Zeeland Speurtocht naar obstakels Het zit wel snor in Clinge CDA wil crisisaanpak Op uw PAASBEST bij DELSCHER DELSCHER. DELSCHER. Spetterendel Open speelochtend in Hulst Mensen met beperking peilen toegankelijkheid in woonkernen Sluis. openingsactie S Z PZC Dinsdag 31 maart 2009 21 -O (2 w DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl door René Hoonhorst OOSTBURG - Alle toegankelijkheids problemen in de openbare ruimte oplossen voor mensen met een be perking blijft voorlopig een illusie. Maar inventarisatie van knelpun ten en obstakels door ervaringsdes kundigen moet er wel toe leiden dat eenvoudige ergernissen op het grondgebied van de gemeente Sluis snel worden opgelost. Een aantal inwoners met een be perking inventariseert de komen de weken knelpunten in alle stad jes, dorpen en buurtschappen in Sluis. In Oostburg en Breskens TERNEUZEN - De CDA-fractie in het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren wil - evenals de Kamer van Koophandel - dat het schap net als gemeenten en provincie geplande investeringen naar voren haalt om de gevolgen van de economische crisis wat te verzachten. Het dage lijks bestuur probeert waar moge lijk aan die wens tegemoet te ko- gaan vier mensen aan de slag, de overige kernen worden door twee of drie mensen geïnventariseerd. Rolstoelers en moeilijk ter been zijnden willen zich graag inzetten voor de inventarisatie. Enkele vrij willigers lieten gisteren wel weten dat ze niet zo veel vertrouwen heb ben dat er iets met hun bevindin gen gebeurt. „Als het geld kost, kan je het vergeten", wist één van hen uit ervaring. Projectleider Wil lem Behr van de Koepelorganisatie Zorg beloofde de aanwezigen geen gouden bergen. Maar de organisa tie, die onder de vlag van de RMO (Raad voor Maatschappelijke Ont wikkeling) ressorteert, zorgt er wel voor dat zorgbehoevenden en ge handicapten horen wat er met de onderzoeksresultaten gebeurt. Los- men. Het dagelijks bestuur beant woordt de CDA-brief met de me dedeling dat investeringsprojecten als aanleg Zwartegatsedijk, fiets pad Groede-Oostburg en bouw van een membraanbioreactor op de Terneuzense waterzuivering eerder worden uitgevoerd. Op 19 mei kan de algemene vergadering alternatieven aandragen. liggende stoeptegels, gaten in de weg en niet-functionerende lan taarnpalen zullen zo snel mogelijk door de gemeente worden her steld, beloofde een ambtenaar. Het toegankelijker maken van openbare gebouwen komt later 'Sluis moet scepsis over aanpak knelpunten snel met daden wegnemen' aan de orde. Behr gaf ook gelijk toe dat de situatie in veel winkels voor verbetering vatbaar is. „Maar laten we eerst de openbare ruimte beter toegankelijk maken. Daar kunnen we de gemeente via de RMO op aanspreken." De Sluise vrijwilliger Frits Staal werkte vroe ger voor de gemeente. Hij ver wacht dat er resultaat te behalen is, maar weet ook dat je 'het stad huis niet kunt omdraaien' als de toegankelijkheid daar bij gebaat is. De vergadering werd in de kantine van het gemeentehuis gehouden, omdat die gelijkvloers ligt. Voor een aantal mensen was ook die lo catie nog te moeilijk bereikbaar, zo dat voor volgende keer naar een andere plek wordt uitgekeken. De resultaten van de inventarisatie moeten half mei binnenkomen, zodat de zorgkoepel nog voor de zomer met een aantal aanbevelin gen naar de RMO kan. Behr be loofde de aanwezige onderzoekers dat ze snel daarna horen welke aanbevelingen te realiseren zijn. WELDOEN DOOR VERMAAK 'Het vergeten gat van Bosbeke', blijspel door toneelgroep Weldoen door Vermaak. Gezien in de Troubadour in Clinge. door Marjon Sarneel Het blijspel 'Het vergeten gat van Bosbeke' schrijft een uitgebreid decor voor: een kiosk, een café met terras en een kapelletje. Niet uitvoerbaar in de Troubadour in Clinge zou je denken. Maar de decorploeg van Weldoen door Vermaak bestaat uit wijze mannen. Onder leiding van Frans Pilaet wordt het kapelletje een nis aan de achterwand, het café wordt gesuggereerd door een reclame bord voor bier en ranke tafeltjes vormen het terras. De kiosk is te ruggebracht tot een kranten- en tijdschriftenstandaard op het voor toneel. Een zeer effectieve oplos sing. Staf (Benny Stienen) moet van zijn dochter Nellie de kiosk be heren. Dat levert enkele kostelijke scènes op. Maria van Bunder pakt als Nellie flink uit, een mooie pres tatie voor een debutante. Stienen haalt maximaal effect door de pre cisie waarmee hij zijn clausen plaatst. Zenia wordt gespeeld door Elly van Gaever. Zenia is een mars vrouw en de eerste zinnen wor den uitgesproken met een monoto ne 'computerstem'. Dat had van mij volgehouden mogen worden. Zenia wordt namelijk ongeloof waardiger naarmate ze gewoner wordt en meer gaat lijken op de dorpsbewoners. Dat is een mooi stelletje daar op het terras. Fé, Huub, Daan, Staf en Tuut slaan menig pintje achterover en zorgen voor levendige toneelbeelden. Manjella van Goethem speelt café houdster. Ze heeft weinig tekst, maar geregeld staat ze achter de mannen, met of zonder dienblad. Haar sprekende ogen zeggen ge noeg en haar verschijning is plezie rig om naar te kijken. Het stuk van Luc Kerkhofs zakt bij het tweede bedrijf al in. Aan het overdrijven van de vruchtbaarheid van Bosbe ke komt maar geen eind. Ook na de pauze wordt het wat langdra dig. Edy Pauwels doorbreekt dat met zijn prachtige creatie als kos ter. Een smiecht maakt hij ervan, iemand die zich bewust buiten de groep plaatst, maar die wel de voordelen van de groep wil. Een .compliment voor de speciale effecten aan het eind van het stuk, zowel beeld als geluid is volkomen geslaagd. Toneelgroep Weldoen door Vermaak speelt in Clings dia lect, het publiek spitst de oren bij allerlei woorden die allang niet meer alledaags zijn. Deze week een 'PAAS'verrassing! voor U bij aankoop van kleding of schoenen. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Bij aankoop van terraszonwering GRATIS ligbed [loungebed] t.w.v. 399,- [ofte besteden bij aanschaf van een complete tuinmeubelset.] Tevens diverse spetterende en Paccende acties op al onze overige producten! I vanaf zaterdag 4 april 2009 van 09:00 uur -18:00 uur Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen horren - rolluiken - dakramen - garagedeuren PAC Zonweringen [voorheen Polderdijk Gevelverfraaiing] Marie Cuneweg 15/4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl HULST - Peutergroep Kiekeboe in Hulst houdt dinsdag 7 april een kennismakingsochtend. Kinderen tussen twintig maanden en vier jaar oud zijn welkom om te ko men spelen. Kiekeboe is gevestigd in het gebouw van openbare basis school De Reynaert aan de Sport- laan 18 in Hulst. Meer informatie op kinderopvangkiekeboe.nl Mevouw Van den Hemel uit Groede en de heer Staal uit Sluis bij de ingang van het gemeentehuis in Oostburg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83