voor het ein de van de competitie is de ploeg echter nog lang niet zeker van lijfs behoud. Savok totaliseerde 37 pun ten uit negentien duels en neemt de negende plaats in. Volcom be haalde uit evenveel wedstrijden een punt minder en bivakkeert op de tiende stek, die tot het spelen Freddy Chaves (derde van links) in overleg met de speelsters van Savok. De chemie tussen de trainer en speelsters was verdwenen, foto Wim Kooyman van promotie/degradatiewedstrij den leidt. Renata Boeter: „We willen abso luut voor behoud van de promotie klasse gaan. Hoe ze het doen, maakt me niet uit. Als het maar goed komt." Freddy Chaves gaat deze week bij .het standaardteam van de vrouwen van Belvoc in Bel- sele aan de slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89