Zeeland Terfectionisme. Dat is Elisabethparochie wil nabestaanden helpen met rouwverwerking Kerken in Hulst dingen mee naar 'mooiste kerk' Slotmanifestatie themalessen bij Toonbeeld Kerk biedt rouwenden luisterend oor en contact met lotgenoten. Lentemarkt in Redoute met voor elk wat wils Workshop over 'mijzelf zijn in mijn job' Liesbeth van Dijk te gast op mysticfair Kapper 'Het is ontzettend spannend geweest. Dankzij het stille weer hebben we het op het nippertje kunnen redden (Commandant Henk Hoebé op 29-11-1975 na hevige brand bij Pot in Kerkdreef) 1 8 I Dinsdag 31 maart 2009 PZC door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Elisabethparochie wil mensen die een dierbare verlo ren, helpen bij hun rouwverwer king. Een werkgroep zoekt contact personen die in de eigen mid- den-Zeeuws-Vlaamse parochie kern nabestaanden willen bezoe ken en begeleiden. De werkgroep geeft op vijf donder dagavonden van 16 april tot en met 28 mei (Koninginnedag en He melvaart vallen er tussenuit) een 'toerustingscursus' voor contact personen in de Terneuzense Em- maüskerk. De contactpersonen be zoeken in de eigen woonplaats na bestaande^) van een overledene. Ze zorgen voor de eerste opvang na het overlijden, wijzen nabe staanden op deelname aan het rouwverwerkingsprogramma en geven in uitzonderlijke gevallen ad vies om contact te zoeken met pro fessionele hulpverleners. Ook den ken ze in een stuurgroep mee over het te voeren beleid, legt pastor Niek van Waterschoot uit. De pastor, die tijdens zijn oplei ding les kreeg van de befaamde deskundige Arthur Polspoel, geeft de toerustingscrusus. Ook heeft hij een kernwerkgroep rouwver werking om zich heen verzameld, waarin vijf ervaringsdeskundige dames zitten, die al langer anderen helpen hun verdriet een plaats te geven. Zo is er al jaren op de eer ste maandag van de oneven maan den een inloopmorgen voor rou wenden in de Emmaüskerk. Mensen vinden daar niet alleen een luisterend oor, maar ervaren ook dat er lotgenoten zijn. „Het is fijn om te horen en te ervaren dat je niet de enige bent, die worstelt met gevoelens van schuld en een zaamheid. En het lucht ook op om met lotgenoten te praten over het verdriet dat bovenkomt als je spul len van de overledene opruimt", zegt Janet Frankemölle van de werkgroep. „Het helpt ook dat mensen van anderen horen dat het helemaal niet gek is om een bord op tafel te zetten voor ie mand die er niet meer is. Dat helpt juist bij de verwerking", vult Hanneke van Haelst aan. De nieuw te werven contactperso nen sturen een condoléancekaart naar nabestaanden van overlede nen, leggen contact en luisteren vooral. De kaarten worden ver stuurd naar parochianen voor wie een uitvaartdienst is gehouden. Mocht iemand van andere gezind te hulp willen inroepen bij rouw verwerking dan is hij of zij wel kom tijdens inloopochtenden. Op de site www.eparochie.nl is alle informatie over de toerustingscur sus te vinden. SAS VAN CENT - De Vrienden van de Redoute houden zaterdag 4 april van 10.00 tot 17.00 uur een lentemarkt in de multifunctionele zaal van het verzorgingshuis. Er is een divers aanbod van onder ande re paasspullen, textiel, wafels, snuisterijen, sieraden, parfum, cho colade, kaartjes en handwerk. Be zoekers kunnen ook hun geluk be proeven bij het rad van avontuur. TERNEUZEN - Wat betekent je goed voelen in je job? Wat kun je daar voor doen? En hoe kun je jezelf zijn in een job? Deze vragen wor den beantwoord tijdens de work shop 'Mij goed voelen in mijn job' op 7,14 en 21 april in het Rivieren huis in Terneuzen. Aanvang: 19.00 uur. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Jacqueline Hermans: 0115-697300. SAS VAN CENT - In de Vlaanderen- hal in Sas van Gent wordt op zater dag 4 en zondag 5 april een twee daagse mysticfair in combinatie met een paranormaalbeurs gehou den. Naast diverse stands verzorgt De Zonnepoort uit het Belgische Hasselt een optreden. Liesbeth van Dijk, bekend van het tv-pro- gramma Het Zesde Zintuig, houdt een lezing. Het evenement is bei de dagen van 10.30 tot 19.00 uur. Bij beschikking van de kantonrechter te Middelburg d.d. 26 februari 2009 is Willemina Paulina - Gijzel- Dekker, geboren te 's-Heer Arendskerke op 15 oktober 1920, wonende te 4421 BV Kapelle, Beukenhof 25, onder curatele gesteld met benoeming van Marinus Johannes Baartman, wonende te 4481 CG Kloetinge, Klaasputhoek 31 tot curator Plichtsgetrouw als hij is stelde de Vlissinger zijn chef ervan op de hoogte dat hij ietwat later terug zou zijn op het werk. Hij was na melijk even bij zijn vaste kapper binnengelopen voor een hoognodi ge knipbeurt. En zorgzaam als die chef dan weer is, antwoordde die vervolgens dat de Vlissinger dan maar beter su- Tipredactie@pzc.nl biet kon stoppen met sms-en en keurig stil moest blijven zitten als er een scherpe schaar over zijn hoofd fitst. Het advies werd echter in de wind geslagen, want er volgde toch weer een sms-je: haha... bijna aan de beurt en bij mij is het gewoon bloempot op m'n kop en knippen maar. Overzicht van de tentoonstelling 'Branden in en om Axel' in het plaatselijke streekmuseum. KLOOSTERZANDE - De Hof te Zan- dekerk in Kloosterzande en de Willibrordusbasiliek in Hulst zijn genomineerd in de wedstrijd 'De mooiste kerk van Nederland' van het NCRV-radioprogramma Plaza. De kerken worden per provincie geselecteerd. Wekelijks kiest de ju ry uit de aanmeldingen een top drie. Via de website plaza.ncrv.nl kan worden gestemd op de drie kerken uit de provincie van die week. In Zeeland gaat het behalve de ker ken in de gemeente Hulst om de Oostkerk in Middelburg. De Zeeuwse winnaar wordt zondag morgen 5 april rond tien over acht in Plaza bekend gemaakt. Een be trokkene van de winnende kerk vertelt dan wat zijn of haar kerk zo bijzonder maakt. Dit resulteert uit eindelijk in een top twaalf Luisteraars van Plaza bepalen ver volgens de top drie door een week lang, tot zaterdagmorgen 30 mei, zo veel mogelijk stemmen voor hun mooiste kerk te vergaren op plaza.ncrv.nl. In de finale-uitzending op Eerste Pinksterdag, 31 mei 2009 bepaalt de vakjury welke kerk zich 'Mooi ste kerk van Nederland' mag noe men. In de tussenstand gisterochtend gingen de kerken in de gemeente Hulst nek aan nek. Beide hebben 43% van de stemmen behaald. TERNEUZEN - Na vier weken thema- lessen in het teken van 'de Weg naar Abstractie' houdt Toonbeeld in Terneuzen vrijdag drie april een slotmanifestaite. Vanaf 19.00 uur zijn er activiteiten in het gehele ge bouw aan de Bellamystraat. Op drie verschillende plaatsen wor den kleine concerten gegeven. Die beginnen om 19.30 uur en worden in elke zaal drie keer uitgevoerd. Tevens zijn er doorlopend exposi ties en demonstraties van de beel dende vorming. De toegang is gra tis. Bij deze achtste editie van de themalessen konden ook leerlin gen van de muziekafdeling mee doen aan cursussen beeldende vor ming en andersom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80